صفحه اصلی / اخبار/ دفتر خانه / جلسه شورایعالی کانون‌ها و جوامع سردفتری کشور تشکیل شد

جلسه شورایعالی کانون‌ها و جوامع سردفتری کشور تشکیل شد


جلسه شورايعالي كانون ها و جوامع سردفتري كشور صبح امروز با حضور رييس كانون سردفتران و دفترياران مركز و 7 نفر از روساي كانون ها و جوامع سردفتران و دفترياران استان ها تشكيل شد.

اين جلسه با حضور دشتي اردكاني؛ ‌رييس كانون سردفتران و دفترياران، عظيميان، نايب رييس كانون مركز، محامد؛رييس كانون قم، رضايي؛رييس جامعه سيستان و بلوچستان، ساجدي؛رييس كانون فارس، حيدرزاده؛رييس كانون مازندران، اديب؛رييس كانون آذربايجان شرقي، اورعي قديري؛رييس كانون خراسان رضوي و مرادي؛رييس كانون اصفهان تشكيل شد.

 در ابتداي اين جلسه دشتي اردكاني،‌ رييس كانون سردفتران و دفترياران تشكيل اولين جلسه شورايعالي سردفتران را موجب خير و بركت براي جامعه سردفتري كشور دانست و ابراز اميدواري كرد با همدلي و وحدت، شاهد حضور همه كانونها و جوامع در تصميم گيري ها باشيم.

وي دخيل بودن سردفتران و دفترياران سراسر كشور در تصميم گيري هاي خانواده بزرگ دفاتر اسنادرسمي را دغدغه همه سردفتران و دفترياران دانست و گفت: علي رغم فراز و نشيب‌ها  امروز شاهد تشكيل اين جلسه هستيم تا تنها كانون مركز تصميم گيرنده نباشد و از خرد جمعي بهره ببريم.

 دشتي اردكاني با بيان اينكه اساسنامه شورايعالي كانون ها و جوامع سردفتري كشور در جلسه امروز مورد طرح و تصويب قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: يكي از اقدامات اعضاي اين شورا بررسي بيشتر مسائل حوزه دفاتر اسنادرسمي است كه از جمله آن مي توان به اصلاح قانون دفاتر اسنادرسمي اشاره كرد.

 در ادامه اين جلسه آقايان حيدرزاده، رييس كانون سردفتران و دفترياران مازندران و محامد،‌رييس كانون سردفتران و دفترياران قم به عنوان رييس سني جلسه انتخاب شدند.

 حيدرزاده با بيان اينكه ايده اوليه تشكيل اين شورا سال‌ها پيش مطرح بوده و امروز به ثمر رسيده است، گفت: تشكيل اين شورا بهره بردن از خرد جمعي است و اميدواريم خروجي آن به نفع دفاتر اسنادرسمي باشد.

 

اطلاعیه سرپرست مرکز علمی کاربردی کانون سردفتران و دفتریاران

سرپرست مركز علمي كاربردي كانون  از سردفتران و دفترياران دعوت به همكاري كرد.

علي جليليان، سرپرست مركز علمي كاربردي كانون سردفتران و دفترياران و عضو هيات مديره كانون به منظور استفاده از ظرفيت علمي همكاران سردفتر و دفتريار كه داراي كد مدرسي از دانشگاه جامع علمي كاربردي هستند و تاكنون با اين مركز همكاري نداشته‌اند جهت تدريس در مهرماه سال جاري دعوت به همكاري كرد.

وي از كليه همكاران تقاضا كرد با مراجعه حضوري و ارائه مستندات لازم به مركز علمي كاربردي كانون، آمادگي خود را جهت آغاز همكاري از ترم مهرماه اعلام كنند.

 

لوح فشرده اسناد وکالتی(بلاعزل) خرداد 95 به سازمان امور مالیاتی ارسال شد

لوح فشرده اسناد وكالتي(بلاعزل)مربوط به خردادماه 1395، از سوي كانون سردفتران و دفترياران به سازمان امور مالياتي ارسال شد.

 اين لوح كه مربوط به اسناد وكالتي تنظيمي كليه دفاتر اسنادرسمي كشور در خرداد ماه سال جاري است، در اجراي تبصره 3 ماده 187 قانون ماليات‌هاي مستقيم با هماهنگي سازمان ثبت اسناد و املاك كشور و از سوي كانون سردفتران و دفترياران به سازمان امور مالياتي ارسال شده است.

بر اين اساس ضمن اعلام وصول اسقاط نسخ كاغذي از سوي دفاتر اسنادرسمي اعلام و تاكيد مي‌شود كه نيازي به ارسال آمار اسناد وكالتي از سوي دفاتر اسنادرسمي به سازمان امور مالياتي نيست.

 

0 نظر برای “ جلسه شورایعالی کانون‌ها و جوامع سردفتری کشور تشکیل شد

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.