صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / ضرورت راه اندازی سامانه الکترونیکی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز

مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه کشور خبرداد

ضرورت راه اندازی سامانه الکترونیکی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز


ضرورت راه اندازی سامانه الکترونیکی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز

مدیرکل پیشگیری های وضعی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه کشور گفت: راه اندازی زودتر سامانه الکترونیکی برای جلوگیری از قاچاق کالا وارز به کشور ضروری است.

ساوری در هفتمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در گرگان اضافه کرد: در فصل 2 قانون قاچاق کالا و ارز در 12 ماده و 12 بند الزام به پیشگیری از قاچاق کالا و ارز شده است . دراین قانون  بر راه اندازی سامانه انبار داری کالا، سامانه ورود و خروج ارز و  واردات و صادرات کالا با هدف پیشگیری از قاچاق تاکید شده است.

 

وی افزود: علاوه بر راه اندازی این سامانه ها ، تمرکز جدی بر نظارت واردات کالاهای سلامت محور از اولویت های  دیگر است.

 

ساوری  افزود: تعیین اولویت های  کارگروه  مبارزه و پیشگیری از قاچاق کالا و ارز برای ماههای باقیمانده تا پایان امسال و 6 ماه بعد سال آینده  و ایجاد هماهنگی و همراه سازی دستگاهها یکی از اولویت ها این جلسه بود.

 

وی گفت: برای جلوگیری از اقدامات پراکنده در این جلسه اولویت های هر دستگاه معرفی و بعد از تصویب در استان به ستاد مرکزی در کشور ارسال می شود.

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گلستان هم گفت: در نه ماه گذشته بیش از 130 میلیارد ریال کالاهای قاچاق  کشف کردیم که 68 میلیارد ریال  بیشتر از پارسال است.

 

مهدی قاسمی افزود: مشکل اساسی قاچاق کالا و ارز در گلستان راه اندازی نشدن سامانه ها از جمله انبار داری کالا است و همچنین نداشتن تشکیلات مستقل در استان برای رسیدگی به  املاک تملیکی است.

0 نظر برای “ ضرورت راه اندازی سامانه الکترونیکی برای پیشگیری از قاچاق کالا و ارز

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.