صفحه اصلی / اخبار/ قوانین / اشتغالزایی و مبارزه با فساد از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم است

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی

اشتغالزایی و مبارزه با فساد از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم است


دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی با اشاره به تدوین برنامه های راهبردی دولت دوازدهم از سوی دکتر روحانی گفت: اشتغالزایی، مبارزه با فساد و ارتقا کیفیت زندگی مردم از مهمترین برنامه های این دولت به شمار می رود.

 به گزارش خبرنگار ایرنا، شهیندخت مولاوردی در جلسه نشست هم اندیشی حقوق شهروندی که در سرسرای شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: انجام کارها بر مبنای توان و واقعیت و افزایش روابط خارجی و هم افزایی سازنده با دنیا از دیگر برنامه های اولویت دار دولت دوازدهم است.
وی افزود: یکی دیگر از اولویت های دولت دوازدهم بهبود وضعیت اقتصادی و پائین نگه داشتن نرخ تورم است که خوشبختانه در این خصوص اقدام های خوبی در دولت یازدهم صورت گرفت.
مولاوردی ادامه داد: حفظ و افزایش همدلی قوای سه گانه و هم افزایی سازنده با یکدیگر، استفاده از تمامی ظرفیت ها بویژه ظرفیت های انسانی و تلاش برای اجرای حقوق شهروندی از دیگر برنامه هایی است که دولت دوازدهم دنبال می کند.

دستیار رئیس جمهوری گفت: البته در این بین دولت نگاه ویژه ای به بحث اشتغال به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلات کشور و دغدغه مردم دارد و رئیس جمهوری از همان جلسات ابتدایی نیز بر رفع مشکل بیکاری تاکید فراوان داشت.

وی، احترام گذاشتن به مذاهب مختلف در کشور و ادیان گوناگون را یکی از مهمترین خصیه های دولت یازدهم عنوان و تاکید کرد: به طور قطع این احترام و تکریم در دولت دوازدهم نیز به شکل ویژه تری ادامه پیدا خواهد کرد.
مولاوردی افزود: آقای روحانی در دولت قبل با تدوین حقوق شهروندی گام بلندی برای آگاهی بخشی مردم از حقوق خود برداشت تا آن ها بتوانند از دولت مطالبه گری کنند.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: با این کار هم مردم حقوق خود را مطالبه خواهند کرد و دولت به یک دولت پاسخگو تبدیل می شود.


وی با بیان اینکه فراکسیون حقوق شهروندی در مجلس نیز در حال تشکیل است، از این کار استقبال و برای همکاری نزدیک و تنگاتنگ با آن تاکید کرد.

دستیار ویژه رئیس جمهوری در ادامه به وجود تنوع قومی در استان کرمانشاه اشاره و اظهار داشت: کرمانشاه می تواند به الگوی اجرای حقوق شهروندی در کشور تبدیل شود. مولاوردی در پایان با اشاره به اقدام های خوب دولت یازدهم گشایش هایی که در کشور صورت گرفت، ابراز امیدواری کرد با همراهی و همکاری تمامی مسئولان کشور و همچنین مردم شاهد تکمیل برنامه های دولت گذشته در دولت جدید و توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر کشور در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و ... باشیم.

پیش از سخنان شهیندخت مولاوردی دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، نمایندگان اقلیت های مذهبی استان کرمانشاه به بیان دیدگاه ها و نظرات خود پرداختند. استان کرمانشاه براساس آخرین سرشماری کشور، دارای یک میلیون و 952 هزار و 434 نفر جمعیت است که در 31 شهر و 2 هزار و 620 روستا زندگی می کنند که حدود یک چهارم این جمعیت را اهل سنت و 12 درصد نیز اهل حق تشکیل می دهند.

 

 

0 نظر برای “ اشتغالزایی و مبارزه با فساد از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.