صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / یک قاضی هیچگاه فارغ التحصیل نمی‌شود

رئیس دیوان عدالت اداری در دانشگاه علوم قضایی:

یک قاضی هیچگاه فارغ التحصیل نمی‌شود


یک قاضی هیچگاه فارغ التحصیل نمی‌شود

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: قضات باید نهایت تلاش خود را در  دانش افزایی به خرج دهند و پس از گرفتن ابلاغ قضایی دائماً در صدد کسب علم،‌ دانش و مشورت باشند.
حجت الاسلام بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری به ارتباط دانشگاه علوم قضایی با دیوان عدالت اداری اشاره کرد و گفت: رئیس دانشگاه علوم قضایی با ظرفیت دیوان عدالت اداری آشنا هستند و از طرفی ما نیز در دیوان عدالت الهی در خدمت دوستان هستیم  و دانشجویان می توانند از این ظرفیت ها چه در بحث پرونده ها و آرا صادره و چه در بحث انتخاب موضوعات برای پرداختن در قالب پایان نامه استفاده کنند و این ارتباط برای ما نیز در جهت بهبود کارها موثر است.
وی با بیان اینکه بحث قضاوت در نظام اسلامی بحثی مهم،‌ با عظمت و شریف است تصریح کرد: از اصطلاح شغل نباید در امر قضاوت استفاده کرد و در فقه نیز برای قضاوت از تعبیر منصب استفاده کرده اند چرا که قضاوت مانند سایر مشاغل نیست.
رئیس دیوان عدالت اداری بر ضرورت دانش و علم در منصب قضاوت تاکید کردو گفت: علم در منصب قضاوت به قدری اهمیت دارد که حضرت امام رضوان الله علیه شرط قضاوت را اجتهاد دانستند البته تعداد کمی نیز به اجتهاد نظر نداشتند اما با توجه به اینکه ما در حال حاضر نیاز به قاضی داریم اجازه داده اند که غیر مجتهدین نیز به منصب قضا وارد شوند.
 

 

0 نظر برای “ یک قاضی هیچگاه فارغ التحصیل نمی‌شود

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.