صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / ​ایجاد بانک اطلاعات کارمندان قوه‌قضاییه

​ایجاد بانک اطلاعات کارمندان قوه‌قضاییه


مدیر کل نظارت و ارزشیابی قوه‌قضاییه از ایجاد بانک اطلاعات کارکنان اداری دستگاه قضایی خبر داد و گفت: در طرح نظارت و ارزشیابی مدیران دفاتر قضایی، افزون بر ۷ هزار پرونده الکترونیک برای مدیران دفاتر تشکیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شورای حل اختلاف استان تهران، مهدی ناصری در همایش سراسری نمایندگان مدیریت نظارت و ارزشیابی کارکنان دادگستری کل استان تهران با بیان اینکه از این پس، ارتقا کارکنان دستگاه قضا بر اساس عملکردشان خواهد بود نه سنوات و سوابق‌شان اظهار کرد: در سال جاری، آزمون استخدامی دستگاه قضایی برگزار شد و مقرر شده، سه هزار نیرو از طریق این آزمون جذب شود که یک ششم سهمیه کل کشور، برای استان تهران در نظر گرفته شده است.

معاون قضایی و منابع انسانی دادگستری کل استان تهران به برگزاری آموزش‌های مجازی برای اولین بار در سطح استان تهران برای نیروهای جدید الورود اشاره کرد و گفت: هدف از نظارت‌ها و ارزشیابی‌ها، ارتقا عملکرد کارکنان دستگاه قضا از طریق نظارت دقیق است.

در ادامه این همایش، میرحسینی مدیرکل نظارت و ارزشیابی قوه‌قضاییه ضمن گرامیداشت ایام هفته کرامت به تبیین اهداف و عملکرد مدیریت نظارت و ارزشیابی پرداخته و رویکرد این مدیریت را مشورتی و اغنایی اعلام کرد

این مقام مسئول در قوه‌قضاییه با بیان اینکه انجام امور نظارتی برای 40 هزار کارمند در کشور، 8 هزار کارمند در تهران و سه هزار نفر در ستاد قوه قضائیه و سایر استان‌ها، کار سخت و ممتنعی است گفت: هدف اصلی ما در نظارت و ارزشیابی کنترل کیفی افراد و بهبود وضعیت فعلی آنان است. رفتار سازمانی در قالب شخصیت و شایستگی افراد است که عنوان رفتار و عملکرد را به خود اختصاص می‌دهد.

میرحسینی با بیان اینکه نظارت و ارزشیابی مدیران دفاتر از سال 95 آغاز شده گفت: در این طرح برای هفت هزار و 250 مدیر دفتر، پرونده الکترونیکی تشکیل شده است. مدیر کل نظارت و ارزشیابی دستگاه قضا همچنین از طراحی سامانه‌ای خبر داد که اطلاعات 40 هزار کارمند قوه‌قضاییه در سراسر کشور، در آن ذخیره‌ می‌شود.

0 نظر برای “ ​ایجاد بانک اطلاعات کارمندان قوه‌قضاییه

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.