صفحه اصلی / اخبار/ چارسو / نامه سرگشاده

نامه سرگشاده


سید احمد نورالدینی وکیل دادگستری

 

یک وکیل دادگستری طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور که نسخه‌ای از آن در اختیار پایگاه خبری اخبار وکالت قرار گرفته است؛ از حسن روحانی درخواست کرد تا از اختیارات خویش برای دفاع از کیان حرفه وکالت استفاده کند. متن این نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیات
گفتمان اعتدال به رهبری حضرتعالی در سال‌های گذشته توانست شکوفایی اقتصادی در بخش های مختلف جامعه را رقم بزند که نتیجه‌اش شتاب بیشتر کشور بسوی توسعه است در این میان حضرتعالی بهتر می دانید افرادی کینه توزانه در پی توقف این روند هستند تا بتوانند با ناکارمد نشان دادن دولت و گفتمان عدالت، آرا ملت در دوره های بعد را نصیب خود نمایند.
در عرصه خطیر عدالت وضع کم و بیش به همین شکل دنبال می‌شود افرادی که در سالهای گذشته نتوانستد در ازمون ورودی کانون وکلا نمره قبولی بدست بیاورند حال برای انتقام از عدالت به بهانه بیکاری جوانان سعی در متوقف کردن توسعه در نهاد کانون وکلا و نابودی این نهاد دارند تا شاید حقارت خود را تسکین دهند.
با تمام وجودشان برنامه‌های مختلفی ترتیب داده اند و جوانان بیکار که می بایست با تقسیم‌بندی در حرفه های گوناگون مشغول به کار شوند طلبکار کانون وکلا می‌کنند و با هر روش ناجوانمردانه‌ای سعی در انتقام از کانون وکلا دارند و متاسفانه از مرکز پژوهش‌ها تا صدا وسیما و از وزارت دادگستری تا چندین معاونت مربوط به دولت از برنامه‌های این آقایان بعضا یا همیشگی پشتیبانی کرده‌اند.
جناب رییس جمهور، خداوند منان را به شهادت می‌گیرم که این افراد ذره‌ای دغدغه بیکاری جوانان را نداشته و ندارند و در انتخابات ریاست جمهوری با همین وعده‌ها قصد داشتند فارغ‌التحصیلان رشته حقوق را به سمت جناب قالیباف بکشانند و بگویند که یک میلیون شغل با اعطا پروانه وکالت می‌توانند به وجود بیاورند و همین‌ها مبنای گفتار کاندیدی بود که ادعای ایجاد پنج میلیون شغل داشت.
جناب رییس جمهور، در کشوری که با وجود صد هزار وکیل بیش از هفتاد درصد آنها بیکار مطلق هستند و بعضا به مسافربری یا شغل‌های کاذب روی آورده‌اند رقابتی کردن وکالت با اعطا صد ها هزار پروانه وکالت مانند تیشه‌ای ایست که به ریشه این نهاد وارد می‌شود و این نهاد ریشه دارد را نابود خواهد کرد.
جناب رییس جمهور، به ما می‌گویند چون در دفاع از حرم شرکت نکرده‌اید حق ندارید از این مملکت درامد داشته باشید. می‌گویند چون بعضی از وکلا کراوات می‌زنند یا از حقوق متهمان جرایم امنیتی دفاع می‌کنند پس در حوزه نظام تعریف نمی‌شوید بدترین اتهام ها را نثارمان می‌کنند.
به ما اتهام می‌زنند که در به دنبال درآمد حلال نیستیم و متاسفانه صداسیما ملی تا توان دارد از این دوستان بی‌آنکه حتی دقیقه‌ای وقت برای دفاع در اختیار وکلا بگذارد حمایت کرده است و حتی در سریال‌های خود برای وکلا عناوین شیاد انتخاب می‌نماید.
جناب رییس جمهور
ما وکلا فرزندان این سرزمین هستیم بسیاری از ما فرزندان شهدا و بسیاری در جبهه‌ها حضور داشته و ایثارگر هستند چندین وکیل مدافع حرم و حتی یک وکیل در این راه به شهادت رسیده است اکثریت وکلا در بهترین دانشگاه‌های کشور تحصیل کرده و رتبه‌های برتر کنکور بوده اند گناه ما چیست که وکالت را به عنوان شغل انتخاب کرده‌ایم و چرا می بایست هر روز هزاران بد و بیراه نصیبمان شود.
والله ما هم توانی داریم. هر روز در شدیدترین استرس‌ها به دفاع از ملت می پردازیم تا حقی، ناحق نشود. روزنامه شهرداری تهران با پول بیت المال هر آنچه در توان دارد من غیر حق می‌نویسند تا وکلا را تضعیف نمایند. واقعا گناه ما چیست؟
جناب رییس جمهور، انتقام باخت انتخاباتی از شما را می‌خواهند از ما بگیرند چون شما عنوان وکیل دادگستری را انتخاب کردید و دارای پروانه وکالت نیز هستید
جناب رییس جمهور، تنها نهادی که این روزها به جذب جوانان می‌پردازد کانون وکلاست برخلاف منطق بازار و با وجود بیکاری گسترده وکلا، کانون هر سال در تهران هزار پروانه به فارغ التحصیلان و صدها پروانه به بازنشستگان اعطا می نماید و متاسفانه بازنشستگان چون اکثرا از قضات هستند باعث بیکاری دیگران نیز می شوند و اما کسانی که پروانه های جدید اخذ می‌کنند متاسفانه بیکار مانده و می‌مانند با این وجود و با این حجم جذب فارغ التحصیل که چندین برابر بیش از جذب چندین وزارت خانه است اما هنوز افرادی به این نهاد تهمت و بهتان میزنند و من شر حاسدا اذا حسد.
ریاست محترم جمهور، از شما خواهشمندم از حرفه وکالت دفاع نمایید و نگذارید عده‌ای کینه توز حرفه‌ای که پایه امنیت قضایی شهروندان است را به نابودی بکشانند و تقاضامندم زمینه‌های لازم برای اشتغال وکلا من جمله وکالت اجباری در دعاوی که باعث جذب بیشتر فارغ‌التحصیلان حقوق نیز می‌شود را فراهم آورید و آرزوی بزرگمان که حضور یک وکیل در قامت وزیر دادگستری است را تحقق ببخشید.

با آرزوی فرج آقا امام زمان و سلامتی برای حضرتعالی

لازم به توضیح است که این نامه را برای خبرگزاری اخبار وکالت و هفته‌نامه صوراسرافیل فرستاده‌ام.

 

 

0 نظر برای “ نامه سرگشاده

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.