صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / حکم اعدام بابک زنجانی دقیق است

حکم اعدام بابک زنجانی دقیق است


وزیر دادگستری با بیان اینکه حکم اعدام زنجانی حکم دقیقی است، در خصوص تمدید تحریم های قانون داماتو گفت: از قدرت جهانی آمریکا کاسته شده است.

مصطفی پورمحمدی در خصوص حکم اعدام بابک زنجانی، متهم ردیف اول پرنده فساد نفتی، اظهار داشت: با حکم اعدام پرونده فساد نفتی بسته نخواهد شد.

وی ادامه داد: حکمی که دیوان عالی داده، حکم دقیقی است و سخنگوی قوه قضاییه توضیح خواهد داد، امیدواریم حکم دقیق پیگیری شود و اموال کشور از دست نرود.

عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به تمدید قانون تحریم ها داماتو در کنگره و سنای آمریکا گفت: از قدرت تاثیرگذاری جهانی آمریکا کاسته شده است، ما با تمام انرژی از حقوقمان در برابر آمریکا  دفاع خواهیم کرد، از هیچ حقی نمی گذریم و نگران هم نیستیم.

پورمحمدی تاکید کرد: تا دیروز آمریکا از قول جامعه جهانی با ما صحبت می کرد اما امروز جامعه جهانی با ماست. امروز می توانیم صدای جامعه جهانی را علیه آمریکا مطرح کنیم.

وی اظهار داشت: ایران در موضع برتر و مشروع جهانی قرار دارد چرا که  به ضوابط و پیمان ها عمل کرده و این آمریکا است که باید پاسخ دهد چرا پیمان شکنی می‌کند .

وزیر دادگستری با بیان اینکه ملت ایران در جایگاه ممتازی قرار گرفته است، گفت: برجام سند خوبی برای احتجاج، استدلال و پیگیری حقوق مشروع ملت بزرگ ایران است.

 

 

مجازات های جایگزین حبس بازدارنده نیست

محمدکاظمی درخصوص ضرورت افزایش بودجه سازمان زندان‌ها برای سال 96، گفت: نیاز سازمان زندان‌ها با توجه به افزایش زندانیان بحث قابل توجه و ضرورتی انکارناپذیر است، البته در لایحه بودجه سال آینده هنوز مشخص نشده است که دولت برای قوه قضاییه چه میزان بودجه‌ای در نظر گرفته است؛ اما به طورحتم سازمان زندان‌ها یکی از نهادهای نیازمند به بودجه کافی هستند.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر سازمان زندان‌ها در بسیاری از استان‌ها و شهرها ساختمان‌های جدید احداث کرده است، افزود: متاسفانه احداث این ساختمان‌ها به دلیل نبود بودجه کافی متوقف مانده است، ضمن اینکه درب سیاری از شهرستان‌های کشور نیز به دلیل کمبود مکان و بازسازی و نوسازی ساختمان‌های قدیمی زندان‌ها مشکلات بسیاری وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه رفع مشکلات گفته شده نیازمند بودجه کافی است، تصریح کرد: برای کاهش هزینه‌ها در سازمان زندان‌ها باید قوانین فعلی در حوزه قضایی را به نوعی پالایش کرد تا افراد کمتر به زندان‌ها راه پیدا کنند، البته بخشنامه‌ای اخیرا ازسوی رییس قوه قضاییه در این خصوص به محاکم قضایی ارسال کرده که در آن توصیه شده که متهمان کمتر به زندان فرستاده شوند.

کاظمی با بیان اینکه راه کاهش ورود افراد به زندان ها حبس‌زدایی است، گفت: اساسی ترین مشکل و مهم ترین دلیل برای ورود افراد به زندان‌ها مسائل اقتصادی است، متاسفانه در حال حاضر تعداد بسیاری از زندانیان مربوط به مشکلات چک و مهریه است، همچنین افراد بسیاری به دلیل عدم امکان ازدواج مرتکب جرائم اخلاقی شده و به زندان راه پیدا کردند؛ ازسوی دیگر مهم ترین انگیزه استفاده و حمل مواد مخدر هم مسائل اقتصادی است.

این نماینده مردم درمجلس دهم، ادامه داد: تا زمانی که این مشکلات رفع نشود، هرچه به سازمان زندان‌ها بودجه هم اختصاص پیدا کند هیچ مشکلی حل نخواهد شد، بنابراین باید مسائل و مشکلات را گره گشایی کرد؛ البته ناگفته نماند که مجازات‌های جایگزین حبس از بازدارندگی لازم برخوردار نیستند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: مجازات برای متهم هیچ اثر اصلاحی ندارد، بنابراین باید راه ورود به زندان‌ها را به نوعی تقلیل داد تا مردم به سوی ارتکاب جرم سوق پیدا نکنند؛ زیرا 80 درصد جرائم مرتبط با مسائل اقتصادی است.

 

 

راهکارهای مقابله لازم با تمدید تحریم‌های داماتو در مصوبه الزام دولت به اقدام متناسب و متقابل در اجرای برجام آمده است

مجتبی ذوالنوری در خصوص طرح دو فوریتی ارائه شده در مجلس شورای اسلامی ، اظهار داشت: در ماده واحده ۹‌ بندی تصویب شده در خصوص برجام در مجلس نهم شورای اسلامی اقدام متناسب و متقابل آمده است.

وی افزود: در طرح دو فوریتی ارائه شده در مجلس شورای اسلامی ۶‌ مورد به‌عنوان مصادیق اقدام متناسب و متقابل آمده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه تحقق اقدام متناسب و متقابل با انجام این ۶‌ مورد است، گفت: این طرح در طول ماده واحده ۹ بندی آمده است و در رد یا نفی آن نمی‌باشد.

نماینده مردم قم، افزود:این طرح راه اجرا و تحقق ماده ۹بندی تصویب شده در مجلس گذشته میباشد و مصادیق اقدام متقابل و متناسب است

 

 

شکایتی از سوی قوه قضائیه در مورد اظهارات محمود صادقی در صحن واصل نشده است

محمد جواد جمالی نوبندگانی در جلسه فوق العاده هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان 3 شکایت علیه آقای محمود صادقی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شکایتی در مورد مصاحبه‌ای که صادقی پیرامون بورسیه‌های دولت قبل انجام داده مورد بررسی قرار گرفت: از آنجائی که مصاحبه و اظهار نظر صادقی در مورد بورسیه‌ها پیش از رسمی شدن نمایندگی وی و رسمیت یافتن اعتبار نامه صادقی بوده، هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خود را صالح به رسیدگی در این مورد ندانست.

وی افزود: در آن زمان صادقی به عنوان یک شهروند عادی مصاحبه کرده بود و این موضوع را به آقای صادقی، شاکیان و قوه قضائیه واگذار کرده‌ایم.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه شکایت آقای ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان در مورد محمود صادقی نیز در جلسه مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: صادقی در مورد ساداتی نژاد مصاحبه‌ای انجام داده است که هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان، تشخیص داد که در این زمینه حتما باید از صادقی دعوت به عمل آید و اظهارات وی نیز استماع گردد و بعد از آن هیئت نظارت اظهار رای خواهد کرد.

جمالی نوبندگانی در ارتباط با شکایت دادستان تهران از محمود صادقی، بیان کرد: شکایت دادستان تهران مربوط به سخنرانی صادقی در پردیس دانشگاه تهران، دانشگاه فارابی بوده است، سخنرانی صادقی در رابطه با پرونده یاشار سلطانی بوده که اظهار داشته در مورد وی تفهیم اتهامی انجام نشده است. دادستان تهران از نوع ادبیات به کار رفته از سوی صادقی در این زمینه شکایت کرده است و قرار شد که این موضوع مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: در مورد سخنانی که محمود صادقی در صحن علنی انجام داده ، شکایتی از قوه قضائیه واصل نشده است.

 

 

 

0 نظر برای “ حکم اعدام بابک زنجانی دقیق است

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.