صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / تاکید بر ضرورت ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح کرد:

تاکید بر ضرورت ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور


عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر لزوم قانونمندشدن حضور اتباع بیگانه در کشور بر ضرورت ارائه هر چه سریع تر لایحه جامع ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور به مجلس تاکید کرد. زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تردد غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور نسبت به سال های گذشته کمتر شده است، گفت: هر چند مرزبان های مرزهای شرقی زحمات زیادی را برای حفاظت و پاسداری از مرزهای کشور متحمل و همچنین نظارت ها از سوی دستگاه های مسئول تشدید شده است اما همچنان به انحای مختلف شاهد حضور غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور هستیم.

تاکید بر لزوم قانونمند شدن حضور اتباع بیگانه در کشور

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر لزوم قانونمند شدن حضور اتباع بیگانه در کشور با بیان اینکه اتباع بیگانه باید شناسنامه دار شوند، تصریح کرد: اتباع بیگانه باید شناسنامه دار شوند تا میزان حضور آنها در کشور مشخص شود. وی با بیان اینکه مرزهای کشور وسیع است و ممکن است اتباع بیگانه به طور قاچاق وارد کشور شوند، افزود: البته ممکن است اتباعی که در کشور حضور داشته و تاریخ اقامت آنها به اتمام رسیده است برای تمدید اقامت نیز مراجعه نکنند. 

اتباع بیگانه بیشتر در مشاغل ساختمانی فعالیت می کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری اینکه اتباع بیگانه بیشتر در مشاغل ساختمانی فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به معضل بیکاری در کشور منطقی است از نیروی کار داخلی استفاده شده و همچنین تمهیداتی اتخاذ شود که تعادل بازار کار بر هم نخورد. ساعی یادآور شد: طبق آمارهای وزیر کشور در اردیبهشت 94؛ دو میلیون و 500 هزار افغانی در کشور حضور داشته که یک میلیون نفر از این مهاجران در قالب طرح آمایش بوده به نحوی که کارت حضور و اقامت دارند و با محدودیت هایی زیر نظر مراقبت ها و قوانین جمهوری اسلامی در کشور زندگی می کنند البته حدود ۴۵۰ هزار نفر از آنان نیز گذرنامه دریافت کردند و ورودشان به کشورمان قانونی است اما متأسفانه تعداد یک میلیون نفر از این افغان ها به طور غیر مجاز در کشور حضور دارند. 

تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم جلوگیری از ورود غیرقانونی اتباع بیگانه به کشور، یادآور شد: بی شک اگر نظارت ها دقیق تر شود به طور حتم با تعداد کمتری از اتباع بیگانه غیرمجاز در کشور مواجه خواهیم بود. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت ارائه هر چه سریع تر لایحه جامع ساماندهی اتباع بیگانه به مجلس، گفت این موضوع را در کمیسیون اجتماعی پیگیری خواهیم کرد و از وزیر کشور تقاضا می شود این لایحه را هر چه سریع تر به مجلس ارائه کند.

 

0 نظر برای “ تاکید بر ضرورت ارائه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.