صفحه اصلی / اخبار/ دریچه / خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی های آموزشی یکی از ویژگی های دانشگاه لندن

آشنایی با معروف‌ترین دانشکده‌های حقوق دانشگاه‌های انگلیس

خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی های آموزشی یکی از ویژگی های دانشگاه لندن


خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی های آموزشی یکی از ویژگی های دانشگاه لندن

در صفحه دریچه شماره گذشته صوراسرافیل، تعدادی از معروف‌ترین دانشکده‌های حقوق دانشگاه‌های انگلیس به خوانندگان نشریه معرفی شد. در این شماره به معرفی تعداد دیگری از این دانشکده‌ها می‌پردازیم.

1- دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج (CAMBRIDGE UNIVERSITY)

دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج با داشتن 130 استاد و عضو هیات علمی و حدود 50 نفر نیروهای اداری و خدماتی، یکی از دانشکده‌های حقوق معتبر انگلیس محسوب می‌شود، که از دو واحد کمبریج و چلمسفورد (CHELMSFORD) تشکیل شده است. تعداد قابل ملاحظه‌ای نیروهای قراردادی و نیمه‌وقت نیز 9با این دانشکده همکاری دارند.

در حال حاضر، افزون بر چهار هزار دانشجو در این دانشکده به تحصیل مشغولند، که بیش از 450 تن از این دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد را می‌گذرانند. علاوه بر این‌ها، افزون بر شصت دانشجو نیز برای اخذ مدرک تحقیقات در دوره (PHD , MPHIL) این دانشکده ثبت‌نام کرده‌اند، که براساس استراتژی دانشکده این آمار در سال‌های آینده افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا خواهد کرد. در دانشکده‌ حقوق دانشگاه کمبریج، شمار قابل ملاحظه‌ای دانشجو از کشورهای اروپایی و سایر کشورهای جهان به تحصیل اشتغال دارند ؛ که حضور این تعداد دانشجوی خارجی دانشکده حقوق دانشگاه کمبریج را به یک دانشکده چندملیتی تبدیل کرده است.

2- دانشکده حقوق دانشگاه اسکس (ESSEX UNIVERSITY)

دانشکده حقوق دانشگاه اسکس نیز یکی از دانشکده‌های حقوق معتبر انگلیس محسوب می‌شود. عمده شهرت این دانشکده، به خاطر سطح بالای تحصیلی و تحقیقات و پژوهش در این دانشکده است که در حد استانداردهای بین‌المللی است. این دانشکده در رتبه‌بندی دانشکده‌های حقوق انگلیسی، رتبه بالایی را به دست آورده است.

در نظرسنجی‌های صوت گرفته از دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه نیز بیش از 99 درصد دانشجویان از کیفیت تحصیلی و آموزشی این دانشکده ابراز رضایت کرده‌اند. یکی از ویژگی‌های دانشکده حقوق دانشگاه اسکس، رشته تحصیلی حقوق بشر این دانشکده است، که از دیرباز در این دانشکده دایر شده  است. استادان رشته حقوق بشر دانشکده حقوق دانشگاه اسکس را تیمی از برجسته‌ترین و باتجربه‌ترین اساتید حقوق آشنا به موازین حقوق بشر تشکیل می‌دهند.

3- دانشکده حقوق دانشگاه گلیفورد

دانشکده حقوق دانشگاه گلیفورد، یکی از بزرگترین مراکز آموزش حقوقدانان در اروپا محسوب می‌شود. در این دانشکده تاکنون ده‌ها هزار حقوقدان دوره‌های آموزشی را طی کرده و به جامعه حقوقدانان انگلیسی و اروپا پیوسته‌اند. رمز موفقیت این دانشکده، تمرکز تمام عیار بر روی شاخه‌های مختلف علم حقوق است.

4- دانشکده حقوق دانشگاه لنکستر (LANCASTER UNIVERSIRY)

این دانشکده در نزدیک شهر تاریخی لنکستر واقع شده است و به خاطر سطح بالای آموزشی آن، از شهرت بین‌المللی برخوردار شده است. مرکز تحقیقات و پژوهش‌های این دانشکده هم در نوع خود نیز کم‌نظیر است.

در رتبه‌بندی‌های دانشکده‌های حقوق انگلیسی، این دانشکده اغلب رتبه بالایی را کسب کرده است. اساتید این دانشکده توجه زیادی به افزایش درک و فهم دانشجویان نسبت به مسایل حقوقی نشان می‌دهند و روی این موضوع تاکید می‌ورزند. دانشجویان دانشکده حقوق دانشگاه لنکستر، در دوره تحصیلات حقوق با نکات فنی مسایل حقوقی و ارتباط آن با سایر مسایل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی؛ به شکل نظری و عملی به خوبی آشنا می‌شوند. اساتید دانشکده حقوق لنکستر دانشجویان خود را با ظرایف حقوقی اروپایی و بین‌المللی نیز آشنا می‌سازند.

5- دانشکده حقوق دانشگاه لیورپول (LIVERPOOL UNIVERSITY)

 این دانشکده از هر جهت دانشکده‌ای در تراز و استانداردهای بین‌المللی است. در این دانشکده تازه‌ترین دستاوردهای علم حقوق در جهان با پیشرفته‌ترین روش‌ها به دانشجویان تدریس می‌شود و کارکنان بخش‌های مختلف این دانشکده نیز از بالاترین مدارج علمی برخوردارند و تمامی هم و غم خود را صرف خدمت به ارتقای سطح تحصیلات و رفاه دانشجویان کرده‌اند.

مرکز توسعه و تحقیقات دانشکده حقوق دانشگاه لیورپول هم، از جایگاه بالایی در میان مراکز عالی آموزشی انگلیسی برخوردار است. در این دانشکده توجه زیادی به مقوله حرفه‌ای‌گرایی در تحصیلات حقوق نشان داده می‌شود.

در رتبه‌بندی‌ دانشکده‌های حقوق دانشگاه‌های انگلیسی این دانشکده در اغلب سال‌ها رتبه عالی را کسب کرده است.

6- دانشکده حقوق دانشگاه لندن (LONDON UNIVERSITY CITY LAW SCHOOL)

دانشکده حقوق لندن که عنوان رسمی آن (CITY LAW SCHOOL) است، نیز از جمله دانشکده‌های حقوق معروف و معتبر انگلیسی است. در این دانشکده رشته‌های مختلف حقوق در بالاترین سطح کیفی به دانشجویان آموخته می‌شود. دانشکده حقوق لندن اولین دانشگاهی است که در کلیه سطوح آموزشی نظری و عملی حقوق دانشجو تربیت می‌کند. خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ریزی‌های آموزشی یکی از ویژگی‌های برجسته در این دانشکده محسوب می‌شود. 

0 نظر برای “ خلاقیت و نوآوری در برنامه ریزی های آموزشی یکی از ویژگی های دانشگاه لندن

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.