صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / زنان جویای کار قربانیان قاتل برزیلی

مخوف ترین قاتلان سریالی جهان:

زنان جویای کار قربانیان قاتل برزیلی


زنان جویای کار قربانیان قاتل برزیلی

اشاره

در شماره های گذشته صوراسرافیل به شرح حال تعدادی از مخوفترین قاتلان سریالی ، ملیت ، سالهای ارتکاب به جنایت و تعداد افراد بی گناهی که به قتل رسانده اند در صفحه دریچه پرداختیم . مطالعه شرح حال قاتلان سریالی خصوصاً برای وکلا و قضات که بنا به طبیعت شغل و حرفه خود گهگاه با پرونده های جنایی مربوط به افرادی که مرتکب قتل عمد می شوند سروکار پیدا می کنند چندان خالی از لطف نیست همچنان که طبق نظر سنجی های صورت گرفته از خوانندگان صوراسرافیل درصد بالایی از خوانندگان که اکثراً از جامعه وکلا و حقوقدانان و قضات بوده اند نسبت به چاپ این سلسله مطالب در نشریه ابراز علاقه کرده اند و از دیدگاه روانشناختی نیز مطالعه شرح حال قاتلان سریالی و قساوت قلب غیر قابل وصفی که هریک از آنها به شیوه خاص خود قربانیانشان را به قتل می رسانده اند ، انسان را در برابر سیلی از سؤالهای اغلب بی جواب قرار می دهد که نخستین آن عواملی است که باعث می شود انسانهایی به کشتن انسانهای دیگر را آن هم به تعداد زیاد و به شیوه هایی که حتی جانوران درنده نیز اقدام به کشتن طعمه های خود نمی کنند اینگونه بیرحمانه به قتل برسانند و بعد از کشتن بدن آنها را هم قطعه قطعه کنند . و آیا می توان قاتلان سریالی را هم مصداق اشرف مخلوقات که در کتاب آسمانی ما ایرانیان از آن نام برده شده و به حساب آورد ؟ خانواده های این قاتلان سریالی تا چه اندازه در این ارتباط گناهکار شناخته می شوند . سازوکارهای اجتماعی و جامعه ای که قاتلان سریالی در آنها رشد یافته اند تا چه اندازه باید بار گناهان این جنایتکاران سنگدل را بر دوش بکشند ؟ تا کنون هیچ پاسخ مشخص وقانع کنده ای به این سؤالها داده نشده و تراژدی تولید و باز تولید قاتلان سریالی در هر برهه ای از زمانه به اشکال مختلف ادامه دارد که یکی از مخوف ترین اشکال قتلهای سریالی ما مردم این زمانه داریم هر روز به صورت جنایاتی که افراد گروه تروریستی داعش در بخش هایی از خاک سوریه و عراق مرتکب می شوند ، مشاهده میکنیم .اگر در گذشته ها قاتلان سریالی در بازه های زمانی چند ساله کلکسیون قتل های خود را تکمیل می کردند ، امروز نیروهای آدم کش داعش با چند بمب گذار انتحاری خود همچنان که به تازگی در فرانسه شاهد بودیم ، ده ها و صدها انسان بی گناه را به فجیع ترین شکل ممکن به قتل می رسانند و شرم آورتر از همه آن که ارتکاب این جنایات را به پای عقاید دینی و اعتقادی خود می گذارند . گورهای دسته جمعی که این روزها یکی پس از دیگری در تپه های منطقه سنجار سوریه کشف می شود ، نمایشگاه های دیگری از میزان قساوت این موجودات انسان نماست که چیزی جز قتل و خونریزی و گرفتن جان انسانها آرامشان نمی کند . با وجود پدیده مخوفی به نام داعش و دیگر قاتلان سریالی تا کنون در صفحه دریچه صوراسرافیل با خلاصه شرح احوالشان آشنا شده ایم . آیا می توانیم سخنی از تمدن بشری به میان آوریم و بگوییم در دنیای متمدن زندگی می کنیم و به حال مردمانی که در شرایط غیر انسانی قرون وسطی زندگی می کردند دل بسوزانیم . نه واقعیتی به نام داعش و آدمکشانی که هنوز در خفا به ارتکاب قتلهای سریالی مشغولند ، به ما می گوید دنیای بزک کرده امروز ما انسانها در عمل با آنچه در قرون وسطی بوده جز از لحاظ ابراز و لوازم زندگی ، تفاوت چندانی نکرده است .

                          

                            شرح حال چند قاتل سریالی دیگر به اختصار            

1- نام ابوالجبار ملیت افغانی سالها ارتکاب قتلهای سریالی او ، مربوط به سال 1970 است . عبدالجبار قاتل سریالی افغانی که در میان مردم این کشور به هیولای آدمکش معروف شده بود قربانیان خود را با پیچیدن دستان خود به دور گردن آنها به دار می کشید و آنها را وحشیانه مورد تجاوز قرار می داد . اسناد و مدارکی که علیه جنایات او در دادگاه ارایه شد حاکی از قتل 65 مرد و پسر بچه بود اما شواهد موجود نشان می داد که تعداد قربانیان این قاتل سریالی اهل افغانستان افزون بر سیصد نفر بوده است . او در سالهای دهه شصت تا سال 1970 اقدام به قتل قربانیان خود کرد و سرانجام در سال 1970 بعد از دستگیری ، محاکمه و به مرگ محکوم شد و حکم اعدام او در اکتبر سال 1970 با چوبه دار به اجرا گذاشته شد .

2 – گری ریگ وی  ) GARY RLDGWAY)

قاتل مخوف سریالی اهل ایالات متحده آمریکا که در فاصله سالهای 1982 تا سال 2000 به ربودن و کشتن انسانهای بی گناه مشغول بود . او قتل 49 انسان را در پرونده قتلهای سریالی خود دارد اما شواهد موجود حاکی از آن است که او افزون بر 90 نفر انسان را به قتل رسانده است . شغل این قاتل سریالی رنگ کردن کامیونهای باری بود . او قتل 71 زن را که تنها 49 مورد آن با مدارک اثباتی همراه بودن در کارنامه جنایات خود به ثبت رسانده است . کانون فعالیتهای جنایتکارانه او را شهر سیاتل مرکز ایالت واشنگتن تشکیل می داد . این قاتل سریالی بیشتر قربانیان خود را از میان زنان فاحشه انتخاب می کرد و آنها را به طرز فجیعی به قتل می رساند . او در سال 2000 بعد از دستگیری به قتل 71 زن اعتراف کرد و به زندان ابد محکوم شد .

3 – قاتل سریالی الکساندر پیچوشکین (  PLCHUSHKLN   ALEXANDR)

اهل روسیه که طی سالهای 1992 تا 2006 میلادی به ارتکاب قتل های سریالی مشغول بود . مردم او را با لقب قاتل شطرنجی می شناختند . این قاتل سریالی قتل 48 انسان را در کارنامه جنایات خود به ثبت رسانده اما شواهد موجود تعداد واقعی قربانیان او را افزون بر 60 نفرشان می دهد . او بعد از آن که دو تا از قربانیانش توانستند نیمه جان از چنگش فرار کنند و مقامات پلیس را در جریان جنایات او بگذارند به چنگ ماموران قانون افتاد . این قاتل سریالی بعد از دستگیری در سال 2008 به حکم دادگاه به مرگ محکوم و تیر باران شد .

4 – قاتل سریالی تیاگو گومس روچا (TLAGO GOMESD ROCHA)

اهل کشور برزیل که در فاصله سالهای 2011 تا 2014 میلادی در این کشور به ارتکاب قتل های سریالی مشغول بود . او در سازمان امنیت برزیل خدمت می کرد و زیر پوشش داشتن همین موقعیت امنیتی مدتها به جنایات خود ادامه می داد . گومس به طور رسمی قتل 39 قربانی را در پرونده جنایات خود به ثبت رسانده است اما همچون دیگر قاتلان سریالی که با شرح حالشان آشنا شدیم آمار واقعی قتل هایی که این مامور سابق دستگاه امنیتی برزیل مرتکب شده به مراتب بیش از اینها بوده است طعمه های اصلی جنایات او را زنان جویای کار و اشتغال تشکیل می داد . گومس خود را فردی بازرگان به آن زنان که دنبال نیروی کار می گردد معرفی می کرد و آینده درخشانی را به کسانی که حاضر به همکاری با کسب و کار او باشند ، نوید می داد و آنها را با خود به همراه می برد . او قربانیان خود را به نقطه متروکی می کشید ، آنها را مورد تجاوز و شکنجه های وحشیانه قرار می داد و در آخر به قتل می رساند او بعد از دستگیری و محاکمه به خاطر قتل 39 زن به 930 سال حبس محکوم شد .

 

0 نظر برای “ زنان جویای کار قربانیان قاتل برزیلی

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.