صفحه اصلی / اخبار/ ایران زمین / کانون وکلای شهرستان ها/ برگزاری آئین افتتاح و بازگشایی اتاق ویژه کانون وکلای دادگستری شهرستان بوئین زهرا

برگزاری آئین افتتاح و بازگشایی اتاق ویژه کانون وکلای دادگستری شهرستان بوئین زهرا


برگزاری آئین افتتاح و بازگشایی اتاق ویژه کانون وکلای دادگستری شهرستان بوئین زهرا

در ادامه تلاش ها و برنامه های ریاست و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان قزوین، چهارمین اتاق ویژه کانون وکلا در ساختمان دادگستری شهرستان بوئین زهرا طی مراسمی افتتاح گردید. این مراسم در روز دوشنبه مورخ ۲۸/۱۰/۹۵ با حضور حجت الاسلام یوسفی ریاست محترم دادگستری شهرستان بوئین زهرا، آقای غلامرضا تجدد ریاست محترم کانون و آقای محمد نسخه چی از اعضای محترم هیأت مدیره و جمعی از وکلای کانون وکلای دادگستری استان قزوین برگزار گردید.
شایان ذکر است که اتاق های ویژه کانون وکلا، تا کنون در ساختمان دادگستری مرکز استان، دادگستری شهر اقبالیه و دادگستری شهر محمدیه جانمایی و افتتاح گردیده و بدین ترتیب با همکاری و تعامل موثر مسئولین محترم قضایی استان، گام اساسی و بنیادینی در جهت حفظ شأن و جایگاه والای وکلای محترم دادگستری از طریق تعیین مکان ویژه و اختصاصی جهت حضور و استراحت به هنگام مراجعه به مراجع قضایی برداشته شده است.
در حاشیه و قبل از این مراسم نیز نشست صمیمی و با حضور رئیس محترم دادگستری شهرستان بوئین زهرا و رئیس و اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری قزوین و جمعی از وکلا و کارآموزان محترم مستقر در شهرستان بوئین زهرا برگزار گردید. در این نشست، ریاست محترم دادگستری شهرستان بوئین زهرا ضمن خوش آمدگویی و استقبال گرم از وکلای محترم، بر حفظ جایگاه و شأن وکلا و اهمیت حضور وکیل در جهت احقاق حق و دستیابی به عدالت تأکید کرد و از وکلای دادگستری، دقت هر چه بیشتر در جهت تحقق این وظیفه را خواستار شده و بر آمادگی دادگستری و مسئولین قضایی برای همکاری بیشتر با کانون وکلا در جهت خدمت رسانی بیشتر به مردم حاضر تأکید نمودند.
در ادامه ریاست محترم کانون وکلا نیز ضمن بازگویی تکلیف ملی و مدنی کانون های وکلا در احقاق حقوق مردم و اهمیت وجود کانون وکلای مستقل با اشاره به تحولات و اصلاحات مفید و اثر بخش بوجود آمده در زمان مدیریت حجت الاسلام یوسفی و تلاش و اهتمام ایشان در اجرا و اعمال قابلیت ها و ظرفیت های موجود در قوانین موضوعه خصوصاً قانون آئیندادرسی کیفری جدید نظیر نهادهای پیش بینی شده ( از جمله مباحث تعلیق مجازات، آزادی مشروط و….) آرزوی موفقیت بیشتر برای ایشان در پیشبرد این اهداف را نمودند و ابراز امیدواری کردند که در زمان حضور ایشان شاهد افزایش سطح تعامل کانون وکلای دادگستری و مسئولین و مراجع قضایی در جهت تحقق عدالت و اعتماد بیشتر به وکلا در مسیر انجام این وظایف باشیم.
آقای محمد نسخه چی از اعضای هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری استان قزوین نیز گزارشی از خدمات ارائه شده توسط کانون وکلا به ویژه در مقوله معاضدت قضایی به شهروندان ارائه و درخواست نمودند که با تلاش دو جانبه کانون و مسئولین قضایی، این تلاش های مردمی و خدمات رسانی رایگان و بدون چشم داشت وکلای دادگستری در جهت اصلاح نگرش جامعه به وکلا و جلب بیشتر اعتماد عمومی، اطلاع رسانی گردد. و در ادامه وکلای حاضر، به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند که مورد استقبال ریاست دادگستری بوئین زهرا قرار گرفته و پس از آن با حضور وکلا و مردم بوئین زهرا، اتاق ویژه وکلا در مراسمی رسمی افتتاح گردید.

0 نظر برای “ برگزاری آئین افتتاح و بازگشایی اتاق ویژه کانون وکلای دادگستری شهرستان بوئین زهرا

منتظر نظرات شما هستیم

نگران نباشید، ایمیل شما منتشر نمیشود.