صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / قانون فعالیت احزاب نیاز به اصلاح ندارد

قانون فعالیت احزاب نیاز به اصلاح ندارد


قانون فعالیت احزاب نیاز به اصلاح ندارد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قانون فعالیت احزاب نیاز به اصلاح ندارد تاکید کرد: ایراد در فعالیت احزاب از جایی شکل می گیرد که مدیران گروه های سیاسی بخواهند در امور اجرایی دخالت کنند.

حسن نوروزی با رد انتقادات به قانون فعالیت احزاب و گروه های سیاسی، اظهار داشت: قانون فعالیت احزاب ایرادی ندارد که بخواهیم با رفع یا اصلاح آن بتوانیم میزان فعالیت احزاب را افزایش دهیم.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: براساس قانون کنونی احزاب به راحتی می توانند مجوز خود را از کمیسیون ماده 10 احزاب دریافت کنند و با ارائه برنامه هایی طرفداران خود را جذب و در انتخابات کاندیداهایی را معرفی کند.

وی با بیان اینکه ایراد فعالیت کمرنگ احزاب از قانون نیست، گفت:مدیران احزاب با راه و روش غلط باعث شده اند که نوع فعالیت احزاب به بیراهه برود و کارکردی که از احزاب انتظار می رفت عملیاتی نشود.

این نماینده تاکید کرد: بنابراین نیاز نیست که در قانون تغییراتی ایجاد شود بلکه کافی است مدیران احزاب دست از تلاش برای دخالت در امور اجرایی بردارند تا انگیزه مردم برای عضویت در احزاب و مشارکت سیاسی و اجتماعی افزایش یابد.

نوروزی با بیان اینکه کا احزاب دخالت در امور اجرایی نیست، افزود: احزاب وظیفه اجرایی ندارند بلکه با پرورش نخبگان حضور آنها را در عرصه های مختلف سیاسی از ریاست جمهوری، مجلس و شورای شهر و روستا فراهم می کنند، به دنبال معرفی افراد خبره، لازم است برنامه های مدونی برای کشور داشته باشند.

این نماینده گفت: احزاب باید برنامه هایی ارائه دهند که توانایی عملیاتی شدن و پاسخگویی را داشته باشند اما تا کنون چنین فعالیتی از احزاب ندیدیم و فقط با نزدیک شدن به فصل انتخابات شاهد موجی از فعالیت شعارگونه احزاب هستیم و با اتمام انتخابات این موج ساکن می شود.

عضو هیات  رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با این حساب نباید در قانون احزاب دست برد بلکه باید احزاب را به سمت و سوی درست هدایت کرد.

 

 

0 نظر برای “ قانون فعالیت احزاب نیاز به اصلاح ندارد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.