صفحه اصلی / اخبار/ اصفهان / جشن استقلال پاسداشت میراثی کهن

جشن استقلال پاسداشت میراثی کهن


جشن استقلال پاسداشت میراثی کهن

مراسم گرامیداشت سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری اصفهان، با حضور  فولادگر نماینده مجلس شورای اسلامی، سیستانی معاون استاندار، حسین آبادی رییس کانون وکلای مرکز، دکتر جعفری فشارکی رئیس کمیسیون کارآموزی اسلامی رییس کانون وکلای اصفهان و جمعی از حقوقدانان دیگر برگزار شد.

جعفری فشارکی با اشاره به فراز و فرود استقلال کانون وکلا و خارج شدن لایحه جامع وکالت از دستور کار مجلس گفت: مساله استقلال کانون وکلا همچنان مهمترین معضل پیش‌روی ست، پس توقع این است که قانونگذار این فرض حقوقی که قانونگذار انسانی حکیم است به منصه ظهور برساند که آیندگان درخصوص آنچه امروز قانونگذار تصمیم می‌گیرد قضاوت خواهند کرد.

سیستانی خواستار ارتباط و تعامل بیشتر وکلا با مسئولین دولتی شد و با اشاره به اینکه وکلا نیز دارای مشکلات اداری، صنفی و حقوقی هستند ارتباط تنگاتنگ با استاندار، مسئولین دولتی و سایر نهادها را گامی ضروری، در جهت رفع موانع و مشکلات نهاد وکالت دانست.

دکتر طیرانیان گفت: «با وجود این معضلاتی همچون لایحه جامع وکالت، امشب را باید غم وکالت بدانیم نه جشن وکالت. استقلال وکیل به مثابه صلابت کوه است و اگر صلابتش را بگیرند تبدیل به تل خاک می‌شود، چنانچه «استقلال» را از عقد وکالت بگیرند، وکالت جوهره و معني و اثر خود را ازدست می‌دهد». با توجه به دانشکده‌های فراوان رشته حقوق و کمپین‌هایی که تشکیل داده‌اند و بروز رقابت بعضا ناسالم، وکالت تبدیل به کالا خواهد شد. با حذف ظرفیت از وکالت، وکیل ناتوان وارد جامعه می‌شود و حال آنکه مردم، وکیل ناتوان نمی‌خواهند.

اسلامی  اظهار داشت توجه به دغدغه‌های مربوط به استقلال وکلا سالیان سال است که فکر و ذهن وکلا را به خود مشغول کرده و به همین جهت هیات مدیره اصفهان با همکاری اسکودا به عنوان بانی اساسی آن، شش کارگروه ویژه تشکیل داده که مسائل مربوطه را مورد رصد قرار می‌دهند. بنا بر ضرورت موجود کمیسیون امور وکلای جوان به منظور بررسی و توجه به مشکلات آنها ایجاد شد که شیوه و آیین‌نامه آن در جهت کمک‌های مادی و معنوی به وکلای جوان درحال شکل‌گیری است و امید است هیات مدیره بتواند کمک های ویژه‌ای برای وکلای جوان لحاظ کند.

وی خواستار تقویت حلقه ارتباطی میان وکلا و نمایندگان مجلس از طریق کمیسیون پارلمانی شد. اگر واقعیت‌ها آنگونه که هست توسط کمیسیون پارلمانی انعکاس یابد، نمایندگان مجلس با دید روشن‌تری به مسائل نگاه می‌کنند. وی افزود اسفند 1395 اولین همایش کمیسیون پارلمانی دراصفهان برگزار شد امید است با تشکیل چنین پایگاهی، وکلا بتوانند حرف قانونی و مستدل خود را منتقل نمایند.

دکتر امیر حسین آبادی، خاطر نشان کرد امسال در حالی استقلال کانون های وکلا را جشن می‌گیریم که دغدغه های فراوان، مشکلات و معضلات زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم. تعدادی که هویتشان مشخص نبود و بعضا از افرادی بودند که سال‌ها پشت درب ورودی آزمون وکالت جا مانده بودند، ظرفیت کانون را مورد هدف قرار دادند و اتاق اصناف هم بدون مجوز قانونی مبادرت به صدور پروانه مشاوره حقوقی کردند که با پیگیری‌های به عمل آمده صدور مجوزها منتفی شد.

دکتر فولادگر خاطر نشان کرد تعامل بیشتر بین وکلای دادگستری و نمایندگان مجلس می‌تواند در خصوص مسایل و مشکلات موجود راهگشا باشد. مجلس هیچگاه مستغنی از نظریات کارشناسی وکلا نبوده و چون مبنای قوانین در مجلس تصویب و لازم الاجرا می‌شود و بحث‌های تخصصی، نیازمند زمان بیشتری ست لازم است که این مهم به صورت جدیتری ادامه پیدا کند و وکلا نظریات خود را در این موارد به مجمع نمایندگان مجلس اعلام کنند، در همین راستا نیز مرکز پژوهش‌های مجلس جهت ارایه نظریات کارشناسی و همکاری با نمایندگان ایجاد شده است تا چنین تعاملاتی با حقوقدانان تسهیل شود.

 

0 نظر برای “ جشن استقلال پاسداشت میراثی کهن

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.