صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / قانون وکالت اصلاح می‌شود

قانون وکالت اصلاح می‌شود


قانون وکالت اصلاح می‌شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه طرح‌ها و لوایحی که در مورد وکالت در کمیسیون بررسی شد به نتیجه نرسید، گفت: قرار است قانون وکالت مورد اصلاح قرار گیرد.

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت لایحه وکالت، افزود: در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس دو طرح و یک لایحه مطرح شد که هر سه این موارد بعد از بحث و تبادل نظر به نتیجه نرسید. واقعیت آن است که قانون فعلی وکالت نیازمند اصلاحاتی است که باید طرحی را برای اصلاح این قانون داشته باشیم؛ البته هم قوه قضاییه و هم کانون وکلا در تلاش برای اصلاح قانون وکالت هستند اما هنوز به جمع‌بندی خاصی دست پیدا نکردیم.

وی یادآور شد: تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان حقوق وجود دارند که باید زمینه ورود به عرصه وکالت برای آنها فراهم شود؛ همچنین بر این باور هستم که بحث الزامی شدن وکیل در محاکم نیز باید پیگیری شود زیرا این کار به قضات در رسیدگی پرونده‌ها کمک می‌کند و در اشتغال فارغ‌التحصیلان حقوق و کمک به دادرسان قضایی و صدور به موقع احکام تاثیرگذار است.

کاظمی تاکید کرد: قوه قضاییه بر این باور است که برگزاری امتحان وکالت و مسایل اداری و انتظامی زیر نظر این قوه باید باشد از سویی کانون وکلا لایحه وکالت را بر خلاف استقلال کانون می‌دانست و معتقد بود کانون باید از قوه قضاییه مستقل باشد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اگرچه باید کانون وکلا استقلال خود را حفظ کند اما باید دستی بالای سر این کانون به عنوان ناظر بر عملکرد وکلا وجود داشته باشد لذا طرح‌ها و لوایحی که در این زمینه به مجلس ارایه شد تناقض‌هایی با یکدیگر داشت لذا تصویب آنها کارساز نبود حال امیدواریم در اصلایحه قانون وکالت به مواردی همچون اشتغال وکلا رسیدگی شود.

 

0 نظر برای “ قانون وکالت اصلاح می‌شود

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.