صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / جوّ کشور را علیه بانک‌ها متشنج نکنیم

جوّ کشور را علیه بانک‌ها متشنج نکنیم


نایب رئیس مجلس؛
جوّ کشور را علیه بانک‌ها متشنج نکنیم

نایب رئیس مجلس ضمن بیان اینکه جلسه ای در رابطه با معضل موسسات مالی و اعتباری برگزار شده است در پاسخ به تذکر موسوی لارگانی گفت: جوّ کشور را علیه بانک ها متشنج نکنیم.

به گزارش خانه ملت، سیدناصر موسوی لارگانی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای با استناد به بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی گفت: تذکر اینجانب در رابطه با موسسات مالی و اعتباری است که منجر به شکل‌گیری معضل اجتماعی بزرگ در کشور شده است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس روزانه با سیل انبوهی از پیام های مردم مواجه هستند و تحت فشار قرار گرفته اند که به طور جدی تر پیگیر سپرده های آنها در موسسات مالی و ا عتباری باشیم. مجلس شورای اسلامی باید برنامه ریزی دقیقی در این رابطه صورت دهد؛ متاسفانه بانک مرکزی می گوید که مسئولیتی در قبال موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز ندارد.

موسوی لارگانی گفت: سوال اساسی اینجاست زمانی که یک موسسه مالی و اعتباری اقدام به کار بانکی با صدها شعبه در سطح کشور انجام می دهد و میلیاردها تومان پول مردم را تصاحب کرده است چرا بانک مرکزی هیچ اقدامی را انجام نمی‌دهد. جالب اینجاست که این موسسه در خیابان میرداماد و مقابل چشم بانک مرکزی شعبه داشته است. شهروندی در موسسه کاسپین که دارای مجوز است 30 میلیون تومان سپرده‌گذاری کرده است اما امروز به او می گویند 16 میلیون تومان از سرمایه اش را باز می‌گردانند.

پزشکیان در ادامه گفت: اینکه بیان داشتید بانک مرکزی مسئولیت را نپذیرفته، صحیح نیست. ما نباید جو را بر علیه بانک ها متشنج کنیم و بگوییم که بانک‌های کشورمان دارای مشکل هستند. مسئولین ذیربط پیگیر موضوع هستند و مجلس با حساسیت مسئله را در دست بررسی دارد.

 

0 نظر برای “ جوّ کشور را علیه بانک‌ها متشنج نکنیم

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.