صفحه اصلی / اخبار/ صفحه آخر / ما خواهان جذب بی رویه وکیل نیستیم

درددلی کوتاه

ما خواهان جذب بی رویه وکیل نیستیم


رزیتا حسن‌زاده رتبه‌ی ۶۰ کانون گیلان با ظرفیت ۵۰ نفر
ما خواهان جذب بی رویه وکیل نیستیم

امیدوارم صدای ما حقوق خواندگان به میدان آرژانتین و  وکلای سوگند خورده حامی عدالت و قانون که امروز پا به پای انحصارگران روبه روی ما قرار گرفتند  برسد و نیز آن دسته از وکلای ملت که در بهارستان برای تصویب قانون اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ و اصلاحیه‌های مربوط به آن در سال ۹۳ دست بالا بردند و آن را شامل کلیه مراجع صدور مجوز از جمله کانون وکلا دانستند، از قول ما به ایشان بگویید ما از شما یک خواسته‌ی مشروع داریم و آن هم اجرای قانون حذف ظریفیت است.

آقایان مدافع کانون اگر یک روز جز بهانه‌ی اشباع بازار که اصلی ترین دلیلتان برای مقابله با ماست و هر وجدان اگاه و بیداری ان را ترس از رقابت و زیاد شدن دست و کم شدن حق الوکاله های انچنانی ست ترجمه خواهد کرد و تبدیل حقوق دان بیکار به وکیل بیکار و اینکه وکالت یه شان است و مقدس است و تافته ی جدا بافته است و با جان و مال و آبرو افراد ارتباط دارد و هرکسی نباید وارد شود جز دوستانی که فقط قادر به حفظ مواد و پاسخ به ۸ سوال غلط در آزمون ۹۵ بودند داشتید. ما با گوش جان به شما گوش خواهیم سپرد، البته خاص سابق و عام لاحق از قلم اوفتاد این را هم به موارد بالا اضافه کنید و بدانید که به بهانه ی استقلال قادر نیستید اجحاف کنید.

نگاهی بیندازیم به سیستم های حقوقی ترکیه، آلمان، فرانسه، انگلیس و آمریکا و... که در اغلب نقاط  دنیا کسب صلاحیت علمی جایگزین سیستم غیر قانونی، غیر مشروع و غیر عادلانه ی ظرفیت است. بدانید که هیچ یک از ما خواهان جذب بی رویه وکیل نیستیم. بلکه برای ورود افراد صالح با درک حقوقی بالا که داستان ان از حفظ مواد جداست تلاش می‌کنیم و چشم خود را بر روی ان دسته از افرادی قبول شده در حالی که بعد از قبولی قادر به تلفظ صحیح کلمات نیستند را می‌بنیدیم.

صوراسرافیل: با وجود اینکه نشریه  در شماره‌های پیشین  یادداشت‌ها وگفت‌وگوهایی را درباره چالش‌های حذف معیار ظرفیت جذب کارآموز وکالت به چاپ رسانده است از باب تضارب آرا درددل این فارغ التحصیل حقوق منتشر می‌کند.

0 نظر برای “ ما خواهان جذب بی رویه وکیل نیستیم

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.