صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / حضور مسئولین سازمان زندانهای استان اصفهان در کانون وکلا؛

نقش پر رنگ وکیل در کاهش جمعیت کیفری

حضور مسئولین سازمان زندانهای استان اصفهان در کانون وکلا؛


حضور مسئولین سازمان زندانهای استان اصفهان در کانون وکلا؛

مسئولین سازمان زندانهای استان اصفهان روز سه شنبه ۲۷ مهر ماه ۹۵ با حضور در کانون وکلای دادگستری اصفهان با اعضای هیأت مدیره کانون دیدار و گفتگو نمودند.

در این جلسه که اعضای کمیسیون معاضدت قضایی کانون وکلا نیز حضور داشند بر تعامل هر چه بیشتر بین سازمان زندانها و کانون وکلا تاکید شد.

در ابتدای نشست ، اسلامی رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان ضمن خیر مقدم به مدعوین گفت در طول سالهای گذشته با توجه به انعقاد تفاهم نامه ، همکاری مناسبی بین دو طرف صورت گرفته و لیکن با توجه به اینکه در طول زمان و در مسیر اجرای هر تصمیم ، نیاز ها و مشکلاتی آشکار میگردد ، ضروریست که با بررسی مجدد ، اصلاحاتی نیز انجام پذیرد.
رئیس کانون وکلای دادگستری اصفهان با اشاره به افزایش تعداد وکلای عضو کمیسیون معاضدت قضایی افزود توسعه کمی و کیفی خدمات کمیسیون معاضدت  قضایی از تصمیمات مهمی بود که در این دوره از هیأت مدیره اتخاذ گردید که به موازات آن تعامل بیشتر سازمان زندان ها را می طلبد.
تاسیس و تجهیز اتاق ملاقات وکیل با زندانی ، برگزاری جلسات آموزشی و توجیهی ، تشکیل جلسات مشترک بین کانون وکلا و سازمان زندانها هر سه ماه یکبار در راستای تبادل نظرو نهایتاً ایجاد کارگروه مشترک به منظور بررسی و اصلاح تفاهم نامه ،پیشنهاداتی بود که در این نشست توسط رئیس کانون وکلا ارائه شد و مورد موافقت مدیر کل سازمان زندانهای استان اصفهان قرار گرفت.
پهلوانی -رئیس اداره قضایی، اجرای احکام و امور بازداشتگاههای سازمان زندان ها- از دیگر مدعوین این نشست گفت:  کانون وکلا با ارائه خدمات حقوقی و معاضدتی نقش پر رنگی را در خصوص کاهش جمعیت کیفری زندانها داشته است.
وی با اشاره به اینکه مدیریت زندان ها به جهت وضعیت خاص حاکم بر آن ، ملاحظات و سختگیری هایی از جمله بازرسی ، ممنوعیت ورود برخی وسایل ، هماهنگی های زمانبر و... دارد ، از سعه صدر و همکاری شایسته وکلای دادگستری تشکر و قدردانی نمود.
در ادامه ، گرجی زاده ، مدیر کل سازمان زندانهای استان با استقبال از تشکیل کارگروه مشترک به منظور رفع مشکلات تفاهمنامه ، آقایان پهلوانی و عابدینی را به عنوان نماینده سازمان زندانها در کارگروه ،معرفی کرد.
مدیر کل سازمان زندانهای استان همچنین بیان داشت: اینکه در خصوص رفع مشکلات  فقط بر زندان مرکزی اصفهان  تمرکز شود صحیح نیست و باید به سایر زندانهای تابعه استان نیز توجه نمود.
وی خاطر نشان کرد با وجود محدودیت فضای ساختمانی در بعضی از زندانهای شهرستانهای تابعه استان، در مورد ایجاد اتاق ملاقات مناسب ، پیگیری های مقتضی بعمل خواهد آمد.
در پایان این نشست مقرر شد ، کارگروه مشترک ظرف حداکثر دو هفته ، مفاد تفاهمنامه را بررسی و اصلاح نمایند.

0 نظر برای “ حضور مسئولین سازمان زندانهای استان اصفهان در کانون وکلا؛

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.