صفحه اصلی / اخبار/ صفحه اول / پاسداشت مدافعان حریم ملت

پاسداشت مدافعان حریم ملت


ندا فرامرزیان صاحب امتیاز و مدیر مسئول
پاسداشت مدافعان حریم ملت

در منطقه ی ملتهب  خاورمیانه امنیت داشتن و به امنیت و جزیره ی ثبات شهره بودن هزینه دارد و کشور ما سال هاست دارد هزینه ی آن را هم به لحاظ اقتصادی و هم با خون عزیزترین فرزندانش می پردازد. از بامداد چهارشنبه که خبر حمله ی افرادی مسلح به پارلمان و مرقد امام(ره) در فضای مجازی و سایر رسانه ها پخش شد، همه در شوک فرورفتند که تروریست ها چگونه به ساختمان مجلس شورای اسلامی وارد شدند. ایران از بعد از پیروزی انقلاب اسلامی همیشه در معرض ترور کور گروه های مخالف بوده است. مردم هنوز خاطرات تلخ دهه 60 و ترورهای منافقین را به یاد دارند. به همین خاطر بود که سیانور داشتن یکی از تروریست ها- بر خلاف رویه ی معمول داعش- اذعان را تا حدی به سمت منافقین هم برد. یا ترور دانشمندان هسته ای که در سال های گذشته کام ملت را بارها تلخ کرد. مطمئنا توسط نیروهای امنیتی و انتظامی جزئیات این حادثه روشن خواهد شد. حمله به نماد دموکراسی ایرانی در میدان بهارستان که یادآور برخی از مهمترین اتفاقات تاریخ معاصر ایران است در حالی رقم خورد که این روزها شیوخ حاشیه ی خلیج فارس به سرکردگی برادر بزرگترشان عربستان و جبهه متحدش،کشور قطر را در معرض تحریم های زیادی قرار دادند.نمی توان نادیده گرفت که کشورهای عربی هر کدام با سهمی متفاوت ولی موثر در شکل گیری و گسترش افراطی گری مذهبی در منطقه نقش داشتند. شکاف در میان خود این کشورها بیش از هر موضوعی خلاء اتحاد منطقه ای و یک پارچه کشورهای خاورمیانه برای مقابله با تروریسم را نشان داد. حادثه ی تهران در حالی به وقوع پیوست که در قلب اروپا و در شهرهایی چون پاریس و منچستر هم در این سال های ظهور داعش حوادثی این چنینی و در ابعاد بزگتری را شاهد بوده ایم. تروریسم پدیده ای جهانی است و باید برای مبارزه با آن عزمی راسخ و همه جانبه داشت. عزمی که به علت بازی سیاسی غرب و نماینده های آنها در خاورمیانه هیچ گاه به طور جدی دیده نشده است.

نیروهای امنیتی و انتظامی در این حادثه نشان دادند از آمادگی خوبی برخوردار هستند ولی به نظر می رسد باز هم جای آموزش مردم در برخورد با حوادثی این چنینی خالی است. باید به مردم برای کاهش تلفات در این مواقع آموزش داد.از طرفی هم به گفته ی مقامات،تروریست ها ایرانی بودند.یعنی از داخل کشور جذب گروه تروریستی داعش شدند. لازم است مقامات نظام این را مدنظر داشته باشند در کنار اقدامات نظامی و امنیتی باید در آموزش و فرهنگ سازی از طریق بازنگری در امکانات فرهنگی و اقتصادی مناطق مختلف ایران، اقدامات گسترده تری انجام دهند. افزایش آگاهی مهمترین راه جلوگیری از فریب  گروه های تندرو و افراط گرا خوردن مردم است. واکنش خوب و دلاورمردانه ی نیروهای نظامی و امنیتی در این حادثه در کنار افزایش سرمایه ی  اجتماعی این گروه ها موجی از همدلی در میان آحاد ملت پدید آورده است و انتظار می رود قدر این سرمایه های مردمی دانسته شود و ما شاهد روزهای بهتری در عرصه ی امنیت و گسترش بسترهای آگاهی بخش باشیم.تجربه ی سال های دفاع مقدس و حوادث تروریستی که کشور با آن درگیر بوده است، نشان می دهد همیشه با اتحاد و همدلی نیروهای سیاسی و مردم است که می شود از این گردنه ها عبور کرد. جناح های سیاسی هم نباید امنیت ملی را دستاویز رقابت های جناحی کنند. در این روزها بعضی از اظهار نظر افراد بیشتر رنگ و بوی تسویه حساب جناحی داشت و روشن است که به اتحاد ملی  و همدلی مردم کمکی نمی کند.

ضمن اعلام همدردی خود با بازماندگان ،یاد 16 هموطن شهید حادثه ی تروریستی مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام(ره) را گرامی می داریم. در این روز پایبندی بر عهد خود را مبنی بر دفاع از حقوق شهروندی و ادامه راه مدافعان وطن بار دیگر تازه می کنیم.

0 نظر برای “ پاسداشت مدافعان حریم ملت

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.