صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / بيانيه پاياني بيست و هشتمين همايش هيات عمومي اسكودا

بيانيه پاياني بيست و هشتمين همايش هيات عمومي اسكودا


بيانيه پاياني بيست و هشتمين همايش هيات عمومي اسكودا

بيست و هشتمین همایش هیئت عمومی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) در روزهای 4و5  مرداد ماه هزار و سیصد ونود وشش با میزبانی کانون وکلای دادگستری مرکز در تهران برگزار گردید. هیئت عمومی ضمن بحث در مورد موضوعات همایش مذکور مراتب ذیل را اعلام می‌دارد.

1- اتحادیه اقدامات ضدایرانی رئیس جمهور و کنگره نمایندگان ایالات متحده آمریکا را که معارض ضوابط مسلم حقوق بین‌الملل است و مآلاً موجب تضعیع حقوق ملت ایران می گردد قویاً محکوم و حمایت خود را از واکنش منطقی وزارت امور خارجه کشورمان اعلام و آمادگی خود را برای عرضه خدمات حقوقی در این خصوص اعلام می‌دارد

2-  اتحادیه تاکید می‌کند پیشگیری موثر در خصوص بسیاری از جرایم علیه اشخاص آسیب‌پذیر به ویژه کودکان مستلزم آموزش، تامین امنیت و اطلاع‌رسانی گسترده و همگانی در سطوح رسمی و عمومی است کانون‌های عضو اتحادیه آمادگی خود را جهت همه گونه همکاری در این خصوص اعلام می‌دارد.

3- اتحادیه از قوای سه گانه کشور موکداً می‌خواد تا در بررسی و تصویب طرح‌ها و لوایحی که به نحوی به حرفه وکالت ارتباط پیدا می‌کند و استقلال نهاد وکالت و کانون‌های وکلای دادگستری مد نظر قرار دهند.

4- اتحادیه انتظار دارد مفاد مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام مبنی بر برابری شأن وکیل و قاضی در مقام دفاع به نحو احسن نسبت به تمام وکلای دادگستری رعایت گردد.

5- اتحادیه نگرانی عمیق خود را در قبال حرکات و موضع‌گیری‌ها و بیاناتی که موجب تضعیف نهاد وکالت و دور شدن ویژگی‌های وکالت دعاوی از استانداردهای جهانی و نهایت تخدیش حق دفاع مردم می شود ابراز می‌دارد.

6-  پذیرش بی‌رویه دانشجویان در مراکز متعدد آموزش حقوق با توجه به کمبود و حتی فقدان امکانات در این مراکز باعث تنزل سطح آموزش حقوق در کشور شده و باید به قید فوریت در مورد این معضل چاره‌اندیشی شود.

7- ورود به حرفه وکالت اصولا باید با احراز صلاحیت علمی و اخلاقی داوطلبان و تناسب تعداد متقاضیان با نیاز واقعی جامعه به خدمات وکالتی باشد.

8- اتحادیه به رسانه ملی موکداً یادآور می شود از تخدیش حرفه شریف وکالت و همراهی با حرکاتی که بعضاً موجب تشویش و بد بینی اذهان عمومی نسبت به جامعه وکلا می‌گردد خود داری کند و باید حق پاسخ‌گویی را برای اتحادیه و کانون های وکلا منظور نماید.

9- اتحادیه هر نوع اقدامی که تبعیض بین وکلای رسمی را در بر داشته باشد غیرقابل قبول می‌داند و از این رو به ضرورت پذیرش کلیه وکلای دارای پروانه معتبر در اجرای تبصره ماده 48 قانون آیین دادرسی کیفری اصرار و اعتقاد دارد .

10- اتحادیه سپاسگزاری خود را از پذیرایی گرم کانون میزبان ابراز می‌دارد.

همایش بعدی هیئت عمومی کانون‌های وکلای دادگستری کشور در آذر ماه 1396 به میزبانی کانون خوزستان برگزار می‌گردد.

0 نظر برای “ بيانيه پاياني بيست و هشتمين همايش هيات عمومي اسكودا

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.