صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / متقاضیان فرزندخواندگی خواهان پذیرش قانونی و دائمی کودکان هستند

​ نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی کاظمی تشریح کرد:

متقاضیان فرزندخواندگی خواهان پذیرش قانونی و دائمی کودکان هستند


متقاضیان فرزندخواندگی خواهان پذیرش قانونی و دائمی کودکان هستند

 

محمد کاظمی تاکید دارد که محدودیت واگذاری به دختران مجرد به دلیل مسائل تربیتی و احتمال ازدواج آنها طبیعی است.

 

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص محدودیت‌های شرایط فرزندخواندگی، گفت: تعداد کم کودکانی که بتوان آنها را به متقاضیان فرزندخواندگی واگذار کرد، سبب شده تا نسبت متقاضیان به کودکان بیشتر باشد، در صورتی که اگرمتقاضیان از شرایط اولیه فرزند‌خواندگی برخوردار باشند، این اقدام سریعا انجام می‌شود.

وی درباره واگذاری کودکان بی سرپرست به دختران مجرد، گفت: در جریان اصلاح قانون فرزندخواندگی اصلاحاتی صورت گرفت که به دنبال آن این اختیار به سازمان‌های حمایتی داده شد تا کودکان را در شرایط سنی خاصی به دختران مجرد با سن به خصوصی واگذار کنند اما محدودیت در این نوع واگذاری بسیار است.

این نماینده در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس قانون مدنی به دادگاه اختیار داده شده در شرایطی که والدین طفلی شرایط نگهداری از فرزند خود را نداشته باشد، آنها را بد سرپرست تلقی و به متقاضیان فرزند‌خواندگی به صورت موقت واگذار کند تا والدین حقیقی بهبود پیدا کنند.

کاظمی با بیان اینکه اکثر متقاضیان فرزندخواندگی خواهان پذیرش دایمی کودکان هستند، گفت: فرزند‌خواندگی دایم از شرایطی چون عدم سو پیشینه قضایی، تمکن مالی و صلاحیت اخلاقی و غیره برخوردار باشند، لذا نمی‌توان تایید چنین شرایطی را محدودیت تلقی کرد.

نایب رئیس کمیسیون  قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پذیرش یک فرزند توسط یک دختر مجرد بسیار سخت است، زیرا ازدواج این خانم در آینده و سازش همسر آتی وی با این طفل و مسائل تربیتی محدودیت در واگذاری را ایجاب می‌کند.

0 نظر برای “ متقاضیان فرزندخواندگی خواهان پذیرش قانونی و دائمی کودکان هستند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.