صفحه اصلی / اخبار/ حقوق خوان / قاتلان دختر بچه شش ساله کرمانی و مادرش دستگیر شدند

بازپرس شعبه سوم دادسرای کرمان خبر داد

قاتلان دختر بچه شش ساله کرمانی و مادرش دستگیر شدند


قاتلان دختر بچه شش ساله کرمانی و مادرش دستگیر شدند

دادسرای عمومی و انقلاب کرمان از دستگیری قاتلان ریحانه دختر شش ساله و مادرش در کرمان خبر داد و گفت: سرقت انگیزه اصلی قتل بوده است.

 

وی در تشریح جزئیات خبر اظهار کرد: قاتلان عید نوروز سال 1390 اقدام به این جنایت هولناک زده بودند.

این مقام قضائی اعلام کرد:پس از دریافت گزارشی مبنی بر مفقود شدن یک دختر شش ساله و مادر 31ساله اش در شهر کرمان موضوع در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

وی افزود:طی یکسری اقدامات پلیسی توسط پلیس آگاهی استان کرمان مشخص شد قاتلان دو نفر به نام های (ح.الف)31ساله و (ی.ق)28ساله هستند.

 


بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی وانقلاب کرمان در ادامه بیان کرد:پس از شناسایی،دستور دستگیری قاتلان توسط دادستانی صادر شد و پلیس آگاهی علیرغم اینکه این افراد چندین مرتبه با تغییر چهره و شگردهای دیگر موفق به فرار شده بوده اند نهایتا موفق به دستگیری این قاتلان حرفه‌ای شدند.

شهسواری عنوان کرد: قاتلان پس از سرقت طلا ،جواهرات وماشین و مقادیری وجه نقد از مقتول اقدام به خفه کردن این زن و فرزندش شش ساله‌اش می کنند و سپس در یکی از مناطق متروکه و حاشیه ای شهر ودر یک گودال حفر می‌کنند.

 


شهسواری با اشاره به اینکه بانوان افرادی رئوف و مهربان هستند، هشدار داد:زنان بایستی بر عواطف واحساسات خود کنترل داشته باشند و فریب ظاهر افراد سودجو را نخورند.

وی گفت: متاسفانه در بسیاری از پرونده ها دیده شده است افراد رذل و شرور با طرح محبت کاذب اولیه و سوء استفاده از عواطف واحساسات پاک برخی از زنان ودختران،اقدام به فریب آنها می کنند و در نهایت نیز حوادث هولناکی به وقوع می پیوندد.

 


وی همچنین خطاب به مجرمین هشدار داد:بسیار ساده لوحانه است که افراد فکر کنند می توان هر کاری را انجام دهند وکسی از آن باخبر نشود مطمئنا افراد بایستی پاسخگوی اعمال خود در دادگاه عدل الهی و همچنین در برابر قانون باشند.    

وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات مامورین پلیس آگاهی استان اعلام کرد: قاتلان سوابق متعدد کیفری از جمله آدم ربایی وتجاوز به عنف وایراد ضرب وجرح عمدی در کارنامه سیاه خود دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تیراندازی عروسی را به عزا تبدیل کرد

 

جعفر در مراسم عروسی برادرانش با عجله و شتاب اسلحه کلاش را برداشت که شادی عروسی را دو چندان کند؛ اما در اثر برخورد پایش به میله آهنی درب اتاق ناگهان تیر از گلوله خارج شد و رعب و وحشت عجیبی در دل میهمانان ایجاد کرد.

ماجرا به شبی بر می‌گردد که جعفر براساس رسم کهن روستا تصمیم می‌گیرد با شلیک تیر هوایی جشن وسرور عروسی برادرانش را دو چندان کند؛ اما تیر هوایی به یکباره مراسم عروسی را به عزا تبدیل کرد،  تیر از گلوله خارج شد و در اثر برخورد با یکی از میهمانان منجربه قتل وی و صدمه به یکی دیگر از میهمانان شد.

با شکایت خانواده متوفی و مصدوم برای جعفر در دادگاه پرونده تشکیل می‌شود و دادگاه او را به قتل شبه عمد و ایراد صدمه غیرعمد در ماه حرام به حبس و دیه محکوم می کند.

متهم در تاریخ 16اسفندماه سال 94 به دلیل عدم پرداخت دیه 110 میلیون تومانی راهی زندان می‌شود که 4 فرزندش چشم انتظار پدر هستند.

دراین مدت خانواده جعفر توانسته اند مبلغ 40 میلیون تومان از بدهی نان آور خانواده رافراهم کنند اما مرد روستایی به دلیل بدهی 83 میلیون تومانی  همچنان در زندان بسرمی برد که چشم انتظار کمک های خیرین برای آزادی از زندان است.

 
خیرین و نیکوکاران برای کمک به این مرد جوان و سایر زندانیان نیازمند و محکومان جرائم مالی غیرعمد، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب 74/74 بانک ملت به نام ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند پرداخت کنند.

 

 

0 نظر برای “ قاتلان دختر بچه شش ساله کرمانی و مادرش دستگیر شدند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.