صفحه اصلی / اخبار/ زنان / مردم در انتخابات سنگ تمام گذاشتند

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست:

مردم در انتخابات سنگ تمام گذاشتند


مردم در انتخابات سنگ تمام گذاشتند

معصومه ابتکار با بیان اینکه حضور پرشکوه مردم در انتخابات نشاندهنده وحدت، انسجام و اقتدار ملی است، گفت: مردم سنگ تمام گذاشتند. این موضوع مسئولیت دولت را سنگین‌تر می‌کند.

وی با تبریک به  مناسبت انتخاب مجدد دکتر روحانی، گفت:‌ به‌طور یقین روز انتخابات روز پیروزی مردم ایران است، روز گذشته روزی به یادماندنی بود؛ روزی که شاهد حضور چشمگیر مردم از همه اقشار، قومیت‌ها و اقلیت‌ها پای صندوق رای بودیم. انتخابات روز گذشته با حضور غیرقابل پیش‌بینی مردم در اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور صورت گرفت.

مردم ایران برای هدف غایی ایستادگی کردند

ابتکار با بیان اینکه در شرایط حاضر انقلاب اسلامی ایران در آستانه پایان چهارمین دهه از حیات خود قرار دارد، اظهار کرد: حضور پرشکوه مردم در انتخابات نشان‌دهنده وحدت، انسجام و اقتدار ملی است، گفت: در شرایط حاضر رئیس جمهور می‌تواند به پشتوانه رأی بالای مردم هم مشکلات داخلی را با قوت بیشتر حل و فصل کند و هم بر مشکلات بین‌المللی و منطقه‌ای با اعتبار و جایگاه بالاتر فائق آید و در پیشبرد برنامه‌ها تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

انتخاب مردم بر اساس تفکر بوده نه تطمیع

ابتکار با اشاره به تفاوت آشکار دیدگاه‌های کاندیداهای ریاست جمهوری گفت: این تفاوت دیدگاه‌ها باعث شد جریانات سیاسی و اجتماعی قوی پشت هر یک از این تفکرها شکل گرفته و درنهایت یک رقابت معنادار در کشور ایجاد شود. این موضوع فرصتی را فراهم کرد تا مردم گزینه مورد نظر خود را شناسایی و انتخاب کنند و آینده ایران را رقم بزنند. حضور مردم در انتخابات اتفاق بسیار مهمی است و نشان دهنده شکل‌گیری بلوغ سیاسی مردم ایران است و اگرچه حرف از افراد و اشخاص است ولی پشت اینها یک تفکر درحال شکل‌گیری است، تفکری که ابعاد سیاسی و اجتماعی مهمی دارد و راهبرد و استراتژی روشنی را در بسیاری از مسائل ایجاد می‌کند. 

روحانی، رئیس جمهور همه مردم است

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه از این مرحله به بعد کشور وارد مسیر تازه‌ای شده است، اظهار کرد: باید همه بیایند و با همدلی و وحدت برای آینده ایران کار کنند. رقابت‌های سیاسی بعد از این تمام می‌شود و امیدواریم این همت و همدلی برای آینده ایران شکل بگیرد. باید همگرایی بین گروه‌های مختلف برای پیشرفت کشور اتفاق بیفتد و همه حتی رقبا باید در کنار دولت قرار گیرند و برای پیشرفت کشور تلاش کنند.  چون همه مردم رای داده‌اند و رئیس جمهور، رئیس جمهور همه مردم است و همه مردم حق دارند از ایشان مطالبه‌گر باشند و رئیس جمهور نیز باید حرف همه مردم را بشنود. نمی‌تواند حرف منتقدین و مخالفین خود را نشنود. این موضوع باید جا بیفتد که همه باید کنار هم قرار بگیرند تا سیاست‌ها و برنامه‌ها پیش رود.

جریان اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی دنبال حذف رقیب نیست

ابتکار با تاکید بر اینکه جریان اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی دنبال حذف رقیب نیست، گفت: از نظر ما رقبای آقای روحانی نیز پیروز این موفقیت هستند. نباید فراموش کنیم که رقابت شکل گرفته در کشور باعث شد تا افراد بیشتری به پای صندوق رای بیایند. در تفکر و اندیشه اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی هیچ وقت حذف رقیب مدنظر نبوده، نه در اندیشه و نه در عمل هیچ وقت تلاشی برای حذف رقیب صورت نگرفته است. از نظر ما وجود رقیب در چارچوب قانون، اندیشه‌ورزی و سیاست‌ورزی ارزشمند تلقی می‌شود و تفکر رقیب جایگاه مهمی دارد. این موضوع در تنظیم مناسبات سیاسی و بحث مردم سالاری دینی بسیار موثر است.

 

0 نظر برای “ مردم در انتخابات سنگ تمام گذاشتند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.