صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / تعادل جنسیتی در بازار کار یک راهبرد مهم در برنامه های دولت دوازدهم خواهد بود

شهین دخت ملاوردی:

تعادل جنسیتی در بازار کار یک راهبرد مهم در برنامه های دولت دوازدهم خواهد بود


تعادل جنسیتی در بازار کار یک راهبرد مهم در برنامه های دولت دوازدهم خواهد بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده به برنامه های اشتغال زایی اعلام شده از سوی رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: تعادل جنسیتی میان مردان و زنان در بازار کار یک راهبرد مهم در برنامه های دولت دوازدهم خواهد بود.

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی در جشن کرامت و آئین آغاز اشتغال زایی زنان شهرستان ری با بیان اینکه یکی از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی توجه به نیروهای داخلی و درون زا بودن اقتصاد کشور است گفت: دولت در جهت تحقق سیاست ها و برنامه های اقتصاد مقاومتی در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است توجه ویژه ای به اشتغال زنان که بیش از نیمی از جامعه را در برمی گیرد دارد.
وی ادامه داد: توسعه اشتغال و مشارکت زنان در بخش های مختلف جامعه باعث تقویت بخش خصوصی، توسعه کار آفرینی و در حالت کلی توسعه پایدار کشور و رفاه عمومی می شود.
مولاوردی اضافه کرد: زنان زمانی می توانند نقش موثری در موتور توسعه کشور داشته باشند که تمرکز از حالت کسب علم ،دانش و به طور کلی دانشمند سازی صرف به سمت تربیت دختران توانمند و کارآفرین هدایت شود.
وی اشتغالزایی و توانمندسازی زنان را دو شعار مهم دولت تدبیر و امید برشمرد و عنوان کرد: طرح اشتغال زایی زنان روستایی با توجه به فرهنگ محلی به صورت آزمایشی در روستای اسلام آباد شهرستان ری به اجرا درآمد و با توجه به دستاوردهایی که داشته است الگوی مناسب برای سراسر کشور خواهد بود.

***********
مولاوردی در نشست تخصصی روز ملی دختران:

بهره گیری از ظرفیت و توانمندی‌های جوانان و زنان در جامعه ضروری است

 

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر لزوم استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های جوانان و زنان، اظهار داشت: مشارکت جوانان و زنان در امور مربوط به جامعه در واقع نیاز جامعه است نه زنان و جوانان و امیدواریم هر چه بیشتر شاهد بهره‌مندی از ظرفیت این سرمایه ها باشیم.

شهیندخت مولاوردی عصر سه شنبه  در نشست تخصصی روز ملی دختران با تبریک آغاز دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و روز ملی دختر، گفت: مناسبت‌های ملی و بین‌المللی، فرصت مناسبی برای بررسی فرصتها و موانع و چالش‌ها و نیز تبیین دستاوردهای مربوط به این مناسبت‌ها است. پیامبر عزیز اسلام(ص)نگاه تکریم آمیزی نسبت به دختران داشتند و در کلام و عمل خویش از جایگاه زنان و دختران، تمجید نمودند. پیامبر در دوره‌ای که وجود زن و دختر ننگ شمرده می‌شد، پیشگام نگاه انسانی نسبت به زنان و دختران بودند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده خاطر نشان کرد: مسیر طولانی تاریخی و تنگناهای بیشماری پشت سر گذاشته شده و با بهره‌گیری از آموزه‌های اصیل دینی و خودباوری و اعتماد به نفسی که در این مسیر برای دختران و زنان ایجاد شده، امروز به جایی رسیده‌ایم که حداقل در کلام ، اذعان می‌شود که بخش بزرگی از سرمایه انسانی جهان و کشورمان را زنان تشکیل می‌دهند.

مولاوردی در ادامه با ابراز تأسف از فوت پروفسور مریم میرزاخانی نابغه جوان کشورمان، اظهار داشت: نمونه‌های موفق علمی، ورزشی و اجتماعی بی‌شماری در کشورمان وجود دارند که با شکستن محدودیت جنسیتی و جغرافیایی توانسته‌اند، خود را در سطح جهان مطرح کنند که از آن جمله می‌توان به مرحوم مریم میرزاخانی اشاره کرد که امروزه توانسته الهام‌بخش بسیاری از دختران جهان بوده و جایگاه شایسته ای  در بین دختران کشورمان کسب کند و از دست دادن زودهنگام این نابغه برجسته جهانی تلنگری برای همه ما بود که بیشتر از گذشته قدر سرمایه‌های خود را بدانیم و با برنامه‌ریزی‌های دقیق و ساز و کارهای منظم علمی و آموزشی بتوانیم از استعدادهای درخشان کشورمان بهره‌برداری کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: در لایه‌های زیرین جامعه میرزاخانی‌های بسیاری وجود دارند که لازم است با برنامه‌ریزی درست و نظام آموزشی دقیق، این ظرفیت‌ها را شناسایی و از آن بهره‌برداری کنیم.

مولاوردی در ادامه به تصمیم اتخاذ شده به منظور تشکیل سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: امیدواریم همراهی لازم انجام شود تا با تشکیل سازمانی زیر نظر رییس جمهور و با مجموعه امکاناتی که تجمیع می‌شود، در مسیر برآورده ساختن انتظارات جوانان گام برداریم. همچنین با مصوبه شورای عالی اداری مبنی بر اختصاص سهمیه 30 درصدی به مدیریت زنان که در مرحله ابلاغ قرار دارد و نیز کاهش8 سال سن مدیریت، راه برای بهره‌مندی از ظرفیت جوانان در این عرصه فراهم می‌شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اتمام زمان مشارکت در کمپین ارمغان به منظور آزادی زندانیان زن با جرایم غیرعمد مالی گفت: زمان این کمپین از روز مادر تا روز دختر بود که با تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد دیه در این زمینه داشتیم و به واسطه اقدامات انجام شده، زمینه آزادی این گروه از زندانیان فراهم شد و این کمپین همچنان در زمینه‌های مرتبط به امور زیرساختی توانمندسازی زنان آسیب دیده، فعال خواهد بود.

مولاوردی در ادامه به هدف‌گذاری‌های انجام شده در برنامه ششم توسعه و برنامه های ارایه شده  برای دولت دوازدهم اشاره کرد و گفت: امیدواریم در پایان برنامه ششم و دولت دوازدهم با توجه به برنامه‌ریزی ها و هدف‌گذاری‌های انجام شده ، به شرایطی برسیم که با اندازه‌گیری شاخص‌های پیش‌بینی شده ، وضعیت قابل دفاعی شکل گرفته باشد. معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین توجه ویژه به آسیب‌های اجتماعی مربوط به زنان و دختران را مورد تأکید قرار داد.

 

0 نظر برای “ تعادل جنسیتی در بازار کار یک راهبرد مهم در برنامه های دولت دوازدهم خواهد بود

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.