صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / کارگاه بررسی روابط موجر و مستاجر در قزوین برگزار شد

کارگاه بررسی روابط موجر و مستاجر در قزوین برگزار شد


بهمن کشاورز ؛ پیشرو بودن کانون وکلای قزوین در امور صنفی امر مبارکی است
کارگاه بررسی روابط موجر و مستاجر در قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار کانون وکلای دادگستری قزوین ؛ دوره آموزشی روابط قانون موجر و مستاجر با حضور استاد بهمن کشاورز رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری کشور، تعدادی از قضات شعبات حقوقی دادگستری، هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری و هیات مدیره مرکز امور مشاوران استان و بیش از ٢٠٠نفر از وکلا و حقوقدانان برگزار شد. در این کارگاه که بیش از 4 ساعت به طول انجامید بهمن کشاورز رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری کشور با تبیین ابعاد مختلف روابط قانون موجر و مستاجر به بررسی این موضوع در دو بخش پرداخت وآن را از از منظر قانون های روابط مؤجر و مستأجر مصوب سالهاي 56 و 76 بررسی کرد.

کارگاه بررسی روابط موجر و مستاجر در قزوین برگزار شد

به گزارش خبرنگار کانون وکلای دادگستری قزوین ؛ دوره آموزشی روابط قانون موجر و مستاجر با حضور استاد بهمن کشاورز رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری کشور، تعدادی از قضات شعبات حقوقی دادگستری، هیات مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری و هیات مدیره مرکز امور مشاوران استان و بیش از ٢٠٠نفر از وکلا و حقوقدانان برگزار شد.

در این کارگاه که بیش از 4 ساعت به طول انجامید بهمن کشاورز رئیس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری کشور با تبیین ابعاد مختلف روابط قانون موجر و مستاجر به بررسی این موضوع در دو بخش پرداخت وآن را از از منظر قانون های روابط مؤجر و مستأجر مصوب سالهاي 56 و 76 بررسی کرد.

کشاورز هم چنین به چالش هایی که با تصویب قانون مصوب سال ۵۶ در خصوص اماکن تجاری به وجود آمد، اشاره کرد و ابعاد مختلفی از این رابطه حقوقی كه هنوز هم بحث برانگيز است را تبیین کرد.وی در ادامه به مناقشات موجود در روابط موجر و مستاجر به طور مفصل و تخصصی پرداخت كه مورد استقبال وكلا و حقوقدانان حاضر قرار گرفت و سپس به سوالات متعدد و تخصصي حقوقدانان و حاضرین در جلسه پاسخ داد .

پس از اتمام کارگاه روابط قانون موجر و مستاجر با ابتكار هيات مديره كانون وكلاي قزوين به پاس زحمات ٤٣ ساله بهمن کشاورز در امر وکالت و حفظ شانيت وكيل هیئت مدیره کانون وکل با ارائه لوح تقدیر حكاكي شده و هنري و تابلویی که در آن چهره استاد کشاورز به تصوير کشیده شده بود به شايستگي از ایشان تقدیر نمودند.

غلامرضا تجدد رئیس کانون وکلای دادگستری استان قزوین در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار کانون گفت :استاد بهمن کشاورز همواره در خط مقدم حفظ استقلال کانون های وکلا گام برداشته است و در٤٣ سال گذشته زحمات فراوانی را برای نهاد وکالت کشیده و الگوي يك وكيل قانونمدار و مستقل است.

وی افزود : مسیری که استاد کشاورز در سال های متمادی برای حفظ بهتر حق دفاع مردم که از شاخصه های دموکراسی نوین است طي نموده دستاوردي گرانبهاست و نه تنها موجب حفظ بهتر استقلال کانون شده بلكه اين مسير يعني حفظ استقلال نهاد وكالت موجب تضمين بهتر استقلال واقعي كشور عزيزمان ايران خواهد شد.

وی با اشاره به دستاوردهاي اخير و همدلی هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین در دوره ششم گفت : حفظ شانيت وكلا در مقام دفاع و ارتقا سطح علمی و فنی وکلا و عموم جامعه از تکالیف قانونی کانون های وکلا به شمار می رود و کانون قزوین نیز با هیئت مدیره همدل و تفكراتي نو در راستای همین اهداف قدم بر می دارد.

تجدد افزود كه تجليل از مقام بزرگان و اساتيد حقوق در زمان حيات و حضور انها پسنديده است و كانون وكلاي قزوين در اين راستا گام بر مي دارد.

در پايان اين مراسم و پس از اينكه جوانان و وكلا عكسهاي يادگاري با رييس اسكودا گرفتند، جمعی از وکلا و هيات مديره با حضور پيشكسوتان كانون به محل احداث ساختمان کانون وکلای دادگستری قزوین رفتند و از احداث ساختمان بازدید به عمل آوردند.

بهمن کشاورز نیز در حاشیه بازدید از ساختمان در حال احداث کانون قزوین گفت: صمیمیتی که هیئت مدیره کانون وکلای قزوین توانسته است بین وکلای جوان و پیشکسوت برقرار کند قابل ستایش است و این امر را باید امر مبارکی تلقی کرد و از آن الگو گرفت.

وی افزود: آن گونه که از شواهد امر برمی آید پروژه ساختمان کانون وکلای دادگستری استان قزوین با پیشرفت قابل توجهی همراه بوده است که این امر حکایت از تلاش و پیگیری مستمر هیات مدیره و درک اهمیت این پروژه دارد.

رییس اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران در خصوص کارگاه بررسی روابط قانون موجر و مستاجر نیز تصریح کرد: برگزاری چنین کارگاه هایی كه با همت كانون وكلاي قزوين برگزا شد از جهات مختلف می تواند به طور اخص به وکلا و به طور کل به جامعه حقوقی و عموم جامعه فواید بسیاری برساند زیرا ابهامات زیادی در موضوعات این چنینی وجود دارد که مبتلي به آن ها نیز در جامعه زیاد هستند.هم چنین در پایان اين بازديد با توضیحات جناب تجدد ریاست کانون وکلای قزوین مقرر شد كه در خصوص هزینه پروژه و درخواست وام از صندوق حمایت وکلا، جناب کشاورز پیگیری های لازم را برای همکاری در این موضوع انجام دهند

0 نظر برای “ کارگاه بررسی روابط موجر و مستاجر در قزوین برگزار شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.