صفحه اصلی / اخبار/ حقوق شهروندی / خدمات اینترنتی گمرک ایران به شهروندان

خدمات اینترنتی گمرک ایران به شهروندان


خدمات اینترنتی گمرک ایران به شهروندان

خدمات گمرک ایران با هدف حذف مراجعات حضوری ، احترام به حقوق شهروندی، تسهیل تجارت و حذف کاغذ از فرآیند تشریفات گمرکی اینترنتی شده و ضروری است تا شهروندان با برخی از این خدمات آشنا شوند که پیش از الکترونیکی شدن گمرک امکان ارائه این خدمات وجود نداشته است.

هم اکنون خدمات صادرات ، واردات و ترانزیت در گمرک ایران الکترونیکی شده و شما می توانید فقط با یکبار مراجعه حضوری به نزدیکترین گمرک محل و دریافت کد کاربری ؛ از طریق سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir و لینک پنجره واحد تجارت فرامرزی تمامی تشریفات گمرکی را اینترنتی انجام دهید.

  می توانید از قیمت واقعی و مارک و کشور سازنده کلیه کالاهای وارداتی با خبر شوید و کالای مشابه اصلی (یا تقلبی) و گران نخرید.

epl.irica.ir/TscViewPage

این امکان با گمرک الکترونیک فراهم شده تا از اصالت موبایل خود مطلع شوید . از طریق پیامک کردن کد imei به شماره 30008887 و یا مراجعه به آدرس اینترنتی می توانید از قاچاق نبودن گوشی تلفن همراه خود مطمئن شوید.

http://epl.irica.ir/ImeiInfoView

  گمرک الکترونیک شرایطی فراهم نموده تا با تجار بزرگ کشور راحت ارتباط برقرار کنید و کالای خود را به راحتی صادر نمایید. هم اکنون با سامانه بازار و بهبود فضای کسب و کار می توانید این خدمات را دریافت نمایید.

bazaar.irica.co

امکان استعلام پروانه گمرکی برای مطمئن شدن خریداران کالا از اینکه آن کالا از مبادی گمرکی وارد شده و یا قاچاق است از طریق این آدرس اینترنتی فراهم شده و در دسترس همگان قرار گرفته است.

epl.irica.ir/ecl

سامانه ارزش برای مشاهده لحظه به لحظه ارزش کالاهای وارداتی و همچنین تغییرات ارزش در جهت امنیت تجارت و شفافیت ایجاد شده است.

epl.irica.ir/TscViewPage

اینکه چه کالاهایی هر روز در حال وارد شدن به کشور هستند از طریق این آدرس اینترنتی فراهم شده است.

  merchant.irica.ir/daily

با کمک سامانه پاسخگویی به شکایات می توان هر گونه انتقاد به روند انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالا را الکترونیکی ثبت و پیگیری نمود.

Club.irica.co

با گمرک الکترونیک می توانید تمام مکاتبات خود را با گمرکات ایران در سرتاسر کشور از طریق پورتال رسمی گمرک بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید و مهم تر اینکه از طریق سایت گمرک ایران مکاتبات خود را پیگیری و در جریان آخرین اقدامات قرار بگیرید.

Www.irica.ir

********************

تکریم ارباب رجوع یکی از وجوه حقوق شهروندی

فرهنگ تکریم ارباب رجوع در سطح کارگزاران میانی و محلی باید ایجاد شود تا توجه جدی به شخصیت افراد داشته زیرا تکریم یکی از ابعاد حقوق شهروندی است.

طاهرخانی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در این باره معتقد است که  مفاد حقوق شهروندی در قانون اساسی و قوانین عادی به تکریم ارباب رجوع و احترام افراد تاکید کرده است، این موضوع در حفظ منافع ملی تاثیر بسیار دارد بنابراین همه دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و قضایی باید بدان پایبند باشند.

 

 

0 نظر برای “ خدمات اینترنتی گمرک ایران به شهروندان

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.