صفحه اصلی / اخبار/ قوانین / ورود قریب به 2 میلیون پرونده به دادگستری استان تهران در سال 94

رئیس کل دادگستری استان تهران مطرح کرد

ورود قریب به 2 میلیون پرونده به دادگستری استان تهران در سال 94


«غلامحسین اسماعیلی» در نشست مشترک هیئت‌های نظارتی معاونت راهبردی با مسئولین دادگستری کل استان تهران از تلاش و زحمات اعضای هیئت های بازرسی و نظارت ستادی در مدت حدود دو ماه بازدید از بخش های مختلف واحدهای ستادی و قضائی دادگستری کل استان تهران و ادارات کل واحدهای وابسته به قوه قضائیه قدردانی کرد.

  «غلامحسین اسماعیلی» در نشست مشترک هیئت‌های نظارتی معاونت راهبردی با مسئولین دادگستری کل استان تهران  از تلاش و زحمات اعضای هیئت های بازرسی و نظارت ستادی در مدت حدود دو ماه بازدید از بخش های مختلف واحدهای ستادی و قضائی دادگستری کل استان تهران و ادارات کل واحدهای وابسته به قوه قضائیه قدردانی کرد.


وی ادامه داد: در جلسه اولیه که در این راستا تشکیل شد، بنده ادعایی را مبنی بر این که دادگستری کل استان تهران و به طور طبیعی ادارات کل سازمان های تابعه قوه قضائیه در این استان ، جزء فقیرترین واحدها و ادارات سازمانی است را مطرح کردم و اگر طرح این موضوع در روز نخست برای برخی از بزرگواران مبالغه آمیز قلمداد شده باشد، امیدوارم در بررسی انجام شده به این واقعیت تلخ رسیده باشید.

رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به کمبود و نیاز شدید این استان به منابع مالی و نیروی انسانی خاطرنشان کرد: قطعاً هیئت‌های بازرسی از واحدهای قضائی بخش جوادآباد ، از دادگاه های بخش و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ری و همچنین از مجتمع قضایی خانواده 2 و یا از سالن مدیریت بحران پزشکی قانونی بازدید داشته اند و تصدیق خواهند کرد که متاسفانه مجموعه استان تهران ، فقیرترین مجموعه قضائی کشور است.

 
وی ادامه داد: در حوزه منابع انسانی نیز وضع به همین شکل است و علاوه بر کمبود شدید منابع انسانی در حوزه اداری با چهره مظلوم و معصوم افرادی که از طریق شورای حل اختلاف از باب ناچاری و با فقدان رابطه استخدامی و امنیت شغلی مشغول به کارند مواجه هستیم.

اسماعیلی گفت: در بخش قضایی نیز با سیل پرونده هائی به مراجع قضائی مواجه هستیم که از بعد قضائی حجیم و سنگین و دارای جنبه های ملی و حتی بین المللی است و نظیر آن در هیچ یک از دوایر قضائی کشور یافت نمی شود ، اگر چه در شمارش و عدد و رقم، تنها یک پرونده محاسبه می شود و به هرحال با ماهیت سنگین و پیچیده ای مواجه هستیم.

اسماعیلی افزود: از طرف دیگر بهتر است، این فقیرترین دادگستری را ابر دادگستری بنامیم ؛ چرا که من بعید می دانم در هیچ جای دنیا استانی را پیدا کنیم که در سال 1394 قریب به دو میلیون پرونده به آن وارد شده باشد و این میزان با آمار برخی از کشورها هم قابل مقایسه نیست و برخی از کشورها عدد و رقم پرونده های آنها از دادگستری کل استان تهران کمتر است.

وی گفت: با وجود این همه کمبودها و نواقص و این همه حجم سنگین کار و پیچیدگی پرونده های قضائی در استان تهران ، ما شاهد تلاش ، ایثار و مجاهدت همکاران خودمان اعم از قضائی و اداری هستیم که محصول کار آنان ، تحسین برانگیز و قابل قبول و دفاع است.

اسماعیلی تصریح کرد: علیرغم تلاش ها و مجاهدت های همکاران معایبی هم وجود دارد و مشتاقانه از این یافته ها و نتایج گزارش های هیئت های بازرسی استقبال می کنیم و تلاش خواهیم کرد به حول قوه الهی آن ها را مرتفع کنیم ، هرچند که در این حجم کار و کمبودها و فشار وجود یک مقدار معایب اجتناب‌ناپذیراست.
 

وی در پایان گفت:  معتقدیم باید کار را بدون عیب و نقص انجام داد و بی صبرانه چشم امید دوخته ایم به آورده هایی که شما ارائه خواهید کرد قطعاً ، نواقص کار با گزارش های مستند و تلاش و حمایت ها و پشتیبانی های شما و به ویژه عنایت ریاست معظم قوه قضائیه، حضرت آیت اله آملی لاریجانی برطرف شده و  تحول ویژه ای در استان تهران صورت خواهد گرفت.

 

0 نظر برای “ ورود قریب به 2 میلیون پرونده به دادگستری استان تهران در سال 94

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.