صفحه اصلی / اخبار/ وقایع اتفاقیه / برگزاری اولین دوره فشرده آموزش تخصصی حقوق بین‌الملل برای قضات

برگزاری اولین دوره فشرده آموزش تخصصی حقوق بین‌الملل برای قضات


 

به گزارش خبرگزاری فارس، کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل و همکاری‌های بین‌المللی قضایی دبیر ستاد حقوق بشر، از برگزاری اولین دوره فشرده آموزش تخصصی حقوق بین‌الملل قضات با همکاری مرکز آموزش و دانشگاه علوم قضایی خبر داد.

 

وی افزود: در این دوره که در حال برگزاری است، بیش از 70 همکار قضایی شاغل در محاکم و دادسراها از سراسر کشور حضور دارند.

 

غریب آبادی با اشاره به ضرورت آشنایی قضات به تحولات حقوق بین‌الملل و مهمترین مسائل روز در این حوزه، تصریح کرد: برگزاری این دوره در راستای ظرفیت‌سازی و تقویت توانمندی‌های قضات برای رسیدگی به پرونده‌ها و موضوعاتی است که ابعاد فراملی داشته وعناصری فراتر از حقوق داخلی را دربرمی گیرند.

 

معاون دبیرستاد حقوق بشر در ادامه گفت: عناوینی که در این دوره مورد بحث و بررسی قرار گرفته اند؛ شامل (مراجع قضایی کیفری بین‌المللی، داوری بین‌المللی، صلاحیت بین‌المللی دادگاه‌های داخلی، موافقت‌نامه‌های دوجانبه معاضدت قضایی، مسئولیت بین‌المللی دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی، مصونیت دولت‌ها وسازمان‌های بین المللی، مراجع قضایی حقوقی بین‌المللی، حقوق معاهدات بین‌المللی، رابطه حقوق داخلی وحقوق بین‌المللی، اعمال قواعد حل تعارض قوانین، و حقوق بشر) می باشد.

 

وی پس از تشریح عناوین این دوره، تاکید کرد: تلاش شده از اساتید ممتازی که در حوزه علمی وعملی دارای تجربیات ارزشمندی هستند، استفاده شود و موضوعات مورد بحث به صورت کاربردی ارائه گردند.

 

غریب آبادی در پایان با توجه به استقبال گسترده قضات شرکت کننده در این دوره، اظهار داشت: تدوام این دوره‌ها در سطوح مختلف عمومی وتخصصی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

0 نظر برای “ برگزاری اولین دوره فشرده آموزش تخصصی حقوق بین‌الملل برای قضات

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.