صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / تمامی صاحبان مشاغل مشمول لایحه می‌شوند

تمامی صاحبان مشاغل مشمول لایحه می‌شوند


رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی؛

 

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز يكشنبه ٢١ خرداد کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز کمیسیون جزییات لایحه مالیات بر ارزش افزوده که کلیات آن در جلسات گذشته تصویب شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در نشست امروز ماده یک لایحه مذکور با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی و سایر مسئولان مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گرفت، افزود: در ماده یک لایحه پایانه فروشگاهی یا صندوق مکانیزه فروش، تعریف شده که بر این اساس پایانه ای شامل سخت افزار و نرم افزار با امکان اتصال به سامانه سازمان که قابلیت های لازم از قبیل ثبت خرید و فروش کالا و خدمات و هزینه را حسب نوع و اندازه فعالیت واحد کسب و کار دارد.

وی با اشاره به اشخاص مشمول این لایحه ادامه داد: تمامی صاحبان مشاغل (صنفی و غیرصنفی) موضوع فصل چهارم باب سوم قانون مالیات های مستقیم و فروشگاه های زنجیره ای (اعم از حقیقی و حقوقی) مشمول این لایحه می شوند.

پورابراهیمی یادآور شد:مشمولان به ترتیبی که حسب اندازه و نوع فعالیت آن ها با رعایت ماده (25) این قانون توسط سازمان اولویت بندی و اعلام می شود.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:کمیسیون اقتصادی در جلسات بعدی جزییات لایحه را به تفکیک بررسی و گزارش را برای بررسی در صحن به هیئت رییسه تقدیم می کند.

0 نظر برای “ تمامی صاحبان مشاغل مشمول لایحه می‌شوند

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.