صفحه اصلی / اخبار/ مدرسه حقوق / رعایت نشدن شرط و شروط پیش از عقد، مهریه زن را باطل می‌کند؟

رعایت نشدن شرط و شروط پیش از عقد، مهریه زن را باطل می‌کند؟


رعایت نشدن شرط و شروط پیش از عقد، مهریه زن را باطل می‌کند؟

 

اگر زوج شرط و شروطی پیش از عقد برای زوجه گذاشته باشد که زوجه پس از عقد به آنها عمل نکند، آیا زوج می‌تواند ضمن درخواست طلاق، مهریه زوجه را ندهد؟

سلام. دوستی دارم که حدود 2 سال است ازدواج کرده.در روز خواستگاری برای عروس دو شرط گذاشت: یکی چادر و حجاب کامل و دیگری شاغل نشدن. بعد از مدتی عروس ناسازگاری کرد و به درخواست پدر عروس، قرار شد کمی ازادتر باشد تا حدی که چندین سانت از موهای دختر بیرون باشد.
الان اختلافات بالا گرفته و هم عروس هم خانواده اش خلف وعده می کنند. بهانه دختر اینست که چرا داماد صداقت نداشته و گفته است فوق لیسانس میخواند؛ درحالیکه هنوز لیسانس هم نگرفته و همین را بهانه کرده که حجابش کامل نباشد. داماد تصمیم به جدایی دارد؛ اما بیم این را دارد که مهریه سنگین است و عندالمطالبه. راهکار چیست؟
 

پاسخ :
مطالبی که در مقدمه سوال بیان شد، اثری بر مطالبه مهریه نداشته و در صورت اقدام به طلاق، مطابق قانون زوج مکلف به پرداخت می‌باشد که نحوه پرداخت با توجه به شرایط وتمکن مالی زوج، می تواند تفاوت نماید.

 

آسیب دیدن سقف آپارتمان در اثر کوتاهی همسایه و نحوه مواجهه با آن

به علت نشست آب از آپارتمان بالایی، سقف آپارتمان اینجانب در چند نقطه دچار تخریب شده است و هم اکنون نیز در بعضی نقاط آب بر روی سقف کاذب من جمع شده که احتمال تخریب دارد.
این مسئله از حدود 3 سال پیش شروع شده و هر از گاهی شدت می‌گیرد و در طول این 3 سال تذکرات مکرر و متعدد به مالک واحد فوقانی داده شده است که ترتیب اثر جدی نداده است و بعد از مدتی همین مسئله تکرار می‌شود.

برای رفع مشکل در سقف تعمیرات جزئی انجام داده ام ولی خسارتها کاملا مشخص و پیدا است.

چند سوال؟

- به کجا باید شکایت کنم؟

- حتما باید وکیل بگیرم و او دادخواست را تنظیم کند یا شخصا میتوانم این کار را انجام دهم؟
 

پاسخ :

در پاسخ به سوال شما باید بیان داشت که شما همواره این امکان را خواهید داشت تا علاوه بر مراجعه به مراجع قضایی مبنی بر الزام همسایه به انجام تعمیرات اساسی و دفع ضرر از خود، خسارات وارده به خود را نیز بخواهید، چه اینکه همواره احتمال تخریب و فرو ریختن سقف و ورود خسارات بیشتر وجود خواهد داشت.

در ادامه باید بیان داشت که تنظیم دادخواست امری تخصصی است؛ بنابراین حتی الامکان تنظیم آنرا به متخصص امر بسپارید.

0 نظر برای “ رعایت نشدن شرط و شروط پیش از عقد، مهریه زن را باطل می‌کند؟

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.