صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می‌شود

حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می‌شود


حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می‌شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در صورت تصویب طرح حذف اعدام از قاچاقچیان مواد مخدر، این قانون عطف به ماسبق خواهد شد.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت طرح الحاق یک تبصره به قانون مبارزه با موادمخدر ، افزود: ادامه طرح مذکور در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به جمع بندی می‌رسد چراکه در هفته‌های پایینی سال 95، این کمیسیون نشست های مختلفی را برای نهایی کردن این طرح برگزار کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در یکی از تبصره های طرح اصلاح قانون مجازات اعدام از قاچاقچیان مواد مخدر ابهاماتی در زمینه اوزان مواد مخدر وجود داشت که اعضای کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس درخواست استعلامی از قوه قضاییه داشت تا تعداد مجرمان با نوع اتهام و میزان موادی که حمل کرده اند به اعضای کمیسیون اعلام شود.

5 هزار و ٣٠٠ قاچاقچی در انتظار اعدام

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: اکنون زندانیان محکوم به اعدام حدود 5300 نفر هستند که باید بررسی شود این افراد با چه جرمی و حمل چه مقدار از مواد مخدر در زندان هستند تا این موارد را در جمع بندی طرح مذکور مورد توجه قرار دهیم. وی ادامه داد: با توجه به اینکه طرح مذکور اخف محسوب شده لذا عطف به ماسبق می شود و در نهایت مشمول افرادی خواهد شد که در انتظار اعدام به سر می‌برند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: ناگفته نماند که مجلس به دنبال تقویب یا حمایت از قاچاقچیان نیست بلکه به دنبال اثرگذاری مجازات‌ها برای متهم است تا مجازات های جایگزینی برای آن اعمال شود لذا معتقدیم اگرچه باید با قاچاقچیان عمده مواد مخدر برخورد قاطعی صورت گیرد اما نباید افرادی که از باب ناچاری اقدام به این تخلفات می کنند مشمول مجازات اعدام شوند و با توجه به برگزاری جلسات مختلف برای تعیین تکلیف طرح مذکور، به نظر می رسد هفته آینده این طرح در صحن علنی مجلس بررسی شود.

0 نظر برای “ حذف اعدام از مجازات قاچاقچیان موادمخدر عطف به ماسبق می‌شود

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.