صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران کجاست؟

مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران کجاست؟


با حضور جمعی از مقامات قضایی مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران افتتاح شد.

 

اداره پزشکی قانونی منطقه جنوب تهران در خیابان شهید رجایی، میدان بهشت به منظور دسترسی آسان تر شهروندان جنوب تهران از خدمات پزشکی قانونی بهره برداری شده است.

 

 

 

 

معاون منابع انسانی قوه قضاییه عنوان کرد

جذب 800 قاضی در انتظار تصویب مجلس

 

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی در حاشیه افتتاح  نمایشگاه مرکز انتشارات و مطبوعات قوه قضاییه در خصوص جذب قضات در برنامه ششم توسعه گفت: ما جذب 800 نفر قاضی را مدنظر داریم  که امیدواریم مجلس موضوع را تصویب کرده و اعتبارات لازم تخصیص دهند

 

وی درباره اینکه آیا از برنامه جذب قضات عقب هستید یا خیر ؟ گفت: خیر. عقب نیستیم و در برنامه پنجم که چهار سال آنرا انجام دادیم شاید 400 نفر کمتر از برنامه مدنظر بودیم یعنی به ازای 4هزار نفر 3600 نفر جذب کردیم.

 

امینی درباره اینکه  برنامه جذب قضات در برنامه ششم توسعه چگونه است گفت: هر انچه که مجلس تصویب کند ما دنبال می کنیم

 

وی درباره اینکه نتایج آزمون تشریحی قضاوت که قرار است در دی ماه برگزار شود چه زمانی اعلام می شود؟ گفت: نتایج آزمون در بهمن ماه اعلام می شود.

 

امینی درباره اینکه آیا در آزمون امسال قضاوت اعتراضی داشته اید؟ گفت: اعتراضی واصل نشده است.

 

امینی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در برنامه ششم اولویت با جذب عمومی قضات است یا جذب تخصصی؟ بیان کرد: اولویت های ما کیفی است و کاری به اینکه نحوه جذب چگونه است نداریم زیرا کیفیت برای ما مهم است.

 

وی افزود: زمانی که نیازها را بررسی می کنیم ممکن است براساس آن نیازها جذب هایی داشته باشیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین امینی همچنین دررابطه با منابع بودجه پژوهشگاه قوه قضاییه گفت: بودجه پژوهشگاه در ردیف بودجه های عمومی کشور قرار دارد که اکنون سه سال است که آن بودجه از ردیف بودجه های عمومی کشور تامین می شود

 

معاون منابع انسانی قوه قضاییه درباره لایحه بودجه سال 96 نیز گفت: طبیعتا نسبت به این بودجه رضایت نداریم و انتظارات بیشتری با توجه به قانون آیین دادرسی جدید داشتیم اما به دلیل اینکه محدودیت در کل کشور است این محدودیت را می پذیریم.

 

 

 

 

 

 

موجودی شعب محاکم استان کرمان 10 درصد کاهش یافت

 

مهدی بخشی معاون برنامه ریزی وتوسعه قضائی دادگستری کل استان کرمان بیان کرد: با تلاش قضات و کارمندان آمار موجودی شعب محاکم سراسر استان در هشت ماهه نخست سال 95، 10 درصد کاهش یافته است.

 

وی افزود: ورودی پرونده‌ها به حوزه های قضائی نسبت به مدت مشابه سال قبل 2درصد افزایش یافته است.

 

بخشی، رصد و پیگیری برنامه های دستگاه قضائی استان به خصوص برنامه کاهش جمعیت کیفری زندانیان و کاهش پرونده های مسن را از مهمترین اقدامات این معاونت در 4ماهه پایان سال جاری عنوان کرد.

 

این مقام قضائی تصریح کرد: درحال حاضر موجودی پرونده‌های دادگستری استان، نود و چهار هزار 916فقره پرونده عنوان شده که نسبت به پایان سال گذشته 7درصد کاهش یافته است.

 

وی خاطرنشان ساخت: کاهش 5درصدی موجودی شعب اجرای احکام مدنی از دیگر موفقیت های کسب شده در راستای اجرای طرح مذکور است.

 

 

امضای تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی میان ایران و ایتالیا

 

جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا در زمینه مالکیت معنوی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

 

این یادداشت تفاهم در محل وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا و با حضور احمد تویسرکانی، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، محمد حسن کیانی رئیس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت، جهانبخش مظفری سفیر کشور ایران و خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مالکیت معنوی کشور ایتالیا به امضا رسید.

 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان این که حقوق مالکیت معنوی ارتباط مستقیم با موضوع تجارت بین الملل دارد امضای این تفاهمنامه را موجب گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی تجاری و صنعتی میان دو کشور دانست.

 

تویسرکانی گفت: این تفاهم نامه در زمینه تبادل کارشناس و همکاری‌های دوجانبه است و قطعا می‌تواند در جلوگیری از برند سازی جعلی و همچنین تعرض حقوق دارندگان مالکیت معنوی تاثیر مهمی داشته باشد.

 

وی اظهار کرد: امضای این تفاهم نامه منافع بسیار خوبی به همراه خواهد داشت و امیدواریم با امضای آن،  حجم روابط دو کشور در حوزه مالکیت معنوی و اقتصادی توسعه یابد.

 

خانم « لوردانا گولینو»، رئیس مرکز مبارزه با رقابت ناسالم و مالکیت معنوی کشور ایتالیا نیز با تاکید بر این که ایران و ایتالیا برای توسعه صنعتی و اقتصادی خود اهمیت زیادی قائل هستند گفت: هر دو کشور مالکیت صنعتی را اهرمی برای تحقق این اهداف می‌دانند.

 

وی ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه گفت: ایران و ایتالیا از امروز می‌توانند با تبادل تجربیات خود در زمینه توسعه مالکیت معنوی و زمینه‌های مختلف مالکیت صنعتی به ویژه روند ثبت اختراع  طرح‌های صنعتی و همچنین در زمینه ارائه خدمات ثبت الکترونیکی همکاری‌های دو جانبه خود را ارتقاء بخشند.

 

گفتنی است ایتالیا نخستین کشور عضو اتحادیه اروپایی است که با ایران تفاهم نامه همکاری مالکیت معنوی امضا می‌کند. همچنین پس از چین و ترکیه سومین کشوری است که با ایران در این زمینه تفاهم نامه همکاری مبادله کرد.

 

 

 

 

 

 

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه تاکید کرد

لزوم استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی در طرح شکایت و دعاوی

 

جلسه رؤسا و دادستان‌های شهرستان‌های تابعه دادگستری کل استان کردستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و رئیس کل دادگستری استان کردستان به منظور بررسی و رسیدگی به مشكلات حوزه فناوری اطلاعات دادگستری استان كردستان برگزار شد.

 

رئیس کل دادگستری استان کردستان اظهار کرد: دادگستری استان کردستان از حیث سلامت اداری جزء بهترین دادگستری‌های کشور است، زیرا قضات و کارکنان این استان دارای کمترین پرونده تخلفات هستند و رؤسای دادگستری‌ها و دادستانها نسبت به سلامت قضات و کارمندان حساسیت خاصی دارند.

 

گروسی گفت: در حوزه سمپ بیشترین پیگیری را داریم و امتیازات واقعی را داریم و آمار بسیار شفاف است. با وجود این باید با استفاده از دستگاه‌های جدید یک جاذبه‌هایی را برای کارمندان ایجاد کنیم و نرم افزارهای موجود در سیستم سمپ را بروز کنیم.

 

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات گفت: تشکیل این جلسه برای تأکید بر الزاماتی است که در حوزه الکترونیکی در قانون آیین دادرسی کیفری ایجاد شده است.

 

وی گفت: به ویژه ماده 175 قانون مرقوم که استفاده از سامانه‌های رایانه ای و مخابراتی را در طرح شکایت و دعاوی و ارجاع پرونده و احضار متهم و ابلاغ اواق قضایی و نیابت قضایی الزامی کرده و در تبصره آن آیین نامه ای راجع به ابلاغ الکترونیکی را بر عهده دستگاه قضایی گذاشته است.

 

0 نظر برای “ مرکز پزشکی قانونی جنوب تهران کجاست؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.