صفحه اصلی / اخبار/ طنز / واگویه های یک شخص متفرقه

واگویه های یک شخص متفرقه


واگویه های یک شخص متفرقه

 

محمدرضا محمدی جرقویه ای

 

خبر قطع یه هویی سخنان ریاس ت محترم جمهور و پخش تنها 6 دقیقه از صحبتهای ایشان از مجموع 40 دقیقه سخنرانی، اگر چه خشم روزنامه های طرفدار دولت را برانگیخت و خبر این حادثه به روزنامه های منتقد دولت اصلاً و ابداً نرسید، ولی باعث مسرت و خوشحالی بنده علیرغم اینکه نه طرفدار و نه منتقد دولت هستم، شد.

شخص متفرقه دوم:

چرا آخر؟

شخص متفرقه اول (نویسنده): از اینکه می بینم در کشور هستند کسانی که به میزان خیلی به توان خیلی می فهمند و حتی درک می کنند که چه بسا فرد دوم مملکت هم حرفهای ممکن است بزند، که تبعات منفی، امنیتی و غیره داشته باشد خوشحال می شوم. این افراد به واسطه فهم بالايي که دارند لایه های مختلف سخنان  فرد را بمحض اینکه داغ داغ از دهان افراد ولو شخص دوم مملکت باشد، بيرون مي ايد،تجزیه و تحلیل می کنند و اگر دیدند حرف ایشان ممکن است خطراتی در پی داشته باشد، سریعاً آن را کات می کند. خدا حفظشان کند.

شخص متفرقه دوم: تو یعنی می گویی که سخنان رئیس جمهور می توانست تبعات منفی داشته باشد.

شخص متفرقه اول (نویسنده): صد در صد، من خودم اگر مسئول صدا و سیما بودم فقط می گفتم رئیس جمهور در جمع پزشکان سخنرانی کرد، و حتی یک دقیقه هم اجازه نمی دادم سخنان ایشان پخش شود، به قول رئیس جمهور هر حرفی را که نباید زد.

شخص متفرقه دوم: مگر کدام سخن ایشان بودار بود .

شخص متفرقه اول (نویسنده): بگو کدام نبود؟

 

ایشان متأسفانه در جمع پزشکان گفته هر کس صبح بلند شد نمی تواند قانونگذاری کند.

شخص متفرقه دوم: اينكه حرف بدي نيست؟!!

شخص متفرقه اول (نویسنده): یعنی تو نمی داني  مفهوم این حرف این است که قانونگذاران و نمایندگان مجلس تا ظهر می خوابند و در لایه های بعدی حرفهاي بعدي ايشان ميخواهد بگويد اعضاء قوه مقننه تنبل هستند و اين عملا اختلاف بين قوا نيست؟!

  ايا مفهوم اين جملات در واقع تكرار اين جملات استعماري و خانمان براندازي نيست كه ايام طفوليت توي كله ما فروميكردند كه

توی کتاب نوشته / تنبلی کار زشته / تنبل همیشه خوابه / جاش توی رختخوابه / پاشو پاشو بیدارش کن / از رختخواب جداش کن / بشور دست و رویش / شانه بزن به مویش

 

شخص متفرقه دوم: دیگر چه مطلبی گفته است؟

شخص متفرقه اول(نویسنده): ایشان در ادامه گفته است اگر قانون مورد بی احترامی قرار بگیرد سنگ روی سنگ بند نمی شود.

شخص متفرقه دوم: این حرف دیگر کجایش بد است؟

شخص متفرقه اول: ایشان با این حرف می خواهد گیرندگان حقوقهای نجومی را تبرئه کند، مفهوم مخالف آن این است که اگر قانون رعایت شود و مورد بی احترامی قرار نگیرد سنگ روی سنگ بند می شود مثلا وقتی حقوق بگیران نجومی ابتدا در  قالب قانون و مقررات وضع شده، حقوقهای آنچنانی گرفتند دیدیم که سنگ روی سنگ بند شد و...مشكلي هم پيش نيامد چون اين دزدي ها ببخشيد رفتارها ولو بد، قانوني بود

misaghmohamady@yahoo.com

0 نظر برای “ واگویه های یک شخص متفرقه

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.