صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / قاتل برزیلی پدرش را کشت و قلب او را خورد

مخوفترین قاتلان سریالی جهان؛

قاتل برزیلی پدرش را کشت و قلب او را خورد


اشاره

از دیدگاه جرم شناسان و روانشناسان قاتل سریالی به کسی گفته می شود که بیش از سه انسان را در فواصل نامشخص و با قصد و نیت قبلی به قتل برساند. در این گزارش شماری از مخوفترین و بی رحم ترین قاتلان سریالی از اوایل قرن بیستم تا امروز که هرکدام چندین انسان بی گناه از کودکان خردسال گرفته تا زنان و مردان سالمند را در دوره های زمانی مختلف به طرز فجیعی به قتل رسانده اند. با نام و ملیت آنها مورد بررسی قرار گرفته اند در شماره های گذشته صوراسرافیل نیز با تعدادی از این قبیل قاتلان سریالی را آشنا شده ایم. لازم به ذکر است که تعداد قربانیان و قاتلان سریالی الزاما همان چیزی نیست که در پرونده محکومیت آنها ذکر شده وای با شماری از این جانیان تعداد بیشتری انسان بی گناه را به قتل رسانده باشند که در جریان بازپرس از آنها به درستی معلوم نشده است. با توجه به این که قاتلان سریالی به مناطق جغرافیایی مختلفی در دنیا تعلق دارد، نوع رسیدگی به جنایات و احکامی که برای آنها صادر شده الزام مثابه هم نبوده است اما تقریبا تمامی جرم شناسان و روانشناسان در یک نکته با هم وجه اشتراک دارند و آن این است که نوع تربیت خانوادگی ، فرهنگ حاکم بر خانواده و در نهایت مشکلات روانی حاد و چندگانگی شخصیتی از عوامل موثر در تبدیل این افراد به قاتلانی سنگدل و بی ترحم بوده است. در مواردی نیز عامل فقر و فلاکت شدید زمینه سوق داده شدن برخی افراد به ارتکاب این قبیل جنایات شناخته شده است.

بررسی وضعیت قاتلان سریالی از نظر طبقه بندی اجتماعی نشان می دهد که قاتلان سریالی در کشورهای مختلف الزاما از طبقات پایین جامعه نیستند که در میان این جنایتکاران برخی افراد تحصیل کرده به ظاهر دارای منزلت اجتماعی نیز به چشم می خورند که مجموعه ای از روانشناسان، جامعه شناسان و حقوقدانان متخصص در مقوله جرم شناسی باید مشترکا در این باره به بحث و ریشه یابی علل بپردازند. معرفی مخوفترین قاتلان سریالی قرن بیستم تا به امروز جهان ، نامی از جنایتکاران جنگی امثال آدولف هیتلر، ژوزف استالین دیکتاتور شوروی سابق، پول پوت رهبر سابق خمرهای سرخ کامبوج یا فرماندهان نظامی صرب که در جریان جنگهای بوسنی هرزگویین هزاران نفر از مسلمانان این کشور را به قتل رساندند برد و نشد که با این گروه از قاتلان سریالی قرن بیستم و اوایل قرن بیست و یکم را باید در کتابهای تاریخ آشنا شد.

در جدول زیر نام، ملیت، سالهای ارتکاب به قتل ، تعداد به اثبات رسیده قربانیان این قاتلان سریالی و تعداد دیگر قربانیان احتمالی که ردپایی از آنها بر جای نمانده است ، معرفی شده اند.

 

2- پدرو لوپز(PEDRO LOPEZ)

ملیت کلمبیایی محل سکونت در کلمبیا، اکوادوروپرو تعداد سالهای ارتکاب به قتل از 1969 تا 1980 تعداد قربانیان به اثبات رسیده 110 نفر تعداد قربانیان احتمالی 310 تا 350 قربانی .

پدرو لوپز نیز بیشتر قربانیان خود را از میان کودکان خردسال انتخاب می کرد و شیوه کار او کشتن قربانیان نیز شکنجه کردن و تجاوزهای مکرر به قربانیان بود. مردم سه کشور کلمبیا، اکوادوروپرو این قاتل سریالی به (هیولای اند) که استعاره ای از سلسله کوه های اند است. شهرت پیدا کرده بود. او شکارچی دختران 8 تا دوازده ساله بود و هر کدام از این کودکان نگون بخت را قبل از کشتن به طرز وحشیانه ای مورد تجاوز قرار می داد . این قاتلان سریالی سرانجام بعد از ارتکاب بیش از 110 فقره قتل به اثبات رسیده و چند صد قتل دیگری که ردپایی از آنها به جا نگذاشته بود در سال 1980 دستگیر و در سال 1983 در جریان محاکمه خود رسما به قتل 300 نفر دختر و پسر خردسال اعتراف کرد و متاسفانه به جای اعدام به زندان محکوم و باز در کمال تاسف در سال 1998 از زندان آزاد شد تا دورتازه ای از قتل های زنجیره ای خود را مرتکب شود. از سرنوشت این قاتل سریالی بعد از آزادی از زندان اطلاعی در دست نیست. پدر لوپز از نقطه نظر آمار قتلهایی که مرتکب شده است یکی از مخوف ترین و خون آشام ترین قاتلان سریالی قرن بیستم محسوب می شود.

3- دانیل کامارگو (DANIEL CAMARGO) محل ارتکاب قتلها کلمبیا، اکوادور

سالهای ارتکاب قتل ها در فاصله سالهای 1974 تا 1986 تعداد به اثبات رسیده قربانیان 72 نفر تعداد قربانیان احتمالی 150 نفر.

دانیل کامارگو نیز بیشتر قربانیان خود را از میان کودکان خردسال انتخاب می کرد او نیز قربانیان خود را قبل از شکنجه و قتل بیرحمانه مورد تجاوز قرار می داد. گرچه در ادعانامه دادستان دادگاه ارتکاب 72 فقره فقره قتل به او نسبت داده شد، اما شواهد و قرائن به دست آمده حاکی از آن بود که تعداد واقعی قربانیان این قاتل سریالی افزون بر 150 فقره بوده است که از این بابت رکوردی در حد پدرولوپز دیگر قاتل سریالی اهل آمریکای لاتین دارد. دانیل کامارگو را می توان در گروه قاتلان سریالی متشخص که به شدت از بیماری روانی میراث دوران کودکی رنج می برده طبقه بندی کرد. در شرح حال این قاتل سریالی آمده است که اذیت و آزارهای نامادری او در دوران کودکی عامل اصلی گرایش او به قتل ریختن خون بی گناهان بوده سات. او از روش به دارکشیدن و خفه کردن برای کشتن دختران خردسالی که به چنگش می افتادند استفاده می کرد. دانیل کامارگو یک بار در کلمبیا به چنگ پلیس افتاد اما توانست از بازداشتگاه فرار کند و ادامه جنایات خود تا سال 1989 در اکوادور ادامه دهد. در این سال این قاتل سریالی توسط پلیس اکوادور دستگیر شد و به زندان افتاد اما قبل از آن که دادگاه محاکمه او برگزار شود، هم بندانش او را در زندان به قتل رساندند.

4- قاتلی که پدرش را کشت و قلب او را خورد

قاتل سریالی پدرو رود ریگز فیلهو (PEDRO RODRIGUES FILHO)

اهل برزیل که در فاصله سالهای 1967 تا 2003 به جنایات وحشتناک خود در کشتن انسانهای بی گناه ادامه داد. تعداد به اثبات رسیده قربانیان او 71 فقره اعلام شد اما به موجب شواهد و قرائن او طی سالهایی که به ارتکاب قتلهای سریالی مشغول بود بیش از 100 نفر را به طرز وحشیانه ای به قتل رساند این آمار را خود او هم در جریان محاکمه اش اعتراف کرد. وحشتناکترین موضوع در سلسله جنایات این قاتل سریالی کشتن پدر و خوردن قلب او بود که در تاریخ زندگی قاتلان سریالی بی سابقه است.در سرگذشت قاتلان سریالی خوانده ایم که برخی از آنها از گوشت بدن قربانیان خود را بعد از مرگ غذا طبخ کرده و می خورده اند. اما از میان آنها تنها این قاتل سریالی است که از خوردن قلب پدر مقتول خود هم چشم پوشی نکرده است . پدرو رودریگز فیلهو قاتل سریالی برزیلی در سال 2003 دستگیر و به موجب قوانین جنایی برزیل در ازاء ارتکاب این همه قتل های فجیع و تکان دهنده تنها به 30 سال زندان محکوم شد که طبق اطلاع همچنان دوران محکومیت خود را می گذراند.

 

0 نظر برای “ قاتل برزیلی پدرش را کشت و قلب او را خورد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.