صفحه اصلی / اخبار/ صفحه اول / رسیدگی به سه میلیون و 450 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور

معاون قوه قضائیه خبر داد

رسیدگی به سه میلیون و 450 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور


رسیدگی به سه میلیون و 450 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور

معاون قوه قضائیه و رئیس شوراهای حل اختلاف کشور گفت: در مجموع در سال گذشته سه میلیون و 430 هزار پرونده با رسیدگی در شوراهای حل اختلاف از دادگستری خارج شده است که کمک بزرگی به شمار می رود.

 

وی افزود: در سال گذشته سه میلیون و 450 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور مورد رسیدگی قرار گرفته است که از این تعداد،تنها 160 هزار پرونده مورد اعتراض قرار گرفته و این نشان دهنده اتقان آرای این شوراها است.

 

حجت الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی اضافه کرد: پرونده های اختلافات بین دستگاه های دولتی از مواردی است که می تواند از دستگاه قضایی خارج شوند.

 

وی بااشاره به اینکه دستگاه قضایی همواره مبتلا به موضوع کمبود کادر قضائی بوده است، اظهار کرد: در حاضر 12 هزار قاضی در کشور در حال فعالیت هستند که اگر این تعداد به 24 هزار نفر برسد، وضعیت بسیار مطلوب می شود.

 

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته 20 هزار رای شوراهای حل اختلاف نقض شده است، گفت:در مجموع در سال گذشته سه میلیون و 430 هزار پرونده با رسیدگی در شوراهای حل اختلاف از دادگستری خارج شده است که کمک بزرگی به شمار می رود.

 

این مقام عالی قضائی کشور با تاکید بر اینکه تولید پرونده در کشور بسیار زیاد است، ادامه داد: باید یکسری پرونده ها را که ماهیت قضایی ندارند از دستگاه قضایی خارج کنیم.

 

وی گفت: در پرونده های دشواری از جمله قتل های عمد و طایفه ای نیز به صلح و سازش رسیده ایم که نشان دهنده جایگاه شوراهای حل اختلاف است.

 

حجت الاسلام احمدی میانجی افزود: شوراهای حل اختلاف نقش مهمی در کشور داشته و بایداز نظر مالی بیشتر مورد توجه مجلس و قوه قضائیه قرار گیرد.

 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان نیز از رئیس کل دادگستری استان کرمان به عنوان مسئولی  متعهد و خوب یاد کرد و گفت: کمبود قاضی در کشور و استان کرمان به خوبی مشهود است.

 

آیت الله سید یحیی جعفری بر رفع مشکل کمبود قاضی تاکید کرد و ادامه داد: قضات استان کرمان انسان های متعهد، خوب، لایق و شایسته ای هستند.

 

0 نظر برای “ رسیدگی به سه میلیون و 450 هزار پرونده در شوراهای حل اختلاف کشور

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.