صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / قوه قضاییه درخصوص فیلتر تلگرام صوتی پاسخگو باشد

نایب رئیس مجلس در گفت‌وگو با خانه ملت:

قوه قضاییه درخصوص فیلتر تلگرام صوتی پاسخگو باشد


قوه قضاییه درخصوص فیلتر تلگرام صوتی پاسخگو باشد

 

مطهری با بیان اینکه ورود قوه قضاییه به فیلتر تلگرام صوتی قابل توجیه نیست، خواستار پاسخگویی مسئولان آن شد.

علی مطهری در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از فیلتر تماس صوتی شبکه پیام‌رسان تلگرام گفت: ورود قوه قضاییه به این موضوع قابل توجیه نیست چراکه این قوه باید در جایی که جرمی اتفاق افتاده، وارد شود لذا مسئولان این دستگاه باید درخصوص اقدام اخیر خود توضیح دهند.

فیلتر تماس صوتی تلگرام برابر با محروم کردن مردم از امکانات مخابراتی رایگان

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: این فیلتر به معنای محروم کردن مردم از یک امکان مخابراتی رایگان به دلیل کاهش درآمد اپراتورهای داخلی است.

قوه قضاییه پاسخگو باشد

وی ادامه داد: حتی مسدود کردن برخی شبکه‌های اجتماعی که گمان می‌رود ریشه خارجی داشته باشند باید پس از طی فرایند قانونی باشد درحالیکه پیام‌رسان تلگرام در کشور دارای چنین مشکلی نیست و فیلتر تلگرام صوتی با توجه به اینکه می‌توانست خدمات رایگان به مردم ارائه دهد، توجیهی ندارد. مطهری اضافه کرد: قوه قضاییه باید در این خصوص به مردم پاسخگو باشد و  فقط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه باید درخصوص فیلتر شبکه‌های مجازی و امکانات مرتبط با آن تصمیم‌گیری کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: فقط کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه باید درخصوص فیلتر شبکه‌های اجتماعی و امکانات مرتبط با آن و در یک فرآیند رای‌گیری، تصمیم‌گیری کند لذا ورود مستقیم قوه قضاییه به این موضوع کار درستی نبوده است.

قوه‌قضاییه پاسخ درستی درخصوص بازداشت مدیران چند کانال تلگرامی نداده است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: اگرچه فیلتر تماس صوتی تلگرام به دلیل کاهش درآمد اپراتورهای داخلی بوده است اما بازداشت مدیران چند کانال تلگرامی حتما جنبه انتخاباتی دارد که قوه‌قضاییه هنوز به آن نیز پاسخ درستی نداده است.

0 نظر برای “ قوه قضاییه درخصوص فیلتر تلگرام صوتی پاسخگو باشد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.