صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / وکیلی که عکس های عریان کودکان در ایمیل او پیدا شد

پرونده های قضایی پرسروصدا

وکیلی که عکس های عریان کودکان در ایمیل او پیدا شد


با ترجمه وتدوین : دکتر غلامرضا کیامهر

پرونده سازی و محکوم کردن افراد بی گناه سابقه ای دیرینه در تاریخ قضایی جهان دارد نمونه های این پرونده سازیها را امروز هم در جهان از جمله در کشورهای پیشرفته ای که دستگاه های قضایی قدرتمند و مستقل دارند و مردم هم از انواع آزادیهای مدنی برخوردارند به اشکال مختلف مشاهده می کنیم که آنچه در صفحه دریچه این شماره نشریه از نظرتان می گذرد ، نمونه های دیگری از این پرونده سازیها و محکوم کردنها و محکوم شدنهاست .

وکیلی که عکس های عریان کودکان در ایمیل او پیدا شد 

پرونده سازی و محکوم کردن افراد بی گناه سابقه ای دیرینه در تاریخ قضایی جهان دارد نمونه های این پرونده سازیها را امروز هم در جهان از جمله در کشورهای پیشرفته ای که دستگاه های قضایی قدرتمند و مستقل دارند و مردم هم از انواع آزادیهای مدنی برخوردارند به اشکال مختلف مشاهده می کنیم که آنچه در صفحه دریچه این شماره نشریه از نظرتان می گذرد ، نمونه های دیگری از این پرونده سازیها و محکوم کردنها و محکوم شدنهاست .

فوتبالیست معروف کانادایی در تله توطئه ماموران پلیس

در بیست و ششم ماه مارس سال 2004 ، اورلاندو بوئن (ORLANDO BOWEN) از فوتبالیست های معروف کانادایی در حالی که می خواست جشن امضاء قرار داد جدیدش با تیم فوتبال (TORONTO ARGONAUTS) را با دوستانش برگزار کند در تله ای که دومامور پلیس لباس شخصی برسر راهش گذاشته بودند ، گرفتار شد . بنابرآنچه اورلاندوبوئن  روایت کرده ، هنگامی که او با تلفن همراهش در مقابل یک کلوپ شبانه مشغول صحبت با دوستش بوده دومامور پلیس به او نزدیک شده و تصمیم داشتند لباس او را برای پیدا کردن مواد مخدر مورد بازرسی قرار دهند که اورلاندو با تصور این آن دو مامور افراد تبه کاری بوده اند که قصد اخاذی از او را داشته اند با وارد کردن ضربه ای به آنها از چنگشان می گریزد و فرار را برقرار ترجیح می دهد. او می گوید بعد از فرار از چنگ آن دونفر متوجه شده که آنها مقداری مواد مخدر در جیب لباسش گذاشته اند . یکی از دو مامور لباس شخصی پلیس به تعقیب اورلاندو می پردازد و با تهدید اسلحه او را وادار به توقف می کند . ماموران پلیس او را به سختی به باد کتک می گیرند و به گفته اورلاندو در همان حال مقدار دیگری کوکایین در لباس او می گذارند . در سال 2005 دادگاه محاکمه اورلاندو برگزار می شود و دو مامور پلیس در دادگاه شهادت می دهند که متهم بعد از مواجهه با دو مامور مواد مخدری را که همراه داشته به زمین می اندازد و فرار می کند . به رغم ادعاهای دو مامور ، دادگاه حکم تبرئه اورلاندو را صادر می کند و یکی از آن دو مامور پلیس به جرم حمل مواد مخدر بازداشت می شود به رغم تبرئه اورلاندو و انتشار جز این واقعه لطمعه شدیدی به حیثیت و اعتبار اجتماعی اورلاندو    در کانادا وارد می سازد و به دلیل ضربه مغزی که هنگام درگیری با دو مامور پلیس به او وارد شده بود ، مجبور به کناره گیری از عرصه فوتبال می شود. اورلاندو با اعلام جرم علیه دو مامور پلیس چهرده میلیون دلار خسارت از آنها مطالبه می کند . با این همه بعد از مدتی هر دو پلیس را مورد بخشش قرار می دهد اما یکی از دو مامور پلیس از طرف دادگاه به پنج سال زندان محکوم می شود .

وکیلی که عکسهای عریان کودکان در ایمیل او پیدا شد .

مت کاستولینک (MATT KASTOLNK) وکیل سرشناش آمریکایی اهل مینه سوتا کوتاه زمانی بعد از اسباب کشی به منزل جدید در موسسه حقوقی محل کارش با یک دردسر بزرگ روبه رو شد . عامل بروز این دردسر تعدادی عکسهای عریان کودکان دختر و پسر و پیامهای عاشقانه ای بود که از ایمیل او برای خانمهای همکارش در موسسه حقوقی ارسال شده بود . اما کاستولینک به عنوان یک وکیل برجسته نمی توانست دست به چنان اقدامات وقیحانه و غیر اخلاقی بزند . او در جلسه ای نزد همکارانش سوگند یاد کرد که روحش از آنچه اتفاق افتاده بی خبر است . اما غائله به همین جا ختم نشد و در ماه مه سال 2009 ماموران سرویس های اطلاعاتی به خانه این وکیل سرشناس رفتند و در ایمیل یا هوی متعلق به او به جستجو پرداختند تاببینند ایمیل های مستهجن  که از IP ایمیل او ارسال شده متعلق به چه کسی بوده است . در صفحه ایمیل او پیامهای تهدیدآمیزی علیه جوبایدن معاون رییس جمهور آمریکا  و چند سیاستمدار برجسته دیگر آمریکایی مشاهده شد . نزدیک بود سروکارکاستولینک به دادگاه و محاکمه بیافتد که مسوولان دفتر حقوقی از چند متخصص برجسته پزشک قانونی وارد به امور کامپیوتر در خواست کمک کردند . آنها دربررسی های خود متوجه شدند که همسایه چهل و شش ساله کاستولینک به نام بری ادولف (BARRY ADOLF) با دستیابی به کامپیوتر کاستولینک و هک کردن  ایمیل او اقدام به سوء استفاده از آن کرده است . همسایه وکیل سرشناس به اتهام تهیه عکس های مستهجن از کودکان خردسال و ارسال آنها از طریق کامپیوتر کاستولینک ونیز ارسال پیامهای تهدید آمیز برای جوبایدن معاون ریییس جمهور آمریکا او را به هجده سال زندان محکوم کرد . به موجب قوانین قضایی ایالت مینه سوتا این قبیل محکومان بعد از طی دوران محکومیت و بیرون آمدن از زندان باید نام خود را به  عنوان افراد سوء استفاده کننده از کودکان در اداره آگاهی به ثبت رسانند و تحت نظر قرار بگیرند .

 توطئه علیه یک دختر جوان

از سپتامبر سال 2009 تا ماه مه سال 2010 افرادی ناشناس در تماسهای خود با پلیس نیویورک  مدعی می شدند که یک زن و مرد به پوشیدن یونیفرم ماموران پلیس اقدام به سرقت از خانه هایشان کرده اند . تماس گیرندگان حتی شماره پلاک خودرو های سارقان را هم به پلیس گزارش می دادند. تا آن که یک روز چند مامور پلیس در یکی از خیابان های نیویورک اتومبیل نیسان تیره رنگی را که شماره پلاک آن را از شاکیان سرقتها دریافت و ثبت کرده بودند مشاهده کردند و به تعقیب خودرو که دختر جوانی به نام سیمونا ساماسار(Seemona Sumasar) رانندگی آن را بر عهده داشت پرداخت، راننده را وادار به توقف خودرو کردند. آنها دختر را بازداشت و با خود به قرارگاه پلیس آوردند و از یکی از شاکیان دعوت کردند تا سارق منزل خود را از میان چند تبهکاری که در بازداشت پلیس قرار داشتند شناسایی کنند که فرد شاکی هم با اولین نگاه انگشت اتهام را به سوی آن دختر جوان گرفت و گفت که سارق منزل او همان سیمونا ساماسار بوده است. اما سیمونا خود را بی گناه اعلام کرد و گفت که او قربانی توطئه دوست پسرش شده است. او همچنین گفت که مورد تجاوز دوست پسرش قرار گرفته و چون قصد شکایت علیه او را داشته، دوست پسرش توطئه سرقت ها را علیه او ترتیب داده است. پلیس گفته های دخترجوان را باور نکرد چه به گفته پلیس سه نفر از شاهدانی که یکدیگر را نمی شناختند علیه دختر جوان شهادت داده بودند.دختر به اتهام اقدام به سرقت تا رسیدن زمان محاکمه مدت هفت ماه در باز داشتگاه پلیس به سر برد . طی آن مدت دختر متحمل چند خسارت سنگین مالی شد که یکی از آن ها ضبط شدن آپارتمانش توسط بانک رهنی به دلیل عدم پرداخت اقساط وام بود. تا آن که در نوامبر همان سال یک فرد ناشناس به پلیس اطلاع داد که ماجرا دزدی های نسبت داده شده به ساماسار تماما ساختگی و دروغ بوده و اصولا در تاریخ های اعلام شده سرقتی در آن منطقه صورت نگرفته است. ماموران پلیس با دریافت این اطلاعات به سراغ جری رامراتان (Jerry Ramratan) دوست پسر دختر که همچنان در بازداشت به سر می برد رفتند و شهود در مواجهه با رامراتان او را شناسایی و تایید کردند که به تحریک او اقدام به شکایت به پلیس در خصوص سرقت های کرده اند. جری رامراتان به جرم تجاوز به عنف و نشر اکاذیب و اتهام زنی نادرست به ساماسار محاکمه و به حداکثر مجازات یعنی 32 سال زندان محکوم شد.

0 نظر برای “ وکیلی که عکس های عریان کودکان در ایمیل او پیدا شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.