صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / ظرفیت 14 نفر اعلام شد

در کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون اخذ کیفیت پروانه کانون چهارمحال :

ظرفیت 14 نفر اعلام شد


جلسه کمیسیون تبصره یک ماده یک قانون اخذ کیفیت پروانه در کانون وکلای دادگستری چهارمحال و بختیاری با حضور رییس کل دادگستری استان،رییس شعبه اول دادگاه انقلاب شهرکرد،رییس کانون وکلای چهارمحال و بختیاری و اعضای هیات مدیره در محل کانون تشکیل شد. ابتدا جناب آقای اسماعیلی ریاست محترم کانون وکلا استان گزارشی از نحوه جذب ورودی های آزمون 94 ارائه نمود وی یکی از معضلات جامعه وکالت را ثبت موسسات حقوقی در اداره ثبت اسناد و املاک استان بدون نظرخواهی کانون وکلا عنوان نمود و از ریاست محترم کل دادگستری خواستند با توجه به اینکه این موضوع باعث رشد کارچاق کنی می شود از سوی دیگر امکان نظارت بر آن هم میسر نمی باشد از باب پیشگیری از وقوع جرم از ثبت اینگونه موسسات جلوگیری شود.

وی همچنین آمار وکلای تسخیری را رو به تزاید دانست و درخواست نمودند که از وکلای مرکز مشاوران هم در این زمینه استفاده شود زیرا وکلای کانون جوابگوی این حجم از مراجعات نمی باشد.     

وی در ادامه بیکاری وکلا به ویژه وکلای جوان را یکی از مشکلات جامعه وکالت استان برشمرد و تصریح نمود که افزایش تعداد وکلای آزمون 95 باعث مضاعف نمودن مشکلات و سرخوردگی وکلای جوان میگردد و ابراز امیدواری نمود که کمیسیون تعداد پذیرش را کاهش دهد. در ادامه هریک از اعضای هیات مدیره خواهان کاهش ظرفیت پذیرش آزمون  بلحاظ بیکاری وکلا گردیدند.                          

در پایان کمیسون با توجه به تعداد وکلای شاغل در استان تعداد  کاراموز مورد نیاز را 14 نفر اعلام نمود تا از طریق آزمون 95 جذب شوند.                         

 

0 نظر برای “ ظرفیت 14 نفر اعلام شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.