صفحه اصلی / اخبار/ مدرسه حقوق / مساوی دیدن دیه زن و مرد یک جهش مفید در راستای حفظ حقوق زنان است

قره سید رومیانی، عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس:

مساوی دیدن دیه زن و مرد یک جهش مفید در راستای حفظ حقوق زنان است


مساوی دیدن دیه زن و مرد یک جهش مفید در راستای حفظ حقوق زنان است

قره سید رومیانی عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس در گفتگو با صوراسرافیل اظهار داشت: استراتژیهای دولت به منظور جامعه ایمن در سازمان ملل ثبت شده است. دو شهر از کشورمان از جمله کاشمر و سهند تبریز توانستند پارامترهای لازم را کسب کنند.

وی افزود: دومین عامل مرگ و میر در کشور در حوزه تصادفات جاده ای و حمل ونقل اعلام شده است. به همین سبب ما با معضل اجتماعی عدم پرداخت دیه و بالاخص عدم توانایی پرداخت توسط خودروهایی که بیمه نداشتند مواجه بودیم که این امر تراکم و انباشت زندانیان را به دنبال داشت. به طوری که سالیانه حدود 500 هزار نفر رفت و آمد زندان را دشتیم و در حال حاضر آمار 250 هزار نفری محبوسین را داریم که قسمت عمده آن مربوط به جرایم و تخلفات رانندگی و قتل غیر عمد ناشی از تصادفات است.

این عضو کمیسیون حقوقی قضایی مجلس ادامه داد: در این راستا قانون بیمه اجباری شخص ثالث خودروها یک توانمندی جدیدی را  ارائه کرد و آن هم بحث مساوی دیدن دیه زن و مرد بود که یک جهش مفید در راستای حفظ حقوق زنان است که با اجازه شورای نگهبان و در حقیقت فقها انجام گرفت.

رومیانی بیان داشت: در حوزه بیمه قدمهای متعالی به عنوان یک صنعت که شکوفایی اجتماعی را در بر دارد برداشته شده است. در قانونی که قبلا به صورت آزمایشی اجرا شده بود ثمرات و برکاتی را شاهد بودیم. کمبودهایی که در قانون قبل وجود داشت با تکمیل این لایحه و ارائه به مجلس شورای اسلامی در قالب قانون اجباری بودن بیمه شخص ثالث خودروها برطرف گردید که یکی از گامهای آن تعالی در حوزه  حقوق زنان بود.

وی در خانمه اذعان داشت: این قانون اجرایی است توضیح آنکه قانون قبلی آزمایشی بود و مهلت آن به اتمام رسیده بود بنابراین دولت لایحه ای را ارائه نمود که از آزمایشی بودن خارج شود. 

0 نظر برای “ مساوی دیدن دیه زن و مرد یک جهش مفید در راستای حفظ حقوق زنان است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.