صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین الزامی شد

معاون اجتماعی دادگستری البرز:

دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین الزامی شد


دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین الزامی شد

مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز با اشاره به الزامی شدن دوره‌های آموزش پیش از ازدواج در استان البرز گفت: تحقیقات انجام شده در میان زوجین متقاضی طلاق حکایت از آن دارد که حدود 68 درصد از ازدواج‌هایی که به طلاق ختم می‌شود به دلیل عدم آشنایی زوجین با مهارت‌های زندگی مشترک و بی اطلاعی آنان از روش‌های حل مشکلات در 5 سال ابتدایی زندگی است.

وی گفت: در همین راستا و در اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و با مشارکت و همکاری دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل بهزیستی، اداره کل ورزش و جوانان، نیروی انتظامی، شهرداری کرج و حوزه علمیه این استان ، آموزش‌های پیش از ازدواج از تاریخ 2 بهمن سال جاری در کلیه مراکز انجام آزمایشات پیش از عقد استان البرز الزامی شد.

این مقام قضایی اظهار کرد: در اجرای این طرح کلیه زوجین متقاضی ازدواج علاوه بر انجام آزمایشات متداول، ملزم به حضور در کلاس‌های آموزشی که با عناوین بهداشت در روابط زناشویی، روانشناسی زن و مرد، احکام و حقوق زوجین، آموزه‌های اخلاقی و مذهبی و امنیت در خانواده که به مدت 5 ساعت برگزار می‌شود. هستند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز هدف از ارائه این آموزش‌ها را کاهش آسیب‌های اجتماعی و مخاطرات حوزه خانواده دانست.

 

0 نظر برای “ دوره‌های آموزشی پیش از ازدواج برای زوجین الزامی شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.