صفحه اصلی / اخبار/ حقوق خوان / روزانه ۴۵۰ زوج در کشور طلاق می گیرند

روزانه ۴۵۰ زوج در کشور طلاق می گیرند


رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: در سال ۹۴ تعداد ۱۶۴ هزار و ۹۱۲ مورد طلاق به ثبت رسیده که در مقایسه با سال ۹۳ یک درصد افزایش داشته است.

احمد تویسرکانی در نشست خبری در مورد آمار ازدواج و طلاق در کشور گفت: در سال گذشته ۶۷۳ هزار و ۲ ازدواج به ثبت رسیده که در مقایسه با سال ۹۳ این آمار ۶ درصد رشد داشته است. همچنین در سال ۹۴ تعداد ۱۶۴ هزار و ۹۱۲ مورد طلاق به ثبت رسیده که در مقایسه با سال ۹۳ یک درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: ۳۸ درصد ازدواج ها در مردان بین ۲۵ تا ۲۹ سال و ۳۰ درصد در زنان بین ۲۰ تا ۲۴ سال بوده است. همچنین بیشترین طلاق ها بین مردان ۳۰ تا ۳۴ سال و زنان ۲۵ تا ۲۹ سال بوده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: ۶۷ درصد ازدواج‌ها از سوی مردان دیپلم و زیر دیپلم و ۶۵ درصد زنان دیپلم و زیر دیپلم بوده است؛ ضمن اینکه ۶۸ درصد مردان و ۶۵ درصد زنانی که اقدام به طلاق کرده اند دیپلم و زیر دیپلم بوده‌اند. ۶ درصد طلاق‌ها مربوط به سال اول زندگی و ۱۱ درصد مربوط به زندگی‌های بیش از ۲۰ سال بوده است.

تویسرکانی افزود: ۶۲ درصد مهریه‌ها سکه طلا بوده که از این آمار، ۵۴ درصد کمتر از ۱۱۴ سکه، ۳۷ درصد بین ۱۱۵ تا ۵۰۰ سکه، ۷ درصد بین ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ سکه و ۲ درصد بیش از هزار سکه بوده است.

وی درباره خدمات انجام شده در سال ۹۴ اظهار داشت : در سال گذشته مجموع خدماتی که به مردم ارائه دادیم ۷۲ میلیون ۶۴۴ هزار و ۳۹۹ بوده که اهمیت این موضوع به این جهت است که ۸۸درصد ارائه این خدمات با سیستم های الکترونیکی و فناوری‌های نوین بوده که نسبت به سال قبل ۳۱درصد رشد داشته است.
وی ادمه داد: در بخش‌های مختلف مانند حوزه املاک، اسناد، ثبت شرکت‌ها ، وقایع طلاق و ازدواج و صدور اسناد مالکیت و غیره ارائه خدمت داشته‌ایم.
تویسرکانی گفت: در سال ۹۴ مجموع اسناد مالکیت صادر شده ۳ میلیون و ۲۹ هزار و ۲۰۲ سند بوده است که در سیستم کاداستر ثبت گردیده و نسبت به سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است. در حوزه صدور اسناد رسمی در دفاتر رسمی ۱۳ میلیون و ۵۲۱ هزار و ۴۱۹ سند رسمی صادر کرده‌ایم که نسبت به سال ۹۳ ، ۱۶ درصد کاهش داشته است.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: میانگین صدور اسناد رسمی در دفاتر در سال ۹۴ ، ۷۵ درصد آنها در کمتر از یک روز صادر شده است. از میان اسناد رسمی صادر شده اسناد وکالت و بیع به ترتیب با ۴۴ درصد و ۲۸ درصد بیشترین اسناد صادر شده در کشور در سال ۹۴ بوده است.
رییس سازمان ثبت و املاک کشور افزود: در حوزه صدور اسناد مربوط به معاملات وسایل نقلیه ۲ میلیون و ۵۸۵ هزار و ۹۸۹ سند معامله خودرو سند صادر شده است و ۱۸ درصد اسناد مربوط به شخصیت‌های حقوقی بوده است.
وی ادامه داد: برای اتباع خارجی در سال گذشته تعداد ۴۵ هزار و ۹۰۳ سند صادره بوده و در زمینه ثبت وقایع ازدواج و طلاق در سال ۹۴ ، ۶۷۳ هزار و ۲ ازدواج ثبت گردیده که در مقایسه با سال ۹۳ ، ۶ درصد کاهش داشته است.
معاون قوه قضاییه در خصوص ثبت مالکیت های معنوی اظهار داشت: در سال ۹۴،تعداد ۳۰۴۹ اختراع به ثبت رسیده است که نسبت به سال قبل ۷درصد رشد داشته ایم.تعداد ۱۶۹۰۹ علامت تجاری ثبت شد که ۳درصد نسبت به سال ۹۳ رشد داشتیم. سال گذشته ۴۲۴۱ طرح صنعتی با ۲۳درصد رشد و ۳۷۵۶ اظهارنامه ثبت بین المللی با ۲۴درصد رشد نسبت به قبل به ثبت رسیده است.
تویسرکانی ادامه داد: در ثبت اظهارنامه بین المللی رشدی ۱۸.۵ درصدی داشتیم که در زمینه سرعت رشد جزو ۵کشور برتر دنیا قرار گرفتیم.در ثبت علائم تجاری هم رشد بسیار سریعی داشتیم و در میان ۲۰ کشور برتر دنیا ارزیابی شده ایم.
این مقام قضایی افزود: در سال گذشته ۱۱۵۶۶۸ پرونده اجرایی در سازمان تشکیل شد که بیشترین رشد مربوط به مهریه با ۶۶ درصد بوده است‌. همچنین سامانه ممنوع الخروجی تعداد ۱۴۴۷۶ نفر ممنوع الخروج و از ۶۸۹۹ نفر رفع ممنوعیت شده است.
وی ادامه داد: از طریق دوایر اجرا در کشور مبلغ ۴۱۱۵۰۶میلیارد ریال از مطالبات بانک ها وصول گردیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶درصد رشد داشته ایم.
معاون قوه قضاییه با اشاره به رسیدگی به تخلفات سردفتران در سال گذشته گفت: در سال ۹۴ در زمینه رسیدگی به تخلفات سردفتران و دفتریاران ۱۱ نفر به انفصال دائم و سلب صلاحیت، ۴۲ نفر تعلیق و ۱۷۹ نفر به انفصال موقت محکوم شدند که نوع تخلفات آن‌ها دریافت وجه اضافی بوده است.
وی در مورد ثبت ازدواج موقت در سال گذشته اظهار داشت: در سال ۹۴ تعداد ازدواج موقت ۱۶۸مورد بوده است که نسبت به سال قبل ۲۲درصد کاهش داشته ایم،این در حالی است که سال ۹۳ ،۲۱۵ مورد ازدواج موقت ثبت شده است.
تویسرکانی عمده ترین دلایل طلاق را نداشتن تفاهم اخلاقی اعلام کرد و افزود: ۳۴٫۴ درصد طلاق ها به علت عدم‌تفاهم و امکان سازش بوده است و ۱۳.۷درصد دخالت خانواده ها در زندگی زوجین عنوان شده است. همچنین ۸.۵درصد زوجین ترک یکی از زوجین و ۴.۲ درصد ناشی از اعتیاد به مواد مخدر بوده است.

 

0 نظر برای “ روزانه ۴۵۰ زوج در کشور طلاق می گیرند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.