صفحه اصلی / اخبار/ دفتر خانه / توافق پلیس و سردفتران درخصوص سند خودرو

در نشستی مشترک محقق شد

توافق پلیس و سردفتران درخصوص سند خودرو


روز گذشته نمايندگان نيروي انتظامي و كانون سردفتران و دفترياران در نشستي مشترك خواستار پايان دادن به فضاي رسانه‌اي مقابله اي درخصوص سند خودرو شدند.

جلسه‌اي مشترك ميان نمايندگان نيروي انتظامي و اين كانون برگزار شد. هدف اصلي اين نشست رسيدن به ادبياتي مشترك به منظور پايان دادن به فضاي رسانه‌اي مقابله اي درخصوص سند خودرو بود.

 اخيرا اختلافات كانون سردفتران و دفترياران و ناجا درخصوص سند خودرو طوري به فضاي رسانه‌اي كشيده شده كه هريك به ثبت يا عدم ثبت سند رسمي در دفاتر اسنادرسمي تاكيد دارند. با توجه به اينكه ايجاد اين فضا نه تنها مشكلي را برطرف نكرده بلكه به سرگرداني بيش‌تر مردم دامن زده شده است، در اين جلسه مقرر شد هر دو نهاد باتوجه به اينكه در طول هم قرار دارند نه در عرض يكديگر،  به تكليف قانوني خود عمل كنند و با فعاليت هاي رسانه‌اي در مسير كم‌رنگ جلوه دادن فعاليت ديگري حركت نكنند.

دیدار رییس کانون با وزیر دادگستری

رئيس كانون سردفتران و دفترياران ساعتي پيش با وزير دادگستري ديدار داشت كه در اين ديدار مشكلات پيش‌ روي دفاتر اسناد رسمي مطرح شد.

 محمدرضا دشتي اردكاني در كسوت رئيس، همراه دو تن از مشاوران كانون سردفتران و دفترياران (هادي معزالديني و احمدعلي سيروس) به ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين مصطفي پورمحمدي رفتند تا درخصوص مشكلات پيش روي دفاتر اسناد رسمي با وي به مشورت بپردازند.

 وزير دادگستري با تاكيد بر ضرورت سند وجود سند رسمي در معاملات تاكيداتي را به نمايندگان كانون سردفتران عنوان كرد.

 

دیدار هیات مدیره کانون گیلان با نمایندگان این استان در مجلس

هيات مديره کانون سردفتران وفتریاران استان گیلان درخصوص مشكلات پيش روي دفاتر اسنادرسمي و حل آن با چند نفر از نمايندگان مجلس ديدار كردند.

 اين ديدارها به دعوت هيات مديره كانون گيلان با نمایندگان اين استان در مجلس شورای اسلامی انجام شد كه سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، حسنی و جعفرزاده نمایندگان رشت، قربانی نماینده آستانه اشرفیه، لاهوتي نماينده لنگرود و كوچكي نژاد نماينده رشت در اين جلسات حضور داشتند.

 در اين ديدارها درخصوص مشكلات پيش روي دفاتر اسنادرسمي و حل آن با نمايندگان بحث و تبادل نظر شد و استدلال‌هاي حقوقي در اين رابطه به صورت مكتوب به نمايندگان ارايه شد.

 

كانال تلگرامي كانون سردفتران و دفترياران يكساله شد

روابط عمومي كانون در راستاي اطلاع رساني آني و به موقع درخصوص مسائل مرتبط با حوزه دفاتر اسنادرسمي و ديگر موارد مرتبط از حدود يكسال پيش اقدام به راه اندازي كانال تلگرامي كرده است. اين كانال در حال حاضر بيش از5250 عضو دارد و هر روزه بر تعداد اعضاي آن افزوده مي شود.

در اين رابطه همواره سعي بر آن بوده است كه در كنار اطلاع رساني از طريق پرتال كانون، اخبار، گزارشات، اطلاعيه ها، نشست هاي خبري و ... در كوتاه‌ترين زمان و در اسرع وقت از طريق اين كانال به اطلاع همكاران برسد.

از آنجا كه خرد جمعي همواره نتايج بهتري به دنبال دارد و ياري سردفتران و دفترياران در سراسر كشور گام مهمي در اعتلاي دفاتر اسنادرسمي در پي دارد، از ‌كليه همكاران در سراسر كشور درخواست مي شود نظرات و پيشنهادات خود را در جهت اطلاع رساني بهتر،‌از طريق صندوق پستي در پرتال به روابط عمومي كانون اعلام كنند.

 

 

رييس كانون سردفتران و دفترياران: وحدت دفاتر اسناد رسمي در مقابل هجمه هاي مختلف ضروري است

دشتی اردکانی گفت: وحدت دفاتر اسناد رسمی در مقابل هجمه های مختلف ضروری است.

همزمان با دهه مبارک ولایت فاز اول پروژه مسکونی شرکت تعاونی مسکن سردفتران، دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی استان قم با حضور محمد رضا دشتی اردکانی ،ریيس شورای عالی کانون ها و جوامع سردفتری کشور افتتاح شد.

در این مراسم که با حضور جمعی از سردفتران، دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی استان قم همراه بود دشتی اردکانی در سخنانی با تبریک ایام با سعادت عید غدیر و عيد قربان با ابراز خوشحالی از حضور در مجموعه مجتمع سردفتران استان قم به بار نشستن زحمات مدیران شرکت تعاونی را به جامعه سردفتری استان قم تبریک گفت.

وی با بیان اینکه نام این شرکت تعاونی بیانگر وحدت و همدلی مجموعه نهاد سردفتری یعنی سردفتر، دفتریار و کارکنان دفاتر اسناد رسمی در این استان است افزود وقتی ما از جامعه سردفتری نام می بریم منظور سردفتر به معنای خاص آن نیست بلکه دفتریاران و حتی کارکنان عزیز دفاتر اسناد رسمی نیز مورد نظر می باشد.

وی در ادامه افزود: امتیاز مجموعه شرکت تعاونی و این مجتمع مسکونی قرار گرفتن در کنار حرم مطهر حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران است که به عنوان مامن و آرزوی شیعیان جهان می باشد.

دشتی اردکانی با تشکر از ریاست کانون سردفتران و دفتریاران استان قم و اعضاء هیات مدیره و مدیرعامل این شرکت تعاونی،خانه دار شدن همکاران و شادکردن دل خانواده ها و همسران فداکار همکاران مجموعه نهاد دفاتر اسناد رسمی استان را از باقیات الصالحات برشمرد و ابراز امیدواری کرد استان های دیگر نیز از این کار ارزشمند الگو گرفته و با همدلی و انسجام نسبت به خدمت رسانی در بخش مسکن همکاران اهتمام داشته باشند.

در پایان این مراسم ریيس شورایعالی کانون‌ها و جوامع سردفتری کشور کلید دو واحد از آپارتمان های مجتمع احداثی را به دو نفر از سردفتران و دفتریاران به نمایندگی از مالکان مجتمع اهداء كرد.

در ابتدای این مراسم که با مولودی خوانی یکی از مداحان اهل بیت(ع) همراه بود سیدرضا عماد، رئیس هیات مدیره شرکت تعاونی و محمدرضا محامد، رئیس کانون سردفتران دفتریاران استان قم و نايب رئیس شرکت تعاونی مذکور با تبریک این ایام مبارک در خصوص پروژه و شرکت تعاونی توضیحاتی ارائه دادند.

همچنين سیدمجتبی حسینی، مدیرعامل شرکت تعاونی سردفتران، دفتریاران و کارکنان دفاتر اسناد رسمی استان قم با بیان اینکه این شرکت تعاونی در سال 1386 با هدف کمک به احداث مسکن مناسب و ارزان، تحقق سیاست های اصولی نظام ارزشمند اسلامی در حوزه تعاون و حفظ و توسعه روحیه همکاری و همیاری در مجموعه دفاتر اسناد رسمی استان با همت و تلاش تعدادی از همکاران مسوولیت پذیر و دغدغه مند استان تشکیل گردیده است افزود فاز اول این پروژه در زمینی به مساحت 3200 مترمربع و با زیربنایی معادل 13600 مترمربع در 93 واحد آپارتمانی و با هزینه ای معادل نود و پنج میلیارد ریال تکمیل و به اعضاء شرکت واگذار گردیده است.

همچنین فاز دوم این مجموعه در کنار فاز اول در زمینی به مساحت 1200 مترمربع با 11500 مترمربع زیربنا در 80 واحد مسکونی احداث شده و با پیشرفت فیزیکی بیش از 60 درصد مراحل اسکلت خود را به پایان رسانده است.

 

0 نظر برای “ توافق پلیس و سردفتران درخصوص سند خودرو

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.