صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / تشکیل هیئتی به منظور اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر

دادستان کل کشور خبر داد

تشکیل هیئتی به منظور اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر


تشکیل هیئتی به منظور اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور در جمع خبرنگاران از تشکیل هیئتی در دادستانی کل به منظور بررسی و اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

وی تصریح کرد: در جلسه مجموعه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط از مسئولان اجرایی از جمله دادستان‌ها، ناجا، سپاه و بسیج حضور داشتند و مشکلاتی که در راه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد به صورت شفاف و صریح مطرح شد و امیدواریم با همکاری و هماهنگی بتوانیم به صورت جدی‌تر با این آسیب اجتماعی برخورد کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه برای مبارزه با مواد مخدر هماهنگی بیشتر بین دستگاه‌ها ضرروری است، گفت: امیدواریم خروجی این جلسه رفع برخی مشکلات و مرتفع کردن برخی ضعف‌ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر باشد.

دادستان کل کشور در پاسخ به سئوالی مبنی براینکه چه خلاءهایی در زمینه مبارزه با مواد مخدر وجود دارد، گفت: خلاءها در جهات مختلف وجود دارد از طرفی مشکل قانونی و اعتبار و بودجه و امکانات و دستگاه‌هایی که بتواند وسایل نقلیه و خودروها را کنترل کنند از موادی است که باید به آن توجه شود.همچنین در جهت تقویت نیروهای مرزبانی و گمرکات باید تدابیری اندیشیده شود، متاسفانه در گمرکات دستگاه‌هایی که به صورت الکترونیک بتوانند کالاها را کنترل کنند یا کم است یا وجود ندارد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: قانون مبارزه با مواد مخدر مشکلاتی دارد و از طرفی قانون آیین دادرسی کیفری مشکلاتی را در عمل و اجرا برای مبارزه با مواد مخدر به وجود آورده است و در دادستانی کل بررسی این مسئله را در دستور کار قرار دادیم، به نظر ما قانون مبارزه با مواد مخدر و قانون آیین دادرسی کیفری در آن قسمت که مربوط به مبارزه با مواد مخدر است متناسبا باید اصلاح شوند.

وی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برای اصلاح این قانون اقدامی انجام داده‌اید یا خیر گفت: در دادستانی کل کشور هیئتی را تشکیل داده‌ایم و از دستگاه‌های ذیربط دعوت کرده‌ایم، در این زمینه مشغول کار هستیم و امیدواریم نتیجه آن را از طریق دولت به مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم.

0 نظر برای “ تشکیل هیئتی به منظور اصلاح قوانین مبارزه با مواد مخدر

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.