صفحه اصلی / اخبار/ زنان / مرکز کاریابی خانواده زندانیان فعال شد

مرکز کاریابی خانواده زندانیان فعال شد


مرکز کاریابی خانواده زندانیان فعال شد

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از ایجاد مرکز کاریابی واقع در خیابان ۱۷ شهریور برای حمایت از خانواده‌های زندانیان خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، مهران منتظر اعلام کرد: بعد از اتمام کلاس‌های آموزشی سطح یک پیشگیری از اعتیاد و طلاق در سالن ملاقات زندان‌های استان تهران برگزار شد که با استقبال گرم خانواده‌ها مواجه بودیم و سطح دو آن هم در اواخر اسفند ماه سال جاری برگزار می شود که لازم است خانواده‌های تحت پوشش از خدمات انجمن بهره بیشتری ببرند چراکه موجب به کاهش آسیب در این خانواده‌ها می‌شود.

وی از ایجاد مرکز کاریابی واقع در خیابان ۱۷ شهریور برای حمایت از خانواده‌های زندانیان خبرداد و گفت: با معرفی یک خانواده به یک کارآفرین نه تنها موجب ارتقای سطح مادی خانواده‌ها می‌شود بلکه چند آسیب در خانواده از میان برداشته خواهد شد. با ظرفیت‌های ایجاد شده برای خانواده هایی که نمی‌توانند در بیرون از منزل کار کنند در خانه برای آنان شغل ایجاد کرده ایم.

وی ادامه داد: انجمن در حوزه مشاوره به حول قوه الهی مصمم است با اخذ مجوز مشاوره و روانشناسی که در مراحل پایانی آن هستیم خدمات روان درمانی و مشاوره‌ای به مددجویان ارائه دهد که بزودی افتتاح خواهد شد.  مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: مشاوره حقوقی اکنون در زندان اوین هفته‌ای دوبار به صورت رایگان به خانواده‌های زندانیان ارائه می‌شود و امیدواریم در این زمینه هم بتوانیم با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تعامل داشته باشیم تا در سایر زندان‌ها مشاوره حقوقی داشته باشیم. سرکشی از خانواده‌های زندانیان مهیا شده که این اقدام هفته‌ای دو روز به این کار اختصاص داده شده که نتیجه خوبی در این زمینه حاصل شده و انجمن توانسته با تشخیص بهتر خدمات مطلوب‌تری به خانواده‌های نیازمند زندانیان ارائه دهد. معاونت امور زنان در این زمینه کمک‌هایی به ما کردند ولی کافی نیست، زیرا ما باید برای پیشگیری از آسیب در این خانواده‌ها نیاز به توجه بیشتری دارد تا بتوانیم با آسیب شناسی افراد خانواده نسبت به رفع آن اقدام کنیم.

وی افزود: قصد داریم با کمک همکاران دوره‌های ارتقا و سطح آموزش‌های اجتماعی و فرهنگی را در سطح تهران برگزار کنیم. همچنین بنا داریم پرداخت مستمری و نحوه خدمات دهی به خانواده‌ها را ساماندهی کنیم تا خانواده‌ها متمایل به کار و اشتغال شوند و انشاءالله رویکرد انجمن به سمت توانمندسازی و اشتغال باشد. 

 

0 نظر برای “ مرکز کاریابی خانواده زندانیان فعال شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.