صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / تلاش مجلس برای کاهش عوارض و مالیات انتقال اسناد خودرو

تلاش مجلس برای کاهش عوارض و مالیات انتقال اسناد خودرو


تلاش مجلس برای کاهش عوارض و مالیات انتقال اسناد خودرو

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس با بیان اینکه برگه مالکیتی نیروی انتظامی اعتبار سند را ندارد، گفت: انتقال اسناد خودرو حتما باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.

بهرام پارسایی با اشاره به مصوبه جلسه گذشته کمیسیون اصل نودم قانون اساسی پیرامون شکایت دفاتر اسناد رسمی درباره شرایط نقل و انتقال خودرو گفت: جمع بندی جمع بندی جلسه روز یکشنبه (10 بهمن ماه) کمیسیون اصل نودم قانون اساسی این بود که طبق ماده 29 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی، مالکان خودرو باید برای ثبت اسناد نقل و انتقال خودرو حتما به دفترخانه ها مراجعه کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: نیروی انتظامی موضوع مربوط به شماره گذاری خودرو را انجام می دهد و انتقال سند خودرو باید در دفاتر اسناد رسمی صورت گیرد.

وی در ادامه با بیان اینکه برگه مالکیت نیروی انتظامی اعتبار سند را ندارد، عنوان کرد: انتقال اسناد خودرو حتما باید در دفاتر رسمی باشد البته گفتنی است میزان پرداخت عوارض و مالیات از سوی مالکان به دفاتر اسناد رسمی که مرجع دریافت و واریز آن به خزانه هستند تفاوتی نمی کند.

سخنگوی کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در پایان به تلاش کمیسیون قضایی و حقوقی برای کاهش هزینه عوارض و مالیات نقل و انتقال خودرو اشاره و خاطرنشان کرد: از آنجایی که ممکن است یک خودرو در طول سال چند بار منتقل شود کمیسیون قضایی این پیشنهاد را برای کمیسیون تلفیق بودجه 96 ارائه خواهد کرد که هزینه ها کاهش پیدا کرده تا دغدغه مردم درباره نقل و انتقال اسناد خودرو کاهش یابد.

 

0 نظر برای “ تلاش مجلس برای کاهش عوارض و مالیات انتقال اسناد خودرو

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.