صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / نتیجه آزمون وکالت به اعلام نتیجه متقاضیان سهمیه ایثارگری معطوف است

نتیجه آزمون وکالت به اعلام نتیجه متقاضیان سهمیه ایثارگری معطوف است


بهمن کشاورز بیان داشت: آزمون وکالت خوشبختانه در نهایت نظم و ترتیب و آرامش و ایمنی برگزار شد. روش های کار به نحوی بود که حداکثر ایمنی رعایت شد.

وی با بیان اینکه در مورد آزمون وکالت مشکل جدی از هیچ کجا اعلام نشد گفت: حتی اگر متخلفینی وجود داشتند در همان ابتدا با آنها برخورد شد. در برخی از مناطق به علت ریزش برف و باران و سیل قطعی برق و گاز وجود داشته است، اما با برنامه ریزی سازمان سنجش این مشکل در حوزه های امتحانی خودش را نشان نداد و هیچ جا مشکل گرمایش و قطع برق وجود نداشت.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری مرکز با اشاره به اینکه در نشست قبل در مورد تاریخ اعلام نتایج آزمون با قید احتیاط نتیجه را به یک ماه پس از آزمون معطوف دانستم، خاطرنشان کرد: در این پیش بینی تمام ادوات تردید را به کار بردم که جای بحثی نباشد، زیرا حدس میزدم مشکلاتی وجود داشته باشد؛ همین طور هم بود. در نهایت توانستیم ۵ دی ماه کلید سئوالات آزمون را اعلام کنیم. طراحان سئوال که هویت مکتوم دارند، برجسته ترین افراد در آن رشته خاص هستند. به همین علت این اطمینان حاصل بوده و هست که از نظر کیفی و صحت سئوالات در سطح بالایی قرار دارند.

کشاورز افزود: هر ساله و امسال نیز قید کردیم منابع سئوالات عبارت است از متن قوانین و آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور و از موارد اختلافی سئوال نیامده است و نمی‌آید. تمامی این ضوابط در آزمون رعایت شده بود. با این حال پس از گذاشتن کلید سئوالات به متقاضیان ۲۴ ساعت فرصت داده شد که اعتراض به ماهیت سئوالات را از طریق فکس برای ما ارسال کنند. طبیعتا موارد زیادی ایراد و اعتراض ارسال شد، گروه بندی شد و اصل اوراق به سازمان سنجش فرستاده شد و مورد بررسی دقیق کمیته های تخصصی قرار گرفت و هنوز هم قسمت هایی از آن در حال بررسی است به نحوی که هیچ شبهه ای باقی نماند.

وی عنوان کرد: تا این زمان نتیجه این بوده که تاکنون در مورد صحت سوالات مشکلی وجود نداشته است. امیدواریم بتوانیم به زودی نتایج را اعلام کنیم. پس از اعلام نتایج متقاضیان فرصت خواهند داشت تا مدت ۵ روز در مورد پاسخنامه ها اگر اشکالی وجود داشت آن را کتبا به ادارات مربوط ارسال کنند و این اعتراض فقط به عدم تطابق نمره و پاسخ در پاسخنامه ها مربوط می شود. ما این اعتراضات را به سازمان سنجش می فرستیم و مورد بررسی مجدد قرار می گیرد.

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری مرکز گفت: یکی از مسائلی که مکررا به صورت شفاهی و کتبی مطرح شده، موضوع تعداد پذیرش کاهش یافته متقاضیان وکالت بوده است که باید بگویم تعداد وکلا با توجه به نیاز مکان ها و سازگاری آن با میزان نیاز تعیین می شود و این را مقامات قضایی محلی در آن مکان تشخیص می دهند. زیرا آمار در اختیار این افراد است، یعنی رئیس کل دادگستری استان تهران و ریاست دادگاه انقلاب و رئیس کانون های محلی طی جلسه ای این ظرفیت ها را تشخیص می دهند و اکثریت تصمیم گیرندگان از قوه قضائیه هستند نه از کانون وکلا.

کشاورز در خصوص لزوم بومی گزینی، خاطر نشان کرد: دوستان معتقدند بهتر بود این امکان وجود داشت که به واسطه آن کانون هایی تشکیل می شد که افراد بومی در آن گزینش می شدند. این موضوع از جهت نظری بسیار درست است و می تواند بعضی از مشکلات را حل کند، اما نیازمند قانون است و اجرای آن با مشکل قانونی مواجه است.

وی التهاب و استرس و ناراحتی متقاضیان وکالت را قابل درک دانست و عنوان کرد: باید این سعی وجود داشته باشد که حتی یک نفر هم به علت مسائل مربوط به نمره آزمون حقش تضییع نشود. باید کسانی که قرار است اسامی‌شان به عنوان سهمیه اعلام شود، ایثارگری شان از طریق نهادهای ذیصلاح به سازمان سنجش اعلام شود و تا این اتفاق رخ ندهد، نمی‌توان نتیجه را اعلام کرد. زیرا نتیجه یک بار اعلام می شود و نمی‌توان آن را تغییر داد. از متقاضیان استدعا دارم تحمل کنند تا به زودی نتیجه اعلام شود.

 

0 نظر برای “ نتیجه آزمون وکالت به اعلام نتیجه متقاضیان سهمیه ایثارگری معطوف است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.