صفحه اصلی / اخبار/ عدالتخانه / تازه‌های نشر معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات

تازه‌های نشر معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات


معاونت حقوقی ریاست جمهوری

 

1-   قانون بودجه سال 1396 کل کشور و قوانین و مقررات مربوط

این اثر به قطع واقعی و مشتمل بر قانون بودجه سال 1396 کل کشور، ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1396 کل کشور قوانین و مقررات مربوط ، فهرست تبصره‌های قانون بودجه، زیرنویس‌های توضیحی و تنقیحی و ... تهیه گردیده و با قیمت 65000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

2-   قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1400-1396)

این اثر در قطع جیبی و همراه با قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، تهیه گردیده و با قیمت 115000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

3-   قانون مدنی

این اثر در قطع جیبی و مشتمل بر قانون مدنی با اصلاحات و الحاقات بعدی، نظرات شورای نگهبان، فهرست ابواب و فصول، زیرنویس‌های تنقیحی و توضیحی و ... تهیه گردیده و با قیمت 80000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

4-   مجموعه قانون آیین دادرسی کیفری و مقررات مربوط (چاپ چهارم- ویرایش سوم)

این اثر در قطع رقعی و مشتمل بر قانون ایین دادرسی کیفری مصوب 4/12/1392، ایین دادرسی جرایم نیروهای مسلح و دادرسی الکترونیکی مصوب 8/7/1393، قانون اصلاح قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 24/2/1394 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی ابلاغی تیرماه 1394؛ قوانین، آیین نامه‌ها، بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی مربوط، آرای وحدت رویه دیوان عالی کشور، نظرات مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضاییه، جداول تطبیق ق.ا.د.ک 1392 با ق.ا.د.ک 1378 و بالعکس، واژه نامه تفصیلی قانون ایین دادرسی کیفری، زیرنویس‌های توضیحی و تنقیحی، و ... تهیه گردیده و با قیمت 210000 ریال (جلد نرم) 250000 ریال (جلد سخت) به علاقه‌مندان عرضه شده است.

5-   فرهنگ حقوقی(چاپ چهارم)

این اثر در قطع وزیری و مشتمل بر بیش از بیست هزار واژه و اصطلاح انگلیسی در هر بخش، بیش از سیصد اصل و قاعده فقهی و اصولی تهیه گردیده و با قیمت 500000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

ویژگی ممتاز آثار منتشره این معاونت، رعایت رویکرد تنقیحی و تخصصی، جامعیت و دقت آن است که در کمتر مجموعه دیگری قابل مشاهده است؛ و این امر به خوبی ماموریت حاکمیتی اطلاع رسانی قوانین و مقررات را محقق می‌سازد. در این راستا و به منظور تسهیل دسترسی عموم مردم، به ویژه مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی و نیز حقوقدانان پژوهشگران حقوقی به متن قوانین و مقررات منقح، این معاونت با ارائه نرم افزار اندرویدی «کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات» آخرین مجموعه های قوانین و مقررات را در دسترس کاربران در سراسر کشور قرار می‌دهد. از قابلیت‌های بارز این نرم افزار می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

1-    امکان دریافت و مطالعه کتاب‌های معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات؛

2-    امکان جستجو در متن کتاب‌های مورد مطالعه یا کلیه کتاب‌های دریافت شده؛

3-    امکان مطالعه و جستجوی تمامی پاورقی‌های کتاب؛

4-    امکان نمایش صفحه‌ای و یکپارچه متن قوانین و مقررات؛

5-    امکان ارسال و به اشتراک گذاردن مواد قانونی مورد نظر؛

6-    امکان خرید و افزودن کتابهای جدید؛

7-    امکان آگاهی از جدیدترین اخبار حوزه قوانین و مقررات و ...؛

8-    امکان آگاهی از تازه‌های نشر، در دست انتشار، در دست تهیه و ... معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات؛ 

بر این اساس، ضمن ارسال نسخه‌ای از نرم‌افزار مزبور، جهت بهره‌برداری لازم، خواهشمند است دستور فرمایید جهت آگاهی هموطنان ارجمند، این نرم‌افزار در آن روزنامه وزین معرفی گردد. عمومی شهروندان می‌توانند از طریق کانال تلگرام معاونت تدوین، تنقیح وانتشار قوانین و مقررات به نشانی Telegram.me/Dotic و یا اپلیکیشن «بازار» به نرم‌افزار فوق، دسترسی حاصل نمایند.

***********************

1-  قانون بودجه سال 1396 کل کشور و قوانین و مقررات مربوط (چاپ دوم): این اثر به قطع واقعی و مشتمل بر قانون بودجه سال 1396 کل کشور، ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1396 کل کشور قوانین و مقررات مربوط ، فهرست تبصره‌های قانون بودجه، زیرنویس‌های توضیحی و تنقیحی و ... تهیه گردیده و با قیمت 65000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

2-   مجموعه قانونی بیمه اجبرای خسارت وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه (چاپ دوم- ویرایش دوم): این اثر در قطع جیبی و مشتمل بر قانون بیمه اجباری خسارات وارد شده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب 20/2/1395؛

قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مالی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/1387(قانون سایق)؛ آیین نامه‌ها، تصویبنامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی قانون سابق، برخی قوانین، آراء و نظرات مشورتی مرتبط زیرنویس‌های توصیه‌ئی و تلقیحی؛ فهرست‌های راهنما و ... تهیه گردیده و با قیمت 60000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

3-  مجموعه برگزیده قوانین و مقررات رسیدگی به تخلفات اداری: این اثر در قطع جیبی و مشتمل بر قانون رسیدگی به تخلفات اداری و آیین‌نامه اجرایی آن دستورالعمل رسیدگی به تخلفات اداری؛ برخی قوانین و مقررات مربوط ، ارای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، زیرنویس‌های توضیحی و تنقیحی و ... تهیه گردیده و با قیمت 50000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

4-   قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران (1400- 1396) (چاپ دوم): این اثر در قطع جیبی و همراه با قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور تهیه گردیده و با قیمت 115000 ریال به علاقه‌مندان عرضه شده است.

 

0 نظر برای “ تازه‌های نشر معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.