صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / شش دانشکده حقوق معروف در کره جنوب

پیرامون آشنایی با دانشکده‌های برتر جهان:

شش دانشکده حقوق معروف در کره جنوب


شش دانشکده حقوق معروف در کره جنوب

قسمت دوم

ترجمه و تدوین: غلامرضا کیامهر

1- دانشکده معروف حقوق در کره جنوبی

در کره جنوبی شش دانشکده حقوق معروف و برجسته وجود دارد که چهار تای آن جزو یکصد دانشکده حقوق برجسته جهان رتبه‌بندی شده‌اند. یکی از این دانشکده‌ها مربوط به دانشگاه سئوی سایت کره جنوبی به نام (SEOLIL NATIONAL UNIVERSITY) است که در میان یکصد دانشکده برتر حقوق جهان رتبه سی و یکم را احراز کرده است.

2- دانشکده‎‌های حقوق در هنگ‌کنگ و سنگاپور نیز جزو یکصد دانشکده حقوق برتر جهان محسوب می‌شوند. مهم‌ترین این دانشکده‎‌ها با رتبه بیست و هشتم وابسته به دانشگاه هنگ‌کنگ (UNIVERSITY OF HONG KONG) و دانشگاه (CHINESE UNIVERSITY OF HONG KONG) که رتبه چهل و ششم را در میان یکصد دانشکده حقوق برتر جهان احراز کرده است.

3- یکی از دانشکده‌های برتر حقوق در سنگاپور وابسته به دانشگاه ملی سنگاپور (NATIONAL UNIVERSITY OF SINGAPORE) است که در رتبه‌بندی‌های جهانی رتبه بیست و دوم را داراست.

4- در ژاپن نیز دانشکده حقوق وابسته به دانشگاه توکیو جزو یکصد دانشکده حقوق برتر جهان شناخته شده است و رتبه سی و یکم را به دست آورده است.

همچنین دانشکده حقوق دانشگاه کیوتو (KYOTO UNIVERSITY) ژاپن ینز به عنوان یکی از دانشکده‌های حقوق برتر رتبه سی و ششم را در میان یکصد دانشکده برتر حقوق در جهان حائز شده است.

5- جزیره تایوان نیز که صیوری خلق چین همچنان آن را جزیی از قلمرو خود می‌شناسند، از داشتن دانشکده حقوق دارای رتبه برتر در جهان بی‌نصیب نمانده است. در این کشور یک دانشکده حقوق برجسته یکی وابسته به دانشگاه ملی تایوان (NATIONAL TAIWAN UNIVERSITY) با رتبه هفتاد و ششم وجود دارد.

دانشکده‌های حقوق برتر در آمریکای لاتین

کشور شیلی در آمریکای لاتین دارای پنج دانشکده حقوق است که در رتبه‌بندی‌های جهانی از رتبه‌های بالایی برخوردارند. دانشکده حقوق دانشگاه (PONTIFICIA UNIVERSITY DE CHILE) از جمله این دانشکده‌ها است که در میان یکصد دانشکده حقوق برتر جهان رتبه سی و هفتم را احراز کرده است. بعد از شیلی می‌توان از دانشکده حقوق مکزیک وابسته به دانشگاه (  NACIONAL AUTONOMA) نام برد که در رتبه سی و هشتم یکصد دانشکده حقوق برتر جهان قرار گرفته است.

در کشور برزیل هم یک دانشکده حقوق برجسته وابسته به دانشگاه شهر سائوپولوی این کشور به نام (UNIVERSITDAD DE SAOPOLO) وجود دارد که البته جزو یکصد دانشکده برتر جهان نیستند و در میان پانصد دانشکده حقوق رتبه‌بندی شده جهان رتبه 132 را احراز کرده است. از این گروه از دانشکده‌‎های برتر حقوق در دو دانشکده هم در کشور آرژانتین با رتبه صد و نود و هشتم در بوئس آیرس وابسته به دانشگاه (UNIVERSIDAD DE BUENOS AIRES) و در کشور کلمبیا نیز دانشکده حقوق وابسته به دانشگاه (UNIVERSIDAD DE COLOMBIA) رتبه دویست و شصت و چهارم را از آن خود کرده است.

دانشکده‌های حقوق برتر در استرالیا

در این کشور یکصد دانشکده برتر از نظر رتبه‌بندی‌های جهانی به فعالیت مشغولند، که دانشکده‎‌های حقوق دانشگاه سیدنی با رتبه سی و هفتم، دانشکده حقوق وابسته به دانشگاه (UNIVERSITY OF NEW SOUTH WALES) و دانشکده حقوق دانشگاه ملی استرالیا (NATIONAL AUSTRALIAN UNIVERSITY) دانشکده حقوق دانشگاه (MONASH UNIVERSITY) و دانشکده حقوق دانشگاه (UNIVERSITY OF QUEENSLAND) از آن جمله‌اند.  

0 نظر برای “ شش دانشکده حقوق معروف در کره جنوب

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.