صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / قاتل مراکشی در دیوار زنده به گور شد

مخوف ترین قاتلان سریالی

قاتل مراکشی در دیوار زنده به گور شد


ترجمه و تدوین: غلامرضا کیامهر
قاتل مراکشی در دیوار زنده به گور شد

آنچه در این شماره از نظرتان می گذرد آخرین قسمت سلسله مطالب مخوفترین قاتلان سریالی است که هر کدام متناسب با مدت زمانی که به ارتکاب جنایت مشغول بوده اند چندین انسان در گروه های سنی مختلف که کودکان ، نوجوانان و زنان بوده اند به طرز فجیعی به قتل رسانده اند . تفاوت آماری قربانیان این جنایتکاران را که حقوقدانان و وکلا و روانشناسان بیش از هر کسی از روحیات ، انگیزه ها و عوامل کشانده شدن آنها به وادی قتل و اعمال جنایتکارانه آگاهی دارند ، صرفاً به دلیل مدت زمانی بوده که آنها برای به دام انداختن و گرفتن جان انسانها قبل از افتادن به چنگ قانون در اختیار  داشته اند چه در غیر این صورت هر کدام از آنها می توانستند رکورد بالاتری از قتل وجنایت را به نام خود به ثبت برسانند . مثلاً همین قاتل سریالی ایرانی موسوم یعنی اصغربروجردی موسوم به اصغر قاتل که بعد از گذشت حدود هفتاد سال از دستگیری و اعدام او هنوز تن انسانهای شریف از شنیدن نامش و ماجرای جنایاتش به لرزه می افتد ، تا روز دستگیری به وسیله ماموران پلیس جان افزون بر 35 جوان را بیرحمانه گرفته و اجساد آنها را مثله کرده بود وای با اگر چند سال دیرتر به دام پلیس می افتاد شمار قربانیان او به چند برابر این رقم آن چیزی می شد که در پرونده جنایات او به ثبت رسیده است . امیدوارم هدف اصلی مترجم از ترجمه شرح حال و شیوه جنایات قاتلان سریالی در صفحه دریچه نشریه صوراسرافیل که در چند شماره نشریه از نظرتان گذشت بیشتر یادآوری واقعیت تلخ مربوط به وجود نقطه های سیاسی است که به رغم همه تحولات صنعتی و اجتماعی و اقتصادی و علمی صورت گرفته در جوامع بشری ، به صورت های مختلف زمینه ریخته شدن خون انسانهایی به دست انسانهای دیگر را فراهم می سازد و اندیشیدن به این که چرا این همه تحولات هنوز نتوانسته این لکه های سیاه را از تابلو زندگی ما انسانها پاک کند و چرا با وجود این همه دستگاه های امنیتی و پلیسی کشورها ی جهان و همکاریهایی که در شناسایی مجرمین و جنایتکاران میان سازمانهای پلیس کشورها وجود دارد ، هنوز کسانی هستند که در خفا و به دور از چشم قانون و نیروی پلیس به قتل های سریالی مشغولند . و کسی چه می داند شاید هم اکنون که این سطور رقم زده می شود ، در گوشه وکنار کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه جهان ، قاتلان سریالی دیگری در خفا به گرفتن جان انسانهایی مشغول باشند که آیندگان ما در صفحه دریچه صوراسرافیل به شرح و سبط احوال آنها بپردازند . گرچه حتی اگر تصور کنیم که پرونده قتل ها و قاتلان سریالی برای همیشه بسته شده باشد اما همچنان که هرروز در دهکده جهانی ارتباطات در رسانه ها از کشت و کشتارهای دسته جمعی که در بازه های زمانی کوتاه به دست تروریستهایی نظیر گروه داعش در خاورمیانه و یا همین تازگی در قلب پاریس صورت گرفته است ، خبردار می شویم و خبر اندوه خوردن و رنج کشیدن کار دیگری از دستمان ساخته نیست . انگار از زمانی در همان شروع خلقت بشر دست قابیل به خون برادرش هابیل آلوده شد سنگ بنای ریخته شدن خون انسانها به دست انسانها هم بنیان نهاده شد و از این بابت میان انسانهای عصر توحش و بربریت و انسانهای دوران درخشان تمدن بشری تفاوتی  وجود ندارد جز آن که ابزارها و تکنیک های این آدم کش ها تغییر و تحول پیدا کرده است . بنابراین با کمال تاسف باید بگویم پرونده شرح حال قاتلان سریالی فعلاً در صفحه دریچه صوراسرافیل بسته شد ولی به قول شاعر :

به پایان آمد این دفتر حکایت همچنان باقی است .

 

 

 مخوفترین قاتلان سریالی جهان

1- موسس (موسی) سیتسول (MOSES SIHOLE)

این قاتل سریالی اهل کشور آفریقایی جنوبی در فاصله سالهای 1994تا 1995 در این کشور سرگرم انجام اعمال جنایتکارانه خود بود . قربانیان او را اکثراً زنانی که در جستجوی کار بودند تشکیل می دادند و قاتل سریالی با معرفی کردن خود به عنوان یک بازرگان و فعال اقتصادی سطح بالا ، طعمه های خود را با دادن وعده های فریبنده به نقاط دور از شهر و خلوت می برد ، به آنها تجاوز می کرد و مورد شکنجه های بیرحمانه قرار می داد و به قتل می رساند . او سرانجام در سال 1995 به جنگ پلیس آفریقای جنوبی افتاد و به خاطر انجام 38 فقره قتل طبق قوانین آن کشور به 930 سال زندان محکوم شد و در حال حاضر دوران محکومیت پایان نیافتنی خود را می گذراند .

2- شرحی تاچ (SERHY TKACH)

قاتل سریالی اهل اوکراین که در فاصله سال 1984 تا سال 2005 به ارتکاب قتل های سریالی مشغول بود . این قاتل سریالی چند سالی در نیروی پلیس اوکراین در سمت بازجویی جنایی خدمت می کرد ولی بعد از اخراج از خدمت پلیس به یک قاتل سریالی بسیار بی رحم تبدیل شد . قربانیان این افسر سابق پلیس اوکراین را دختران 8 تا 18 ساله تشکیل می دادند . او بعد از شکار طعمه های خود آنها را بعد از شکنجه های زیاد خفه می کرد و سپس بدن بی جان قربانیان را مورد تجاوز قرار می داد . قاتل سریالی اوکراینی به جرم ارتکاب 36 فقره محاکمه و به اعدام محکوم شد . شواهد نشان می دهد که تعداد واقعی قربانیان او حدود یکصد فقره بوده است که خود قاتل سریالی هم در جریان محاکمه به آن اعتراف کرد .

   

3- گناد میخایوپیخ

قاتلی که اشیاء قیمتی قربانیانش را به همسرش هدیه می داد. 

قاتل سریالی اهل بلاروس در فاصله سالهای 1971 تا 1985 به ارتکاب اعمال جنایتکارانه و قتل انسانهای بی گناه مشغول بود . در پرونده اتهامی او قتل 36 زن به روش خفه کردن به ثبت رسیده است اما تعداد واقعی قربانیان او حدود 55 نفر برآورد شده است . او بعد از کشتن طعمه هایش ، زیورآلات و اشیاء قیمتی آنها را جمع آوری و به همسرش هدیه می کرد .

     

4- هادی محمد میسفیویی(HADI MOHAMMAD MESFEWI)

مجازات زنده به گور شدن در دیوار برای قاتل سریالی مراکش. 

قاتل سریالی اهل کشور مغرب (مراکش) که در سال 1906 بعد از به قتل رساندن افزون بر 36 زن و دختر دستگیر و دادگاه او را به مجازات زنده به گور شدن در دیوار محکوم کرد و به سزای اعمالش رسید .

     

5- تد باندی (TED BUNDY)

رکورد دار قتل های سریالی در یک روز

قاتل سریالی آمریکایی که در فاصله سالهای 1974 تا 1978 به قتل و سر به نیست کردن انسانها مشغول بوده . در پرونده رسمی اتهامی او قتل افزون بر 36 نفر به ثبت رسیده اما شواهد موجود حکایت از قتل تعداد بیشتری انسان بی گناه به دست این قاتل سریالی می کرده است ، تد باندی فردی جذاب و خوش قدوقامت بود که  طعمه های خود را به آسصانی مجذوب خود می کرد . اکثر قربانیان این قاتل سریالی را هم زنان و دختران تشکیل می دادند . به موجب برخی برآوردهای کارآگاهان او افزون بر یکصد زن و دختر را طی چهارسالی که به ارتکاب جنایت مشغول بوده به قتل رسانده است . او چند بار از زندان گریخت و در فاصله  یک روزه دستگیری و بازگشت دوباره به زندان مرتکب چند قتل دیگر شده است . او در یک روز و در فاصله چند ساعت طعمه های خود را می فریفت و در نقطه ای خلوت و ساکت آنها  را به قتل می رساند . سرانجام تد باندی در سال 1978 دستگیر و به مجازات اعدام روی صندلی برقی محکوم شد .

                 

6  قاتل سریالی اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل

اصغر بروجردی معروف به اصغر قاتل که در فاصله سالهای 1907 تا 1934 در ایران و عراق به ارتکاب جنایت مشغول بود . طعمه های او را پسران جوان تشکیل می دادند . او طعمه های خود را بعد از تجاوز به انها به قتل می رساند و سرآنها را با چاقو از تن جدا می کرد و در داخل سطلی با خود همراه می برد . اصغر قاتل بعد از ارتکاب چندین قتل در ایران برای فرار از چنگ پلیس مدتی به عراق رفت  و در آنجا نیز مرتکب چند قتل شد . او در طی سالهای ارتکاب به قتل های سریالی وحشت زیادی را در میان مردم ایران ایجاد کرده بود ولی سرانجام در سال 1934 دستگیر و به دار مجازات آویخته شد . اصغر قاتل در مجموع افزون بر 33 انسان را به طرز فجیعی به قتل رساند .

7- واسیلی کومارف (VASILI KOMAROF)

قاتل سریالی اهل روسیه که در فاصله سالهای 1921 تا 1923 در این کشور به کشتن طعمه های خود مشغول بود . این قاتل سریالی در روسیه به گرگ مسکو شهرت پیدا کرده بود و تا قبل از افتادن به چنگ قانون افزون بر 33 انسان را به طرز فجیعی به قتل رساند . دادگاه او را به اعدام محکوم کرد و حکم اعدام او در هجدهم ماه ژوئن سال 1923 به مورد اجرا گذاشته شد.        

8- رمضان عبدالرحیم منصوره

 قاتل سریالی که طعمه هایش را در قطارهای در حال حرکت به قتل می رساند

قاتل سریالی اهل کشور مصر که در فاصله سالهای 1996 تا سال 2000 به قتل انسانهای بی گناه مشغول بود . او رهبری یک گروه جنایتکارانه را بر عهده داشت . اغلب قربانیان این قاتل سریالی مصری را کودکان خیابانی 10 تا 14 ساله تشکیل می دادند . او که نزد مردم مصر به قاتل قطار سریع السیر معروف شده بود ، طعمه های خود را در قطارهایی که میان قاهره و بندر اسکندریه رفت و آمد می کردند به قتل می رساند . او قربانیان خود را قبل از کشتن مورد شکنجه و تجاوز قرار می داد و بعد از قتل ، جنازه آنها را از پنجره قطار به بیرون پرتاب می کرد و اثری از آنها در قطار یرجا نمی ماند . در مواردی هم قربانیان خود را به داخل رود نیل می انداخت یا آنها را زنده به گور می کرد . در پرونده اتهامی این قاتل سریالی مصری قتل حداقل 32 کودک و نوجوان جنایاتی به ثبت رسیده است .

گرچه دفتر مخوفترین قاتلان سریالی قرن بیستم تا کنون در این شماره صوراسرافیل به پایان می رسد اما در کمال تاسف همان گونه که در روزنامه ها و سایر رسانه های عمومی می خوانیم و می شنویم ، حکایت قاتلان سریالی به شکل ها و شیوه های دیگر همچنان باقی است و در طول شبانه روز بسیاری از انسانها یی که ما آنها را به نام نمی شناسیم در چهار گوشه جهان به دست جنایتکاران به قتل می رساند . علاوه بر جنبه های روانشناسی موضوع قاتلان سریالی ، آنچه که بیشتر جای تاسف است ، آزادی عملی است که هر کدام از این جنایتکاران در طول چند سال دور از چشم نیروهای پلیس و دستگاه های امنیتی کشورهای مختلف به قتل طعمه های خود مشغول بوده اند و باز تاسف برانگیزتر آن که برخی از قاتلان سریالی سابقه خدمت در دستگاه پلیس و سایر سازمانهایی که وظیفه ذاتی آنها حفاظت از جان انسانها بوده داشته اند و یا جزو افراد متشخص اجتماعی به حساب می آمده اند که این اثر حاکی از فروریختن مرزهای گرایش به اعمال جنایتکارانه میان گروه های مختلف اجتماعی است که حقوقدانان و جامعه شناسان باید دلایل بروز و ظهور آنرا در جوامع مختلف بشری جستجو و برای آن راه حل پیدا کنند . 

0 نظر برای “ قاتل مراکشی در دیوار زنده به گور شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.