صفحه اصلی / اخبار/ طنز / قدیمی ها یک چیزی حالیشون بود که می گفتند از هر چی بدت بیاد

قدیمی ها یک چیزی حالیشون بود که می گفتند از هر چی بدت بیاد


با قلم : محمد رضا محمدی جرقویه ای قاضی دادگستری
قدیمی ها یک چیزی حالیشون بود که می گفتند از هر چی بدت بیاد

سرت میاد. شخص متفرقه دوم: حالیشون بود که ربطی به تو که حالیت نیست ، ندارد. شخص متفرقه اول ( نويسنده) : اینجا فضای سیاسی نیست که هر چه دلت بخواهد به من بگویی، لطفاً مؤدب باش. شخص متفرقه سوم: حرفت را بزن، از چه چیزی بدت می آید و چه چیزی سرت آمد؟ شخص متفرقه اول (نویسنده): من قبلاً از کسانی که حرف کلیشه ای می زدند و برای هر مشکلی، راه حلهای کلیشه ای داشتند، به شدت بدم می آمد، حالا خودم امروز مجبورم یک حرف کلیشه ای بزنم. شخص متفرقه چهارم: مثلاً. شخص متفرقه اول (نویسنده): مثلاً عده ای هستند که اگر دردت را به ایشان بگویی وقتی به علت آن پی نمی برند، می گویند: ریشه عصبی دارد، یا در مسائل و مشکلات اجتماعی، وقتی عده ای سعی در برخورد با پدیده ای می کنند ،عده ای هستند که می گویند این کارها فایده ندارد، باید کار فرهنگی کرد.

قدیمی ها یک چیزی حالیشون بود که می گفتند از هر چی بدت بیاد سرت میاد.

شخص متفرقه دوم: حالیشون بود که ربطی به تو که حالیت نیست ، ندارد.

شخص متفرقه اول ( نويسنده) : اینجا فضای سیاسی نیست که هر چه دلت بخواهد به من بگویی، لطفاً مؤدب باش.

شخص متفرقه سوم: حرفت را بزن، از چه چیزی بدت می آید و چه چیزی سرت آمد؟

شخص متفرقه اول (نویسنده): من قبلاً از کسانی که حرف کلیشه ای می زدند و برای هر مشکلی، راه حلهای کلیشه ای داشتند، به شدت بدم می آمد، حالا خودم امروز مجبورم یک حرف کلیشه ای بزنم.

شخص متفرقه چهارم: مثلاً.

شخص متفرقه اول (نویسنده): مثلاً عده ای هستند که اگر دردت را به ایشان بگویی وقتی به علت آن پی نمی برند، می گویند: ریشه عصبی دارد، یا در مسائل و مشکلات اجتماعی، وقتی عده ای سعی در برخورد با پدیده ای می کنند ،عده ای هستند که می گویند این کارها فایده ندارد، باید کار فرهنگی کرد.

شخص متفرقه پنجم: خوب، تو در چه زمینه ای معتقدی کار فرهنگی باید کرد.

شخص متفرقه اول (نویسنده): اخیراً مطلع شدم که 60 درصد داوطلبان نمایندگی مجلس رد صلاحیت شدند، یعنی بعد از گذشت این همه سال از انقلاب و تلاش دولت برای رسیدن به اهداف مندرج در قانون اساسی، فقط 40 درصد صلاحیت ورود به مجلس را دارند، این یعنی اینکه در زمینه فرهنگی می لنگیم.

شخص متفرقه ششم: پیشنهاد تو چیست؟

شخص متفرقه اول (نویسنده): پیشنهاد من این است که نظارت شورای نگهبان فقط برای انتخابات محدود نشود، و گسترش یابد.

شخص متفرقه هفتم: به چه شکلی؟

شخص متفرقه اول (نویسنده): وقتی بخواهیم کار فرهنگی کنیم، باید بستری فراهم کنیم که افراد از ابتدا به گونه ای پرورش یابند که وقتی به سن انتخاب شدن رسیدند بتوانند صلاحیت لازم را داشته باشند، و این باید از خانواده و مدرسه شروع شود.

شخص متفرقه هشتم: خوب، منظور؟

شخص متفرقه اول (نویسنده): یعنی باید نظارت و کار فرهنگی را از خانواده شروع کرد. و در ابتدای ازدواج هم بررسی کنیم فرد صلاحیت دارد یا خیر، سپس به مدرسه برویم و سپس به دانشگاه و خلاصه همه جا احراز صلاحیت کنیم تا شاید در اثر کار فرهنگی شاهد رد 60 درصدی افراد در نسل بعدی نباشیم.به همين دليل پيشنهادم اين است كه افراد قبل از ازدواج و حتي انتخاب مشاغل فرهنگي از مرجع ناظر بر انتخابات مجوز أخذ كنند.

 

 

0 نظر برای “ قدیمی ها یک چیزی حالیشون بود که می گفتند از هر چی بدت بیاد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.