صفحه اصلی / اخبار/ قوانین / دانشکده حقوق کاردیف، یکی از موسسات علمی پیشتاز در تحقیقات حقوقی

آشنایی با دانشکده‌های حقوق معتبر جهان

دانشکده حقوق کاردیف، یکی از موسسات علمی پیشتاز در تحقیقات حقوقی


دانشکده حقوق کاردیف، یکی از موسسات علمی پیشتاز در تحقیقات حقوقی

تقریبا در اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه های جهان، دانشکده های حقوق به امر آموزش و تربیت جوانان علاقه مند به تحصیل در رشته حقوق وجود دارد، اما تعدادی از این دانشکده ها از جهت علمی و کیفیت آموزشی جزو دانشکده های برتر رتبه بندی می شوند که در صفحه دریچه این شماره نشریه صوراسرافیل تعدادی از این دانشکده ها را به خوانندگان حقوقدان نشریه معرفی و شناساندن بقیه دانشکده های برتر حقوق را به شماره های آینده صوراسرافیل واگذار می کنیم.

ترجه و تدوین: غلامرضا کیامهر

1- دانشکده حقوق کاردیف (CARDIFF LAW SCHOOL)

یکی از دانشکده‌های بزرگ و از هر جهت معتبر و مجهز که از جایگاه خاصی در دانشگاه کاردیف برخوردار است و یکی از موسسات علمی پیشتاز در تحقیقات حقوقی هم محسوب می‌شود. در دو مرحله ارزیابی‌های صورت گرفته در سال‌های 1996 و 2002 این دانشکده رتبه پنجم را در میان دانشکده‌های حقوق جهان کسب کرده و شهرت بین‌المللی به دست آورده است.

نشانه شهرت بین‌المللی دانشکده حقوق کاردیف را می‌توان در تعداد شخصیت‌های برجسته دانشگاهی که از سراسر دنیا از این دانشکده دیدار می‌کنند و یا تعداد نشریات تخصصی حقوق که در این دانشکده منتشر می‌شود، و یاد در مراکز عالی تحقیقاتی بزرگی چون (BRASS)، و یا مرکز مطالعات حقوق، مذهنب و خانواده (CENTER FOR LAW & RELIGION AND FAMILY STUDIES) این دانشکده به وضوح مشاهده کرد.

2- دانشکده حقوق لینکلن دانشگاه بریفورد پول (LINCOLN SCHOOL OF LAW) (BRAYFORD POOL)

دانشکده حقوق لینکلن در تمام مقاطع تحصیلی حقوق دانشجو می‌پذیرد. تمامی مدارک تحصیلی این دانشکده مورد تایید جامعه حقوقی و کانون وکلای انگلیسی است. به تازگی  رشته حقوق (LM PROGRAMME) در زمینه حقوق اروپایی در این دانشکده دایر شده است. این دانشکده از حمایت همه جانبه فعالان حرفه وکالت منطقه‌ای برخوردار است. در این دانشکده علاوه بر رشته‌های رسمی تحصیلات حقوق، برنامه‌های آموزشی متنوعی در حوزه فعالیت‌های مرتبط با حقوق و وکالت به دانشجویان ارایه می‌شود.

3- دانشکده حقوق ساسکس برایتون (BRIGHTON SUSSEX LAWW SCHOOL)

اصولا علم حقوق به دلیل ارتباط تنگاتنگی که با افکار و اعمال و اندیشه‌های بشری دارد، از علوم سرشار از هیجان محسوب می‌شود. گردانندگان دانشکده حقوق ساسکس شهر برایتون انگلیس با تکیه بر همین باور عمومی می‌گویند. ما انتقال هیجان‌های نهفته در علم حقوق به دانشجویان دانشکده را بخش مهمی از وظایف و مسوولیت‌های آموزشی دانشکده تلقی می‌کنیم. ما به خوبی می‌دانیم که تحصیلات حقوق چه کاربردهای گوناگون و گسترده‌ای دارد. شماری از فارغ‌التحصیلان این دانشکده به حرفه وکالت ورود پیدا می‌کنند که شماری دیگر از آنها مسوولیت‌های مهمی در دستگاه‌های دولتی به دست می‌آورند و یا جذب بنگاه‌های اقتصادی خصوصی می‌شوند و شماری دیگر به تحصیلات تکمیلی و مطالعاتی می‌پردازند. به عبارت دیگر شیوه‌های آموزش این دانشکده به‌گونه‌ای است که دانشجویان آن به اصطلاح همه فن حریف بار می‌آیند و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشکده، فرصت‌های شغلی بسیاری انتظارشان را می‌کشد و از حق ؟؟؟ گسترده‌ای در انتخاب شغل بهره‌مند می‌شوند.

4- دانشکده حقوق دانشکده بریستول

دانشکده حقوق دانشگاه بریستون انگلیس، یکی از بزرگترین و موفق‌ترین دانشکده‌های حقوق در این کشور محسوب می‌شود. این دانشکده از بدو تاسیس تا به امروز از دانشکده‌ای توسعه‌یافته که دانشجوئیان در مقاطع کارشناسی ارشد امکان تحصیل در آن را دارند تبدیل شده و در سطح بین‌المللی نیز به عنوان یک مرکز علمی برجسته در تحقیقات و مطالعات مربوطه علم حقوق شهرت پیدا کرده است که نتیجه این مطالعات مورد بهره‌برداری دست‌اندرکاران حرفه وکالت و سایر حرفه‌های مرتبط با علم حقوق قرار می‌گیرد. این دانشکده طیف وسیعی از زیرشاخه‌های تحصیلات حقوق در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد را به علاقه‌مندان به تحصیل در دانشکده ارایه می‌دهد، که هدف این دوره‌ها، توسعه مهارت‌های حرفه‌ای دانشجویان آن است. به‌طوری که وقتی دانشجویان از این دانشکده فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند در حوزه‌های مورد علاقه مرتبط با تحصیلات خود به کار و فعالیت بپردازند.

برنامه‌ریزان مقطع دوره کارشناسی این دانشکده، شرایطی را ایجاد کرده‌اند که دانشجویان می‌توانند بخشی از واحدهای درسی خود را در دانشکده‌های اروپایی سنگاپور یا دانشگاه‌های ژاپن بگذرانند.

5- دانشکده حقوق باکینگهام (BUCKINGHAM LAW SCHOOL)

شیوه آموزشی در دانشکده‌ حقوق دانشگاه باکینگهام که یکی دیگر از دانشکده‌های معتبر حقوق در انگلیس است، بر بهترین روش‌های سنتی آموزشی رایج در جهان استوار است.

اکثریت دانشجویان این دانشکده چه دانشجویان انگلیسی و چه دانشجویان سایر کشورهای جهان، کسانی هستند که مایلند بعد از پایان تحصیلات، صرفا در حرفه‌های مرتبط با حقوق به کار و فعالیت بپردازند و دانشکده نیز ایجاد اعتماد و تبدیل دانشجویان خود به حقوقدانان و وکلایی قابل و شایسته را که بتوانند در هر نقطه‌ای از جهان در این عرصه فعالیت کنند، جزو مهم‌ترین اهداف خود قرار داده است. برای تحقق این هدف دانشجویان در دوره تحصیل به گروه‌های پنج نفره با استادان جداگانه تقسیم می‌شوند. ای نتقسیم‌بندی به دانشجویان امکان می‌دهد تا در یک محیط دوستانه و صمیمانه، مهارت‌های حرفه‌ای خود را تقویت‌ کنند و متقابلا استادان نیز شناخت بیشتری از دانشجویان خود به دست آورند. این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که استادان و مدیران دانشکده حقوق باکینگها آن را مایه افتخار خود می‌دانند.

توضیح آن که نشانی کامل تمامی دانشکده‌های معرفی شده در تحریریه نشریه موجود اس، که خوانندگان در صورت تمایل می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.   

0 نظر برای “ دانشکده حقوق کاردیف، یکی از موسسات علمی پیشتاز در تحقیقات حقوقی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.